Polska 3 w Hodura Sopot Seves

W turnieju kwalifikacyjnym do ME „7” w Moskwie Polska ekipa prowadzona przez Krzysztofa Folca zajęła dobre 3 miejsce….

Polska-Gruzja 21:26(21:21; 21:7)
pkt. dla Polski: Piotr Korek 10, Adam Pałyska 6, Mariusz Motyl 5.

Pierwsi punktują pewni swego Gruzini, na odpowiedz biało-czerwonych nie trzba było długo czekać, zdobywamy trzy efektowne przyłożenia obejmując sensacyjne prowadzenie do przerwy az 14 punktami. W drugiej odsłonie Gruzini doprowadzają do remisu, gospodarze łapią jednak drugi oddech i po fantastycznej akcji Mariuszowi Motylowi zabrakło dosłownie centymetrów do upragnionego pola. Konieczne było więc rozegranie dogrywki. Polacy przeprowadzają 3 dobre akcje jednak bez efektu, Gruzini odpowiadają raz do tego zabójczo skutecznie. Gdyby młoda ekipa Polski miała więcej doswiadczenia (czytaj ogrania na turniejach międzynarodowych) była by napewno w finale.

Mecz o 3 miejsce
Polska-Szwecja 17:14(10:0)
pkt. dla Polski: Mariusz Motyl 10, Piotr Korek 5, Adam Pałyska 2.

W spotkaniu z „czarnym koniem zawodów” Szwecją nasi reprezentanci aby utrzymac korzystny wynik z pierwszej odsłony musieli dać przysłowiowe 120%. Na szczęście mądra taktycznie gra pomimo wyniku „na styk” pozwoliła odnieśc kolejne zwycięstwo.
W drugim półfinale:
Francja-Szwecja 12:0 (5:0)
W finale
Francja-Gruzja 33:5 (19:5)

Wczorajsze wyniki:

Polska – Szwajcaria 40:0 (26:0)
Punkty: Pałyska 15, Motyl 10, Nowosz 5, Michalak 5, Płonka 5.

Polska – Szwecja 26:7 (7:7)
Motyl 10, Pałyska 6, Korek 5, Banaszek 5.

Polska – Rosja 24:14 (12:7)
Motyl 10, Płonka 5, Michalak 5, Pałyska 4.

Polska – Monaco 29:0 (14:0)
Motyl 10, Michalak 5, Płonka 5, Korek 5, Pałyska 4.

Kadra Polski:
Mariusz Motyl, Łukasz Nowosz, Michał Pazio, Mariusz Michalak, Piotr Piszczek, Adam Pałyska, Piotr Korek, Jarosław Zagozda, Dawid Banaszek, Marek Płonka.
Trener Krzysztof Folc

Polska B przegrała z Izraelem 10:25 (10:10), w meczu o 9. miejsce triumfowała nad Szwajcarią 31:19 (19:7).

POLSKA B: Jakub Lisewski, Kamil Dąbrowski, Wojciech Kosendiak, Krzysztof