Site icon rugby.info.pl

Podział na grupy w RWC 7’s.

Już za niespełna 6 tygodni o tytuły najlepszej siódemkowej drużyny świata rozpoczną walkę w Dubaju 24 reprezentacje męskie i po raz pierwszy w historii 16 reprezentacji kobiecych.

Przeprowadzone przed tygodniem losowanie odbyło się w The Atlantis Hotel wyłaniając następujące grupy:

Kobiety:
grupa A – Australia, Holandia, Francja, Chiny
grupa B – Anglia, Japonia, Rosja, USA
grupa C – Kanada, Brazylia, Hiszpania, Tajlandia
grupa D – Nowa Zelandia, RPA, Włochy, Uganda.

Mężczyźni:
grupa A – Nowa Zelandia, Tonga, Zatoka Arabska, Włochy
grupa B – Fidżi, Francja, USA, Gruzja
grupa C – RPA, Szkocja, Kanada, Japonia
grupa D – Samoa, Australia, Portugalia, Irlandia
grupa E – Anglia, Kenia, Tunezja, Hong Kong
grupa F – Argentyna, Walia, Zimbabwe, Urugwaj.

O ile wśród pań bardzo trudno wskazać faworyta imprezy, to wśród panów najwięcej szans daje się obrońcom tytułu – zespołowi Fidżi, mistrzom z roku 2001 – Nowej Zelandii i liderującym w IRB Sevens World Series graczom RPA.

Spośród 24 zespołów w ćwierćfinale zagra sześciu zwycięzców grup i dwie najlepsze drużyny z miejsc drugich, cztery pozostałe zespoły zajmujące w swoich grupach drugą pozycję i cztery najlepsze zespoły z miejsc trzecich zagrają o nagrodę Plate, pozostali walczyć będą o najmniej cenne trofeum – Bowl.

Bardzo ciekawe jak zaprezentują się w turnieju drużyny europejskie. Tu najwięcej szans na dobry występ daje się Anglikom, ale wschodnia część kontynentu z pewnością kibicować będzie Portugalczykom i Gruzinom, z którymi to zespołami mieliśmy już okazję toczyć wyrównane boje…

Wielkie nadzieje mają też przedstawiciele Ameryki Południowej, którzy właśnie zakończyli rywalizację o tytuły na tym kontynencie. Najlepsze okazały się Brazylijki i Argentyńczycy.

www.pzrugby.pl

Exit mobile version