Site icon rugby.info.pl

Podsumowania nadszedł czas.

Witam serdecznie po dłuższej przerwie. Zbierałem się z napisaniem czegoś od zakończenia ostatniej kolejki ekstraligi, jednak co chwila trafiała się jakaś wymówka; poczekam do meczu kadry ze Szwajcarami, a może jakiś klub wyda oświadczenie po zakończeniu rundy jesiennej, a może w ogóle odpuścić pisanie co by znów nie przeczytać o sobie ,,małpa z brzytwą’’…
Generalnie kilka lat trenowania Rugby nauczyło mnie radzenia sobie z krytyką, więc głowa do góry i piszę co mi w duszy gra. (Jeszcze tylko 7458 felietonów i będę mógł złożyć podanie o pracę do Polsatu)
Wszyscy bez wyjątku cieszymy się ze zwycięstwa kadry. Wygranych się nie sądzi, nie ważne kto jak zagrał, ta wygrana była nam potrzebna jak rybie woda. Chłopaki pokazali charakter, na dalszym planie były aspekty przygotowania fizycznego czy taktycznego, oni wygrali na przkór wszystkim, związkowi, trenerowi i wszystkim którzy skazywali ich na porażkę. Wygrali charakterem i wolą walki, pokazując jak wiele potencjału w nich drzemie, pokazali że przy odpowiednim zapleczu są w stanie wygrzebać się z tej grupy i przebić poziom wyżej. Oczywiście przy odpowiednim wsparciu organizacyjnym.
Ok, było słodko, to teraz czas na łyżkę dziegciu czyli słów kilka o Ekstralidze.
Idąc od góry tabeli:


1. Master Pharm Łódź – Nudno, ale pozytywnie. Czemu nudno? Bo wygrywają wszystko, chcecie pomnożyć trochę kasy w zakładach bukmacherskich? Biorąc pod uwagę minimum dwa zakłady na kuponie: stawiacie na zwycięstwo Łodzi i porażkę Arki i hajsik leci. Myślałem, że porażka w finale zeszłego sezonu ich złamie, brak szkolenia młodzieży odbije cię czkawką, ale nic z tego; są piekielnie mocni, systematyczni, poukładani na boisku i silni kadrowo, na ten moment drużyna 10-lecia w najwyższej klasie rozgrywkowej.

2. Ogniwo Sopot – Po dziesięciu latach progresu, przyszedł czas na delikatny regres, o ile można takim nazwać drugie miejsce w lidze. Przed sezonem prognozowałem ponowne mistrzostwo, zdarzyła im się wpadka z Juvenią, oraz wymęczone zwycięstwo z Pogonią, jednak dalej w nich wierzę, i liczę na powtórkę z zeszłorocznego finału.

3. Pogoń Siedlce – Od kilku lat utrzymują stabilną formę, potrafią sprawić niespodziankę i wygrywać z najlepszymi, jednak czegoś brakuje, zawsze finalnie ktoś okazuje się lepszy, klub stabilny kadrowo, mądrze szukający wzmocnień, i prezentujący ciekawe rugby. Przy odrobinie szczęścia mogą powalczyć o złoto na wiosnę.

4. Juvenia Kraków – Czarny koń tego sezonu. Rozkręcali sie z meczu na mecz, pokazują jak ważna jest praca z młodzieżą, jeśli uczciwie przepracują zimę, na wiosnę mogą pokusić sie o kolejne niespodzianki.

5. Lechia Gdańsk – Najgorsze już mają ze sobą, kontuzjowani zawodnicy wracają do składu i powoli zaczyna to procentować. Mocni u siebie, na wyjazdach troszkę słabiej. W tej rundzie solidny ligowy średniak, na wiosnę będą bić się z Juvenią i Skrą o prawo gry o brązowy medal.

6. Skra Warszawa – Drużyna która w ofensywie gra najlepsze Rugby w Polsce.(więcej punktów zdobytych ma tylko Master Pharm) Szybkość, kontynuacja, szerokie rozrzucanie, na prawdę przyjemnie się ich ogląda. W obronie niestety już gorzej to wygląda, jednak potencjał jest i na wiosnę chętnie będę oglądał ich mecze.

7. Orkan Sochaczew – Zdecydowanie poniżej oczekiwań. Drużyna z którą Arka zdobyła ten jeden bonusowy punkt w tej rundzie. Może tak jak skoczkowie narciarscy – odpalą w drugiej części sezonu (bardzo na to liczę) W obecnej rundzie czegoś zabrakło, zespół wyraźnie słabł w końcówkach spotkań, młyn miał problemy z stałych fragmentach, a jak wiadomo to później odbija się na grze ataku. Potencjał jest, tylko pora go pokazać na wiosnę.

8 Budowlani Lublin – Klub który nie może się odnaleźć od kilku lat. Nie wiem czy to z powodu problemów finansowych, a co za tym idzie kadrowych, ale jeżeli nic się nie zmieni to pewny kandydat do spadku wraz  z Arką Gdynia.

9. Arka Gdynia – Mój drugi ulubiony klub w Polsce zaraz za Orkanem. Klub który nie przetrwał zmiany pokoleniowej. Nie widzę szans na utrzymanie w tym sezonie, pytanie czy kadrowo będą w stanie utrzymać zespół w pierwszej lidze. Maja całkiem dobrych chłopaków w drużynach młodzieżowych, więc przy odrobinie cierpliwości i ciężkiej pracy jest szansa na powrót do elity.

Mam nadzieję, że nikt nie poczuje się dotknięty i obrażony powyższym tekstem. Jest to moja opinia i sensowne oraz merytoryczne komentarze są mile widziane.

Exit mobile version