Plażówka w Wolsztynie

Rok temu, właśnie w maju zainicjowaliśmy powstanie klubu Lokomotywa Wolsztyn . Pierwsze urodziny klubu stały się świetną okazją do zorganizowania towarzyskiego turnieju na plaży w rugby, formule, która świetnie sprawdza się w popularyzacji nie tylko tej dyscypliny sportu.
Rankiem, 3-go maja, jako pierwsi z gości, na wolsztyńskiej plaży stopy postawili zawodnicy AZS AWF Poznań otoczeni wianuszkiem wiernych fanek. Poza nimi w turnieju udział wzięły także drużyny Chaosu Poznań, Sparty Jarocin, Dragons Żmigród, Husarii Kalisz oraz RGB Śrem. Dwie równorzędne drużyny wystawiła Lokomotywa Wolsztyn.

Ostatecznie w turnie zwycięstwo odniosła drużyna AZS AWF Poznań wygrywając w finale ze Spartą Jarocin. Najniższe miejsce na podium zajęła Lokomotywa I Wolsztyn. Największą liczbą przyłożeń popisali się Zbigniew Nowak (AZS AWF) i Mateusz Krasnodębski (Lokomotywa).

Turniej z założenia miał pomóc w popularyzowaniu rugby w Wolsztynie. Dzięki niemu widzowie mogli zobaczyć to, co w rugby najpiękniejsze – twardą walkę na boisku, widowiskowe akcje i efektowne przyłożenia. Przede wszystkim można też było poczuć specyficzną, piknikową atmosferę stworzoną przez uczestników turnieju. Zawody stały się małym świętem rugby, a pasja, entuzjazm i dobre humory uczestników rekompensowały niedostatki pogody.

Lokomotywa Wolsztyn miała szczególną okazję aby świętować. Turniej przypadał w rocznicę istnienia klubu. Rok temu, w tym samym miejscu, na wolsztyńskiej plaży grupka zapaleńców zaczynała swoją przygodę z rugby. Dziś klub prowadzi regularne treningi, uczestniczy w turniejach Polskiej Ligi Rugby 7, jest w stanie zorganizować atrakcyjną imprezę i ma ambitne plany na przyszłość.

Organizatorzy turnieju dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia swoich działań, a w szczególności Gminie Wolsztyn współfinansującej organizację turnieju, Wolsztyńskiemu Domowi Kultury , harcerzom z 9 Drużyny Harcerskiej Słoneczni im. Sabały oraz wszystkim przyjaciołom i sympatykom Klubu. Osobne podziękowania dla sędziów Huberta Bedyńskiego i Grzegorza Piaskowskiego oraz zawodników przyjezdnych drużyn za stworzenie emocjonującego widowiska i sportowej atmosfery.

Końcowa klasyfikacja:
1. AZS AWF Poznań Rugby
2. Sparta Jarocin
3. Lokomotywa Wolsztyn – drużyna I
4. Chaos Poznań
5. Lokomotywa Wolsztyn – drużyna II
6. RGB Śrem
7. Dragons Żmigród
8. Husaria Kalisz

Autor: Łukasz Borowczak, KR „Lokomotywa” Wolsztyn