Polska – Niemcy w ME WYGRALIŚMY 8:7

POLSKA W FINALE!!!

Reprezentacja polskich juniorów U18 pod wodzą trenera Macieja Misiaka rozegrała spotkanie z Niemcami o prawo gry w finałach ME. I dalszej walki o awans do grupy A, ósemki najlepszych drużyn Europy.

Punkty: Budkiewicz-Jung Joel 5, Piotrowicz Wojciech 3

Początek meczu to nasza nieznaczna przewaga, ale w decydujących momentach tracimy piłkę lub ją gubimy.
Punkty z przyłożenia zdobywamy po zespołowej ładnej akcji praktycznie w ostatniej minucie pierwszej połowy. Podwójne otwarcie kontynuacja i wykończenie klinem Joela. W tym czasie żółtą kartkę dostaje Niemiec za atak w powietrzu. Już w pierwszej połowie kiedy dominowaliśmy zaczęły się kontuzje najpierw zszedł Morawski-kolano, z kontuzją biodra dograł do końca, Bartoszek i Stolarz – kostka, potem zszedł Krecisz – też kolano – kilka wymuszonych zmian bo ludzie dali z siebie wszystko.
To wprowadziło trochę zamieszania w schematach gry otwartej i w aucie. Do tego zrobiło sie zimno, mieliśmy chyba 8 przodów w naszych dobrze zapowiadających sie akcjach, powietrze jakby arktyczne i piłka nie kleiła sie w decydujących momentach.
Świetnie zagrali Francuzi Joel i Matthias.
Niemcy to dobrze ułożona ekipa, grająca ręka, w ostatnich 20 minutach stwierdzili, że nie przerwą naszej piekielnej defensywy i zaczęli kopać na na tzw. aferę (typu zawieszki, przekopy) to wprowadziło wiele
chaosu i niespodziewanych wydarzeń. Dużo nerwówki w ostatnich minutach zmiany akcji jak w kalejdoskopie.

W końcu gwizdek francuskiego sędziego i…. WIELKA RADOŚĆ!!!!!!!!!!

Czuryllo (Mytych),
Wojtowicz,
Kedra( 40 Adamczyk),
Butkiewicz-Jung,
Cambreling,
Stolarz( 65 Ruminiak),
Krecisz(45 Muszynski),
Bartoszek, Tokarski P,
Czubinski ( 43 Krajewski),
Morawski ( 20 Skalecki),
Gasik,
Piotrowicz,
Kwiatkowski,
Tokarski K.