Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów „7”

W sobotę i niedzielę zostały rozegrane dwa półfinałowe turnieje Mistrzostw Polski Juniorów w Rugby 7. W Częstochowie
w finale Orkan Sochaczew wygrał 47:5 z AZS AWF Warszawa. W Unisławiu Jantar Pruszcz Gd. rozstrzygnął na swoją korzyść 15:7 mecz finałowy z Posnanią Poznań.

Półfinałowy turniej o Mistrzostwo Polski Juniorów w rugby 7 grupy południowej odbył się w sobotę 9 kwietnia w Częstochowie na Stadionie Lekkoatletycznym przy ulicy Dąbrowskiego.
 
Grupa A: 1.AZS AWF Warszawa,4.RC Częstochowa,5.Budowlani Lublin
Grupa B:2.Orkan Sochaczew,3.Czarni w Bytomiu,6.Budowlani Łódź
 
eliminacje
Częstochowa – Lublin     0:27 (0:10)
Czarni – Łódź                12:26 (7:14)
AZS AWF – Częstochowa 41:0 (24:0)
Orkan – Czarni              50:0 (35:0)
AZS AWF – Lublin        12:7 (5:7)
Orkan – Łódź                24:15 (14:10)
 
Tabela grupy A
1.AZS AWF Warszawa      2   6     53:7
2.Budowlani Lublin            2   4      34:12
3.RC Częstochowa           2   2       0:68
 
Tabela grupy B
1.Orkan Sochaczew         2    6       74:15
2.Budowlani Łódź             2    4       41:36
3.Czarni w Bytomiu          2    2       12:76 
 
półfinały
AZS AWF – Łódź         19:12 (5:7)
Lublin – Orkan                0:24 (0:7)
 
finały
  o V m       Czarni – Częstochowa   17:10 (5:0)   
  o  III m      Łódź – Lublin                 24:5 (19:0)        
   o  I m       AZS AWF – Orkan           5:47  (0:28)
 
Klasyfikacja końcowa
1.Orkan Sochaczew           awans do turnieju finałowego
2.AZS AWF Warszawa            ”          ”           ”
3.Budowlani Łódź                    ”          ”           ”
4.Budowlani Lublin                  ”          ”            ”
5.Czarni w Bytomiu
6.RC Częstochowa  
  

Półfinałowy turniej grupy północnej o Mistrzostwo Polski Juniorów w rugby 7 odbył się w niedzielę 10 kwietnia na stadionie w Unisławiu.
grupa A: 1.Jantar Pruszcz Gd, 4.Arka Gdynia,5.Tur Chojnice
grupa B: 2.Posnania Poznań,3. Arka Rumia,6.RK Unisław,7.RK Grudziądz
 
eliminacje
Arka Rumia – Grudziądz            37:0 (20:0) 
Posnania – Unisław                   17:7 (10:0)
Arka Gdynia – Tur Chojnice        14:12 (14:0)
Posnania – Arka Rumia              31:7 (7:7)  
Unisław – Grudziądz                  29:0 (19:0)
Jantar – Arka Gdynia                 26:0 (14:0)
Posnania – Grudziądz               55:0 (20:0)
Arka Rumia – Unisław               26:14 (7:14)
Jantar – Tur Chojnice                45:0 (24:0)
 
Tabela grupy A
1.Jantar Pruszcz Gdański      2    6     71:0
2.Arka Gdynia                      2     4    14:38   
3.Tur Chojnice                      2     2    12:59
 
Tabela grupy B
1.Posnania Poznań             3      9       103:14
2.Arka Rumia                      3     7        69:45
3.RK Unisław                      3     5        50:41
4.RK Grudziądz                  3     3         0:121
 
   1/2  finału
Posnania – Arka Gdynia        43:0 (19:0)
Jantar – Arka Rumia              36:7 (17:70
 
 finały
   o V-VII m   Tur Chojnice – Grudziądz       38:10 (17:5)
                    Tur Chojnce – Unisław           31:17 (17:0)
                    Unisław – Grudziądz             29:0 (19:0)   zaliczono mecz z fazy grupowej
 
  o III m   Arka Gdynia – Arka Rumia        31:5 (19:0)
   o I m    Jantar – Posnania                     15:7 (10:0)
 
Klasyfikacja końcowa
1.Jantar Pruszcz Gdański             awans do turnieju finałowego
2.Posnania Poznań                          ”          ”            ”
3.Arka Gdynia                                 ”          ”            ”
4.Arka Rumia                                  ”          ”            ”
5.Tur Chojnice
6.RK Unisław
7.RK Grudziądz
 
Ireneusz Pietrak