Polska Rugby XIII

W cieniu wydarzeń, które w ostatnich latach towarzyszyły rugby w odmianie union w Polsce, w Łodzi powstał ośrodek, który został siłą napędowa polskiego rugby league.

Łukasz Łucka jest założycielem pierwszej polskiej drużyny rugby league Sroki Łódź oraz prezesem Polska Rugby XIII. Zgodnie z informacjami ze strony prxiii.com w tym roku czeka nas inauguracyjny sezon rozgrywek Rugby League w Polsce, z drużynami mającymi siedziby w takich miastach jak Łódź, Brzeziny, Stryków, Skierniewice czy Tomaszów Mazowiecki.

Polska Rugby XIII podjęła ostatnio współpracę z klubem Manchester Rangers, który oprócz rozwoju sportu w Machesterze, chce również zachęcić miejscową Polonię do uprawiania tego sportu oraz wspierać rozwój Rugby League za granicą. Powyższa współpraca wpisuje się również w zaangażowanie się RLEF (Rugby League European Federation) w integrowanie emigrantów do nowych społeczności poprzez sport. Podczas marcowych obrad EU Sport Forum w Hadze kwestia integracji była jednym z kluczowych tematów.

Reprezentacja Polski league – Polskie Żubry wzięła ostatnio udział w Międzynarodowym Turnieju Rugby League 9’s w czeskim Chrudim, gdzie po dwóch przegranych spotkaniach wygrała swój pierwszy mecz.

Więcej informacji na temat polskich trzynastek na stronie www.prxiii.com

Muszak