Półfinały Currie Cup plus video!

Prawie wszystko rozstrzygnięte w tegorocznym Currie Cup. W miniony weekend odbyły się dwa bardzo pasjonujące i wyrównane półfinały.
W pierwszym Blue Bulls pokonali Western Province 21:19 na Newlands w Cape Town, a w drugim Free State Cheetahs, którzy rzutem na taśmę awansowali do półfinałów, wygrali niespodziewanie z Sharks 23:21!

Pierwszy półfinał pomiędzy Western Province i Blue Bulls w Cape Town od 1989 lepiej rozpoczęli goście. Dwa karne na punkty zamienił Morne Steyn i zrobiło się 6:0 dla Bulls. Gospodarze próbowali „wrócić do gry” , ale słaba forma strzelecka dziesiątki Petera Granta oraz łącznika młyna Dewaldt Duvenhage’a i obrońcy Joe Pietersena utrudniały zadanie. Do przerwy Byki prowadziły 12:6. na drugą połowę Western Province wyszli bardziej skoncentrowani.
W 50 min. było już tylko 12:9 dla gości po karnym Pietersena. Sześć minut później Steyn powiększył prowadzenie gości ponownie do 6 punktów. W 58 minucie nadzieje gospodarzy odżyły ponownie po przyłożeniu Gio Aplona. Pietersen podwyższył i gospodarze objęli prowadzenie 16:15. Mecz stawał się coraz bardziej zacięty, a po kolejnych karnych Steyna i Pietersona zrobiło się 19:18 dla WP. Byki atakowały coraz groźniej. w 70 min. Morne Steyn zmarnował próbę drop gola. Ostatnie 4 minuty to prawdziwa lawina ataków Byków, zakończona głupim faulem na połowie słupami Western Province. Ku rozpaczy miejscowych kibiców Morne Steyn nie pomylił się i zrobiło się 21:19 dla Bulls na 2 minuty przed końcem meczu! Wynik nie uległ już zmianie i gracze Blue Bulls mogli świętować awans do wielkiego finału.

W drugim półfinale również nie zabrakło emocji.
Obrońcy tytułu i zwycięzca sezonu zasadniczego zespół Sharks na własnym stadionie w Durbanie podejmowali Free State Cheetahs, którzy na wskutek porażki Griquas w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego awansowali do półfinału.
Mecz, który dzięki drop golowi Jacques-Louisa Potgietera z 79 minuty zakończył się wygraną gości, na długo zostanie w pamięci kibiców rugby. Mecz lepiej rozpoczęły Rekiny. Prowadzili już nawet 18:3 na początku drugiej połowy, ale to jednak nie wystarczyło bo mecz życia Potgietera i jego 18 punktów z kopów oraz przyłożenie dały finał dla Cheetahs. Szczególnie piękny był wspomniany już drop gol z odległości ponad 30 metrów od słupów w 78 minucie spotkania… zresztą co ja tu będę opowiadał sami zobaczcie na dołączonym filmiku… 🙂