W sobotę i niedzielę rywalizowały drużyny kadetów w dwóch turniejach Półfinałowych Mistrzostw Polski „7”. Ostatecznie do rywalizacji przystąpiło 18 ekip. Północną grupę wygrali młodzi rugbiści Arki Gdynia pokonując Jantar Pruszcz Gd.36:0. W półfinale grupy centrum-południe bez niespodzianek awansowali faworyci, w finale Orkan Sochaczew pokonał Budowlanych Lublin 27:19.
Osiem najlepszych drużyn zagra w turnieju finałowym 22 maja w Łodzi .
Półfinałowy turniej o Mistrzostwo Polski Kadetów w rugby 7 grupa północna odbył się w sobotę 7 maja Gdańsku na boisku przy ulicy Grunwaldzkiej 244.
Grupa A: 1.Tur Chojnice. 4.Alfa Bydgoszcz. 5.Jantar Pruszcz Gd. 8.Olimpia Elbląg
Grupa B: 2.Arka Gdynia, 3.Arka Rumia, 6.RK Unisław, 7.Lechia Gdańsk
Eliminacje
Arka Gdynia – Lechia 31:5 (14:0)
Tur – Olimpia 31:0 (19:0)
Alfa – Jantar 0:27 (0:20)
Arka Rumia – Unisław 0:43 (0:26)
Tur – Alfa 0:7 (0:0)
Arka Gdynia – Arka Rumia 45:0 (14:0)
Alfa – Olimpia 36:0 (21:0)
Arka Rumia – Lechia 0:50 (0:24)
Tur – Jantar 7:36 (0:24)
Arka Gdynia – Unisław 10:12 (0:7)
Jantar – Olimpia 52:0 (24:0)
Unisław – Lechia 7:41 (0:24)
Tabela grupy A
1.Jantar Pruszcz Gd. 3 9 115:7
2.Alfa Bydgoszcz 3 7 43:27
3.Tur Chojnice 3 5 38:43
4.Olimpia Elbląg 3 3 0:119
Tabela grupy B
1.Arka Gdynia 3 7 86:18
2.Lechia Gdańsk 3 7 96:38
3.RK Unisław 3 7 62:51
4.Arka Rumia 3 3 0:138
1/2 finał
Jantar – Lechia 19:5 (12:5)
Arka Gdynia – Alfa 45:0 19:0)
finały
o VII m Olimpia – Arka Rumia 14:26 (7:14)
o V m Unisław – Tur 34:0 (17:0)
o III m Lechia – Alfa 29:14 (17:14)
o I m Jantar – Arka Gdynia 0:36 (0:19)
Klasyfikacja końcowa
1.Arka Gdynia awans do turnieju finałowego
2.Jantar Pruszcz Gd. ” ” ”
3.Lechia Gdańsk ” ” ”
4.Alfa Bydgoszcz ” ” ”
5.RK Unisław
6.Tur Chojnice
7.Arka Rumia
8.Olimpia Elbląg
***
W Jarocinie odbył się półfinał grupy centrum-południe Mistrzostw Polski kadetów „7”, obyło się bez niespodzianek awansowali faworyci, Orkan Pogoń i Budowlani z Łodzi i Lublina…
Grupa A: 1.Orkan Sochaczew, 6.Czarni w Bytomiu, 7.Juvenia Kraków
Grupa B: 2.Gorce Raba Niżna,5.Budowlani Łódź, 8.Posnania Poznań, 10.Sparta Jarocin
Grupa C: 3.Budowlani Lublin, 4.Pogoń Siedlce, 9.BBRC Łódź
Eliminacje
Lublin – BBRC 31:0 (17:0)
Gorce – Jarocin 31:5 (12:5)
Budowlani Łódź – Posnania 27:0 (15:0)
Czarni – Juvenia 0:22 (0:17)
Posnania – Jarocin 26:15 (12:5)
Gorce – Budowlani Łódź 7:15 (0:10)
Lublin – Pogoń 17:0 (5:0)
Orkan – Czarni 57:0 (33:0)
Budowlani Łódź – Jarocin 34:12 (12:7)
Posnania – Gorce 10:14 (10:7)
Pogoń – BBRC 45:0 (21:0)
Orkan – Juvenia 45:0 (19:0)
Tabela grupy A:
1.Orkan Sochaczew 2 6 102:0
2.Juvenia Kraków 2 4 22:45
3.Czarni w Bytomiu 2 2 0:79
Tabela grupy B:
1.Budowlani Łódź 3 9 76:19
2.Gorce Raba Niżna 3 7 52:30
3.Posnania Poznań 3 5 36:56
4.Sparta Jarocin 3 3 32:87
Tabela grupy C:
1.Budowlani Lublin 2 6 48:0
2.Pogoń Siedlce 2 4 45:17
3.BBRC Łódź 2 2 0:76
1/2 finał
Orkan – Pogoń 26:5 (14:0)
B/Lublin – B/Łódź 26:12 (5:12)
finały
o IX m Jarocin – Czarni 38:5 (21:5)
o VII m BBRC – Posnania 5:33 (5:14)
o V m Gorce – Juvenia 17:15 (7:10)
o III m B/Łódź – Pogoń 5:0 (0;0)
o I m B/Lublin – Orkan 19:27 (12:12)
Klasyfikacja końcowa
1.Orkan Sochaczew awans do turnieju finałowego
2.Budowlani Lublin ” ” ”
3.Budowlani Łódź ” ” ”
4.Pogoń Siedlce ” ” ”
5.Gorce Raba Niżna
6.Juvenia Kraków
7.Posnania Poznań
8.BBRC Łódź
9.Sparta Jarocin
10.Czarni w Bytomiu