Site icon rugby.info.pl

Polska U17 w Baia Mare

W dniach 01-05 września 2014 r. w rumuńskim Baia Mare odbył się Turniej FIRA reprezentacji U17, z udziałem Rumunii, Polski, Czech i Litwy. W pierwszych meczach z rozstawienia rankingowego Rumunia pokonała Litwę 40-5 (33-0), Polska wygrała z Czechami 43-26 (33-7).
W meczach o miejsca Litwini po zaciętej walce sprawili niespodziankę i zajęli III lokatę po wygranym meczu z Czechami 28-14 (14-7). W finale spotkały się reprezentacje Rumunii i Polski. Nie udało się sprawić niespodzianki i po spotkaniu stojącym na wysokim poziomie gospodarze wygrali 35-3 (14-0).

Rumunii wykorzystali wszystkie sytuacje punktowe mimo, że w dużej części meczu to Polacy rozgrywali piłkę na połowie przeciwnika, ale nie udał nam się zdobyć przyłożenia. Różnica punktowa wynikła głownie z fizycznej przewagi przeciwnika, ale Kadra Polski U17 zaprezentowała odważny i szybki styl gry. Na pochwałę zasługuje dobra realizacja założeń taktycznych i postęp w komunikacji na boisku. W dwóch meczach zagrali wszyscy powołani zawodnicy, i w każdym meczy dokonano 8 zmian. Indywidualna ocena gry zawodników jest zróżnicowana. Niektórzy zaprezentowali duże zaangażowanie i dojrzałość w grze, jednak największym mankamentem jest indywidualne przygotowanie motoryczne. Wielu zawodników w małym stopniu lub w ogóle nie realizuje programu treningu indywidualnego, poprawiającego siłę, szybkość i dynamikę. Obecnie jest to najważniejszy element do poprawy w realizacji cyklu szkoleniowego.

Organizatorzy turnieju, a także przedstawicie FIRA wysoko ocenili poziom gry drużyn w meczu finałowym, czego dowodem jest zaproszenie polskiej reprezentacji juniorów na turniej z udziałem reprezentacji Rumunii i Kanady, który odbędzie się w ostatnim tygodniu listopada w Bukareszcie.

W turnieju udział wzięli zawodnicy (w nawiasie zdobyte punkty):

I linia młyna: Robert Kacprowicz, Paweł Pepliński, Dawid Hovhannysyan (5), Dawid Kinast, Juliusz Walczak

II linia młyna: Mateusz Popiołek, Przemysław Serafin (10), Aleksander Michaus

III linia młyna: Mateusz Nitschke, Daniel Golonka (5), Dominik Nowiński, Paweł Pieńkowski, Damian Koszla

Łącznicy młyna: Mateusz Plichta (3), Paweł Boczulak

Łącznicy ataku: Paweł Urbaniak (18), Dominik Machlik

Środkowi ataku: Bartosz Pustkowski (5), Wojciech Brzezicki, Robert Wójtowicz

Skrzydłowi ataku: Oskar Korzeniewski, Dawid Najdul

Obrońcy: Karol Skrzypiński, Mariusz Adamski

przygotował Krzysztof Okapa

www.pzrugby.pl

Exit mobile version