Polska-Ukraina 31:8 (5:3) w Młodzieżowych ME na Pomorzu

Polscy młodzieżowcy rozpoczęli mecz z Ukrainą bardzo mocno jednak w 2 minucie po zderzeniu z przeciwnikiem kontuzji doznał jeden z liderów i kapitan zespołu Dawid Kałduński, co spowodowało blisko 15 minutowy przestój drużyny biało-czerwonych…

Polska-Ukraina 31:8 (5:3) U-20
punkty dla Polski:
Alex Hourson 11, Romuald Berthe 5, Michał Gałka 5, Dawid Banaszek 5, Sławomir Jeliński 5.
dla Ukrainy:
Władymir Kaszluk 5 i Nikołaj Siwko 3.
Skład:
Walczuk,(36′ Chrósciel), Kałduński,(2′ Kubiński), Gałka (36′ Jagielski), Moroz,(44′ Karpiński), Dudkowski,(36′ Krużycki) Zyg, Jeliński, Niedzwiedzki,(55′ Wartałowicz) – Kurdelski, Banaszek, – Pogorzelski, Barthe, Kaniowski, Hourson, – Gargason.

… Ukraińcy wykorzystują fakt załamania naszej ekipy i obejmują prowadzenie 3 – 0. Dopiero w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej odsłony Polska zdołała uporządkować szyki i przeprowadziła kilka ciekawych akcji. Na dwie minuty przed gwizdkiem sędziego obejmujemy prowadzenie po maulu autowym przykłada Michał Gałka.
Druga częsć meczu to popis formacji młyna gdzie motorem napędowym jest Michał Krużycki, świetnie kieruje grą z pozycji łącznika ataku Dawid Banaszek, spokój oraz niezbędny porządek wprowadzają doświadczeni „Francuzi”.
Zdominowani Ukraińcy tracą punkty po ładnych akcjach Polaków, zwłaszcza końcowe 5 minut meczu może się podobać, zdobywamy wtedy dwa przyłożenia i 12 punktów. Po ciężkim meczu wygrywają nasi 31 do 8.

W drugim meczu grupy B Niemcy niespodziewanie łatwo wygrywają z faworyzowaną Portugalią 31:13.

Polska II pewnie pokonuje Węgrów
W wygranym spotkaniu Polski II z Węgrami 35:8 (6:8) punkty dla zwycięzców zdobywali: Paweł Schulte Noelle 15, Robert Olszewski 5, Rafał Lademan 5, Krzysztof Korbolewski 5 i Tomasz Gendek 5.