Policjanci za silni dla kadry

Bardzo pożytecznym sprawdzianem okazał się wczorajszy mecz reprezentacji z francuskimi policjantami grającymi w zdecydowanej większości w klubach Federale 1, najwyższej amatorskiej ligi rugby we Francji….

W rozgrywanym niestety przy zmiennej pogodzie meczu (przeszkadzał deszcz, dość silny wiatr, ale momentami przebijało się przez chmury słońce) minimalnie lepsi okazali się goście wygrywając 22-16 (10:9). Po dobrym początku i prowadzeniu naszej, grającej z wiatrem drużyny 6:0 (dwa celne kopy z karnych Dawida Banaszka) stopniowo przewagę osiągali Francuzi, a zdobyte w ostatniej minucie pierwszej połowy punkty z karnego zapewniły im prowadzenie 10:9. Początek drugiej połowy zdecydowanie należał do policjantów. Zdobyli dwa przyłożenia i objęli zdecydowane prowadzenie 22:9. Wtedy do ataku zerwali się nasi zawodnicy, którzy przeprowadzili kilka groźnych akcji, a jedną z nich udało się zakończyć „w słupach” rywala Stanisławowi Niedźwieckiemu. Na ewentualne przechylenie szali zwycięstwa na naszą stronę nie było już jednak czasu…
Polska – Reprezentacja Policji Francuskiej 16-22 (9:10)
/sędziowali: Grzegorz Michalik, Dariusz Reks, Kacper Michałkiewicz/

Punkty dla Polski: Dawid Banaszek 11 (3K, 1pd), Stanisław Niedźwiecki 5 (P)
Punkty dla Francuzów: Jerome Obligy (2pd, 1K), Fabrice Bassaber 5 (P), Guillame Geledan 5 (P), Pierre Didelot 5 (P)