Polska „7” wygrywa w Kiszyniowie

Polska wygrała międzynarodowy turniej 7 – IX Memoriał Vladimira Blizniuc Chisnau

Eliminacje
UTM Chisinau-USEFS Gold Team Chisinau 17:5
CT TR.Vuia Galati-Mazovia Polska 0:50
Blumarine Chisinau-Dinamo Tiraspol 28:0
Pomerania Polska-Steaua Chisinau 10:10
UTM Chisinau-CT TR.Vuia Galati 45:0
Mazovia Polska-USEFS Gold Team Chisinau 17:7
Blumarine Chisinau-Steaua Chisinau 7:5
Dinamo Tiraspol-Pomerania Polska 8:24
CT TR.Vuia Galati-USEFS Gold Team Chisinau 14:19
UTM Chisinau-Mazovia Polska 5:19
Steaua Chisinau-Dinamo Tiraspol 5:17
Pomerania Polska-Blumarine Chisinau 21:12

TABELA GRUPY A
1.Mazovia Polska 3 9 86:1
2.UTM Chisinau 3 7 62:24
3.USEFS Gold Team Chisinau 3 5 31:33
4.CT TR.Vuia Galati 3 3 14:109

TABELA GRUPY B
1.Pomerania Polska 3 8 55:30
2.Blumarine Chisinau 3 7 47:26
3.Dinamo Tiraspol 3 5 25:57
4.Steaua Chisinau 3 4 20:34

PÓŁFINAŁY
USEFS Gold Team-Steaua Chisinau 14:0
CT Tr.Vuia Galati-Dinamo Tiraspol 7:17
Mazovia-Blumarine 20:7
Pomerania-UTM Chisinau 7:12

FINAŁY
o VII m Steaua Chisinau-CT TR.Vuia Galati 12:19
o V m Dinamo Tiraspol-USEFS Gold Team 12:28
o III m Pomerania-Blumarine Chisinau 7:17
o I m Mazovia Polska-UTM Chisinau 7:5

KLASYFIKACJA KOŃCOWA IX MEMORIAŁU VLADIMIRA BLIZNIUCA

1.Mazovia Polska
2.UTM Chisinau (Mołdawia)
3.Blumarine Chisinau (Mołdawia)
4.Pomerania Polska
5.USEFS Gold Team Cihsinau (Mołdawia)
6.Dinamo Tiraspol (Rep.Zadnieprza)
7.CT TR.Vuia Galati (Rumunia)
8.Steaua Chisinau (Mołdawia)

Występująca w tym turnieju kadra Polski w rugby 7 została podzielona na
dwie drużyny które nazwano Mazovia i Pomerania.
w zwycięskiej drużynie grali:
1.Tomasz Stępień-Budowlani Łódź
2.Jan Cal -AZS Folc Warszawa
3.Tomasz Rokicki-Lechia Gdańsk
4.Piotr Piszczek-Lechia Gdańsk
5.Patryk Narwojsz-Czarni Pruszcz Gdański
6.Sergo Kvernadze-AZS Folc Warszawa
7.Tomasz Gruszczyński-Posnania Poznań
8.Kamil Dutkowski-Posnania Poznań
9.Rafał Janeczko AZS Folc Warszawa
W drużynie Pomeranii wystapili:
1.Marcin Grzesiak-AZS AWF Katowice
2.Krzysztof Płusa-AZS AWF Katowice
3.Artur Bal – AZS AWF Katowice
4.Jacek Bielawski-Juvenia Kraków
5.Mateusz Ingarden-Juvenia Kraków
6.Grzegorz Osiadacz-AZS Folc Warszawa
7.Piotr Psuj-AZS AWF Warszawa
8.Tomasz Kwast-AZS AWF Katowice
9.Krzysztof Kotasa-Budowlani Łódź
Druga nasza drużyna zasługuje na wielkie słowa uznania.Złożona
praktycznie z debiutantów spisała się bardzo dobrze,szczególnie jeśli
weźmie się pod uwagę fakt że praktycznie cały turniej chłopcy grali w
siódemkę.Kontuzje jakie odnieśli już w pierwszym meczu Krzysztof Kotasa
i Tomasz Kwast wyeliminowały ich z dalszej gry.Ponieważ w trakcie
turnieju odnowiła się kontuzja Tomaszowi Stępniowi trener Folc został
pozbawiony możliwości manewrowania zawodnikami co permanentnie czynili
gospodarze.Jako ciekawostkę podam fakt ze po jednym z meczów sędziowali
naszym drużynom 15 letni Eugeniu Prokopi oraz panna Gabriela Balan z
Rumunii i tylko do tej dwójki nie było z naszej strony zastrzeżeń co do
poziomu sędziowania.
Ireneusz Pietrak