Po co przedłużał mecz?

Po spotkaniu Budowlanych Lublin z Orkanem Sochaczew gospodarze żartowali, że mecz powinien być skrócony o 40 minut, gdyż po pierwszej połowie nieoczekiwanie prowadzili 15:14, a ostatecznie przegrali 15:35.

Zawody rozpoczęły się od bardzo nieprzyjemnie dla podopiecznych Grzegorza Kacały. Najpierw w 2 minucie karnego na punkty zamienił Rafał Janeczko. Później było jeszcze gorzej, gdy przy ofensywnej akcji gości Łukasz Śmielak zderzył się głowami z broniącym Tomaszem Brzezickim. Pierwszy musiał opuścić boisko po utracie „jedynek” a drugi, po opatrzeniu rany głowy, grał dalej. Jakby tego było mało osłabieni Sochaczewianie po kilku minutach przeżyli kolejną niemiłą niespodziankę, kiedy po efektownej akcji Wojciecha Gulskiego przyłożeniem popisał się Michał Jabłoński, podwyższył Rafał Janeczko i po 10 minutach było 8:0 dla gospodarzy.
Goście nie poddali się a impuls do lepszej gry dał im ich lider – Konrad Pisarek, który w 26 minucie rozpoczął swój popis efektownym, zakończonym przyłożeniem rajdem, a po 11 minutach dorzucił kolejną „piątkę”. Skutecznie podwyższał Mariusz Śmielak i gdy wydawało się, że na przerwę goście zejdą z 4-punktowym prowadzeniem – zespołową akcję Budowlanych, rozprowadzoną przez Marcina Daniela wykończył i podwyższył niezawodny Rafał Janeczko.
Druga połowa była już jednostronnym pojedynkiem. Najpierw swojego hat-tricka skompletował Pisarek, a następnie po akcji młyna wynik podwyższył Michał Polakowski. Chwilę później po przekopie Pisarka i błędzie Lubelskiego obrońcy – Pawła Olszewskiego wynik ustalił Kamil Dybiec.
Mecz mógł się podobać żywiołowej lubelskiej publiczności, która mogła być podbudowana ambitną postawą i dobrą grą swoich podopiecznych, z których wreszcie zadowolony mógł być trener Piotr Choduń. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli gracze drugiej linii Wojciech Gulski i Paweł Niedziółka, którzy dzielnie wspierali młodą formację młyna gospodarzy. Dla gości mecz ten był udanym debiutem w roli kopacza dla Mariusza Śmielaka, który trafił 5 z 6 wykonywanych prób.

Budowlani Lublin-Orkan Sochaczew 15:35 (15:14)
Składy, punkty, kartki:
ORKAN: Adrian Chróściel, Robert Zatorski, Michał Polakowski (5), Piotr Sieklicki, Łukasz Syperek, Kamil Kościelewski, Kamil Kotlarski, Wiktor Dobrowolski, Bartosz Ilczuk, Tomasz Szymański, Piotr Wylot, Mariusz Śmielak (10), Łukasz Śmielak, Kamil Dybiec (5), Konrad Pisarek (15) oraz Teodor Gołaszewski, Paweł Mańkowski, Marcin Stencel, Tomasz Malesa, Daniel Przanowski
BUDOWLANI: Michał Kowal, Tomasz Brzezicki, Jacek Szopa, Paweł Niedziółka, Wojciech Gulski, Piotr Psuj, Wojciech Król, Bartłomiej Jasiński, Rafał Janeczko (10), Marcin Daniel, Michał Jabłoński (5), Bartłomiej Mazur, Sebastian Berestek, Konrad Zając, Paweł Olszewski oraz Bartosz Szyba, Rafał Kamiński, Karol Burda, Sławomir Kasprzak, Jakub Boruch

Sędziowali: Tomasz Jarowicz oraz Kacper Michałkiewicz i Marcin Jerzak