Polska – Czechy 30:10 eliminacje do RWC 2015

Już 12 października 2013 o godzinie 20.oo na stadionie warszawskiej Polonii święto całej rugbowej Polski, na murawę znów wybiegną nasi reprezentanci a przeciwnikiem będą Czesi.
KIBICUJ więc RAZEM Z NAMI !!!

4 minuta
3:0 dla Polski, karny-Dawid Banaszek
20 minuta
6:0 dla Polski, karny- Dawid Banaszek
25 minuta
żółta kartka Dawid Banaszek za wysoką szrze
30 minuta
9:0 dla Polski, karny – Tomasz Gasik
35 minuta
Czerwona kartka Karol Perzak, gra faul
39 minuta
12:0 dla Polski, karny-Dawid Banaszek
40 minuta
12:3 no10 karny
(12:3) do przerwy
15:3 dla Polski, Dawid Banaszek 46 minuta, karny
18:3 Dawid Banaszek 52 minuta karny
18:8 przylozenie dla Czechów 54 minuta
18:10 podwyższenie dla Czech
23:10 przylozenie dla Polski, Robert Pawelec 60 minuta po kross kicku Lorentowicza
28:10 przylozenie dla Polski, Michał Kruzycki 64 minuta
30:10 podwyzszenie Dawid Banaszek
Polska-Czechy 30:10 !!!

Wyjściowa XV na mecz
POLSKA – CZECHY
Trenera Marka Płonki:
1. Craig Bucharzewski
2. Rafał Kwiatkowski
3. Sławomir Kaszuba
4. Karol Perzak
5. Michał Kruzycki
6. Mateusz Bartoszek
7. Marek Płonka jr.
8. Paweł Dąbrowski
9. Łukasz Szostek
10. Dawid Banaszek
11. Tomasz Rokicki
12. Rafał Szrejber
13. Tomasz Gasik
14. Szymon Sirocki
15. Piotr Jurkowski

Do zobaczenia na meczu….

Teraz wszystko zależy już od WAS. Cała Polska na mecz!
Ruszyła machina promocyjna sobotniego meczu Polska – Szwecja. Od poniedziałku w kilkuset miejscach w Warszawie i okolicach pojawią się plakaty zapraszające na to spotkanie. Już dziś dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali w akcję. Kolegom i koleżankom ze Skry, Legii, warszawskich Syrenek, starym AZS-siakom. Zapowiedzi meczu pojawiły się na stronach „eska.pl” i „miastownia.pl”. Na spotkanie zaprasza także na swojej stronie Ambasada Czech.
Lada chwila reklama spotkania pojawi się na „wp.pl” i „sport.pl”. O meczu codziennie będzie mówić warszawska „ESKA”, która rozda bilety dla swoich słuchaczy. Jak zwykle mocno zaangażuje się „Polska the Times”, a także warszawski serwis „naszemiasto.pl”. Na pewno o meczu będzie mówił Polsat. We wtorek w warszawskiej restauracji „Champions” oficjalna konferencja prasowa, a potem zgrupowanie w luksusowym hotelu Ossa (www.hotelossa.pl), którego jednym z menedżerów jest były reprezentant Polski, AZS i Skry Marek Parjaszewski.
Trwają ostatnie przygotowania do imprez towarzyszących, które odbędą się przy okazji meczu. Lista uczestników turnieju rugbyTAG pęcznieje z każdym dniem. Tak samo jak lista uczestniczek maratonu Zumba&Rugby, który ma przyciągnąć na mecz jak największą liczbę pań i ich mężów. Bramy stadionu otworzymy już o 16. Wtedy do zabawy ruszą dzieciaki z rugbyTAG. O 17 pląsy zaczną uczestnicy maratonu zumby, którego główną organizatorką jest była zawodniczka sochaczewskich Tygrysic, Ewelina Rożnowska.
Będą też oczywiście punkty z rugbowymi gadżetami, sprzętem, catering i coś do picia, także w złotym kolorze. Nawet pogodę zamówiliśmy – sobota ma być słoneczna – w ciągu dnia w Warszawie 18 stopni, wieczorem 10. A więc prawie lato, mimo początku jesieni.
Ale to wszystko nie będzie miało sensu, jeśli na meczu nie pojawicie się WY. Kibice i środowisko polskiego rugby.

Pokażmy całej Polsce, ministrze sportu, która obcięła środki na polskie rugby, sponsorom, których tak ciężko przekonać do zainwestowania w nasz sport, rodzicom, którzy wahają się czy posłać swoje dziecko na treningi z jajowatą piłką, wreszcie młodym ludziom, którzy siedzą dziś przed konsolami, a jeśli idą na trening – to raczej innego sportu.
Pokażmy i udowodnijmy, że czas na rugby nadchodzi! Że warto chodzić na mecze, bo tu zawsze jest super atmosfera, wielkie emocje i zawodnicy, którzy nigdy się nie oszczędzają. Udowodnijmy, że hasła, którymi lubimy często szermować – jeden za wszystkich, wszyscy za jednego są prawdziwe.
Że rugby to naprawdę coś więcej niż zwykły sport. TO NASZ SPOSÓB NA ŻYCIE!!!!
Kiedy mamy to udowodnić, jeśli nie teraz, podczas meczu pierwszej reprezentacji Polski. Najważniejszej polskiej drużyny rugby. Drużyny, która reprezentuje Nas wszystkich i naszą ukochaną dyscyplinę.
Nieważne kto kogo lubi. Nieważne co myśli o związku, klubach, trenerach, czy poszczególnych zawodnikach. Nieważne czy jesteśmy zwolennikami Tomasza Putry, czy fanami Marka Płonki. Nie ważne, czy woleliśmy opcję francuską, czy polską. Nieważne czy gramy w 15-tki, czy 7-mki. Nieważne czy jesteśmy z klubu X, czy Y. Ważne, że jesteśmy rugbistami lub fanami rugby!
Każdy kto czuje się rugbistą, kto kocha ten sport, kto wierzy, że ten sport ma przyszłość w Polsce, powinien się stawić w sobotę 12 października na stadionie Polonii w Warszawie. To bardzo ważne, by było nas naprawdę dużo. By media, władze sportowe, kibice innych sportów nas zauważyli. Czy to się komuś podoba, czy nie – najłatwiej zrobić to w Warszawie.
Jeśli ten mecz odniesie sukces – tak jak odniósł sukces mecz Polska – Szwecja, który dzięki WAM został wybrany sportowym wydarzeniem miesiąca w stolicy , sukces odniesie całe polskie rugby. Dlatego jeszcze raz apelujemy – kto żyw – na stadion Polonii. Biało-czerwona husaria rusza do boju, a my razem z nią.
Kto wygra mecz….
Organizatorzy meczu Polska – Czechy
My naprawdę wierzymy, że nadchodzi CzasNaRugby!