Pogoń wygrała ważny mecz

Pogoń wygrała bardzo ważny mecz z silniejszym fizycznie przeciwnikiem, mimo tej przewagi WMPD Olsztyn nie przełamali siedleckiej obrony, ale trzeba przyznać, że nie mieli wiele takich okazji. Gospodarze przez 65 minut grali na olsztyńskiej połowie, a wynik mógłby być wyższy gdyby wykorzystali przynajmniej część akcji punktowych, szczególnie w pierwszej połowie meczu.

7’ przewaga gospodarzy od pierwszej minuty, gra toczy się na przedpolu WMPD, który broniąc się powoduje rzuty karne, jeden z nich Krzysztof Kotasa zamienia na 3 punkty, Pogoń obejmuje prowadzenie 3:0.
39’ WMPD przed szansą na zdobycie przyłożenia, po rozgrywce autowej seria przegrupowań zbliża gości na metr do pola Pogoni, która broni wyniku, łącznie w pierwszej odsłonie olsztynianie zaledwie przez pięć minut grali na siedleckiej połowie.
42’ atak gracza Pogoni z pozycji spalonej, sędzia dyktuje karnego, WMPD zgłasza próbę kopu wykorzystaną przez Grzegorza Buczka, który doprowadza do remisu 3:3.
44’ wejście na szybkości Norberta Kargola, który unikając szarży przebija się na pole punktowe przykładając na wprost słupów, Krzysztof Kotasa podwyższa na 10:3.
49’ spóźniony atak Przemka Ilczuka, sędzia pokazuje żółty kartonik, siedlczanie przez najbliższe 10 minut będą grali w osłabieniu.
54’ próba Pogoni, Krzysztof Kotasa kopie z 45 metrów na bramkę WMPD, niecelnie.
55’ grając w osłabieniu Pogoń nadal atakuje, obronę gości przełamuje Norbert Kargol, podaje do Tornike Tsertsvadze, który kopie piłkę na pole i przykłada, Mirosław Janeczko po konsultacji z sędzią liniowym uznaje przyłożenie, prowadzimy 15:3, z ostrego konta pudłuje Krzysztof Kotasa.
65’-70’ seria karny na siedleckim 5 metrze, WMPD gra krótko przy młynie, ale nie może przełamać obrony Pogoni, która kilkakrotnie wypycha zawodników gości ze swojego pola punktowego.
72’ skrzydłem przebija się Tornike Tsertsvadze zagrywa do Pawła Żelazowskiego, który przykłada piłkę na polu punktowym WMPD, tym razem sędzia liniowy sygnalizuje, że Gruzin nadepnął na linię boczną i punkty nie zostają uznane.
75’ karny na 10 metrze przed olsztyńskim polem, Pogoń zgłasza próbę, a Krzysztof Kotasa celnym kopem ustala wynik spotkania na 18:3.