Polska – Serbia & Montenegro 18 – 11 (3 – 3)

Kolejne zwycięstwo Biało – czerwonych w eliminacjach do Rugby World Cup 2007′.

W pierwszej połowie z boiska poprostu wiało nudą. Początkowe minuty to lekka przewaga „naszych” jednak pierwsze punkty dla Polski zdobywa z karnego dopiero w trzeciej próbie Maciej Szablewski I(dwa wcześniejsze kopy trafiają w słupek). Miał być to sygnał do natarcia a stało się wręcz przeciwnie mnożyły się błędy zawodnicy gospodarzy prowokowali grę nie zgodną z przepisami, za co sędzia przyznawał karne dla gości, po jednym z nich Aleksandar Stefanowić ustanawia wynik do przerwy (3 – 3). Biało – czerwoni rozpoczynają drugą połowę z animuszem, jednak nadal powielają błędy z pierwszej odsłony. Trener Jerzy Jumas dokonuje zmian, które ożywiają grę, na boisku pojawiają się Dominik Fortuna i Paweł Denisiuk. W 55 minucie spotkania gospodarze wreszcie łapią rytm grając na tzw. 2 grupy młyna, które świetnie koncentrowały obronę Serbów, umożliwiając formacji tyłów skuteczną grę otwartą. Trzykrotnie po konsekwentnej realizacji tego schematu gry uzyskujemy przyłożenia. Pierwszy na pole punktowe gości przedziera się po 20 metrowym rajdzie Mariusz Wilczuk, następnie bardzo przytomnie ustawia się i atakuje ze strony „zamkniętej” Rafał Sajur, 15 minutowy okres koncertowej gry kończy kilkunasto metrowym rajdem na pole punktowe Łukasz Miśkiewicz. W końcówce wchodzą pozostali rezerwowi a drużyna osiada na laurach, do głosu dochodzą Serbowie i na 5 minut przed końcem „kontaktowe” przyłożenie po szybko rozegranym karnym zdobywa filar Aorde Milenović. Do końca było dość nerwowo doszło do kilku małych przepychanek jednak żadna z ekip nie wypracowała klarownych sytuacji do zdobycia punktów. Dzięki temu zwycięstwu Polska zajmuje I miejsce w swoje grupie eliminacyjnej i awansuje do nastepnej rundy.

punkty:
Polska: Wilczuk Mariusz 5, Sajur Rafał 5, Miśkiewicz Łukasz 5, Szablewski Maciej 3.

Serbia & Czarnogóra: Stefanović Aleksandar 6.