Polska – Portugalia 12 – 46 (12 – 22) w ME U – 20

W ostatnim swym występie, decydującym o 5 miejscu w Europie nasi zawodnicy nie sprostali Portugalczykom, jednak dzięki wczesniejszej wygranej nad Ukrainą utrzymali się w grupie A …..

Przez całą pierwszą połowę trwała wyrównana walka, jeszcze na pięć mnut przed jej zakończeniem przegrywaliśmy tylko 12:15, ale później już tylko lepsi motorycznie rywale zdobywali punkty. Mistrzami zostali Gruzini pokonując w finale, po pasjonującym spotkaniu, Rumunów 15-10.

W drugim spotkaniu Mistrzostw nasza reprezentacja pokonała Ukrainę 19-8 (13:8) zapewniając sobie prawo gry o 5 miejsce w tym turnieju. W ocenie kierownika ekipy przeciwko Ukrainie zagraliśmy bardzo ambitnie, co w hiszpańskim upale pozwoliło odnieść tą ważną wygraną. Zaczęliśmy od dwóch skutecznych karnych Marcina Pogorzelskiego i prowadzenia 6:0, po czym chwila nieuwagi kosztowała nas utratę punktów z przyłożenia, następnie karnego i na prowadzenie 8:6 wyszli przeciwnicy. Na szczęście jeszcze przed przerwą punkty zdobył Maciej Miśkiewicz, a udane podwyższenie Marcina Pogorzelskiego ustaliło wynik tej odsłony. Po zmianie stron ponownie kopy młodego gracza Ogniwa (drop i karny) przypieczętowały wygraną naszego zespołu.

Skład Polski: Rycewicz, Dobrowolski, Capillon, Wójcik, Kata, Kałduński, Jędral, Zeszutek, Kurdelski, Nowosz, Pogorzelski, Krzesiński, Korbolewski, Kasperek, Miśkiewicz, a na zmiany weszli zawodnicy młyna: Plich, Sachrajda, Kościelewski, Dutkowski, Skwarciak i Walczuk.