Polska najlepsza na stażu F.I.R.A.

Czterodniową wspólną pracę, wraz z Ukraińcami i Rumunami, na Stażu FIRA
podsumowano turniejem. Po bardzo dobrej nowoczesnej i ofensywnej grze wygrali młodzi rugbiści z Polski, pokazując momentami bardzo dojrzałe rugby. Dobrą grę Polaków zapowiadał rozegrany pierwszego dnia nieoficjalny test z Ukrainą wygrany 50:0 (grając 3×10 minut)…
Większość zawodników przygotowywała się do sezonu dodatkowo na zgrupowaniu kadr juniorów i kadetów w Zakopanem tuż przed akcją FIRA.
Poniżej statystyki zwycięskiego turnieju….

Turniej A
(Grano grę FIRA po 12 zawodników, symulowane młyny i zamiast autów wolny, bez podwyższeń, czas gry 2×10 minut)

Polska I – Rumunia I 0:0
W pierwszej połowie bardzo zacięte i wyrównane spotkanie, można by rzec mecz walki. W drugiej połowie reprezentacja Polski gra bardzo otwarte rugby uzyskując zdecydowaną przewagę. Nasze nadzieje nie potrafiły jednak postawić kropki nad „i” zdobywając przyłożenie, nie wykorzystując dwóch 100% sytuacji będąc metr od linii pola punktowego.

Rumunia I – Ukraina I 20:5 (5:5)

Polska I – Ukraina I 45:0 (15:0)
Polska I-punkty: Krześniak Marcin 10, Popławski Miłosz 5, Szymczak Daniel 5, Burek Tomasz 5, Stępień Tomasz 5, Ząbczyński Krzysztof 5, Ćwieka Patryk 5, Panasiuk Maciej 5.
Dziewięć przyłożeń w dwadzieścia minut zasługuje na pochwałę a jeśli do tego dodamy bardzo dojrzałą i do tego widowiskową grę to już śmiało można mówić o drużynie z prawdziwego zdarzenia.

punkty dla Polski:

Turniej B
Polska II – Rumunia II 0:10(0:10)
Pierwsza połowa zdecydowanie dla Rumunów, w drugiej odsłonie gramy bardzo odważnie ręką będąc kilkakrotnie bliscy zdobycia punktów.

Rumunia II – Ukraina II 20:0 (10:0)

Polska II – Ukraina II 15:5 (10:0)
Piłowski Krzysztof 5, Plichta Dawid 5, Kalinowski Błażej 5.
Zdecydowana przewaga naszych „rezerw”, odważna gra ręką, dwie nie wykorzystane sytuacje do podniesienia wyniku, honorowe punkty dla Ukrainy w ostatniej minucie meczu.