Polska -Ukraina w ME 21:5 (8:5)

Po ciężkim i wyrównanym meczu zwłaszcza w pierwszej połowie reprezentacja Polski juniorów pewnie wygrywa ćwierćfinałową batalię…

Początek meczu to duża dominacja Biało-czerwonych. Po serii dobrych zespołowych akcji, wygrany aut na 5 metrze, dwie fazy gry, szeroka piłka i pierwsze przyłożenie Tomasza Gasika. Zamiast super ofensywy, seria głupich błędów i 15 minutowy okres „Obrony Częstochowy”. W tym czasie tracimy niestety przyłożenie po akcji 3 linii Ukraińców i skrzydłowego. Przeciwnicy idą za ciosem i wyprowadzają bardzo groźną akcję ręka, jednak świetna szarża Matthiasa Cabrelinga już na polu punktowym powoduje, ze skrzydłowy ukraiński wypuszcza piłkę w pewnej wydawało by się sytuacji. To było jak kubeł zimnej wody dla naszych kadrowiczów, przejmują oni kontrole i punktują z karnego. Do przerwy tylko 8-5 dla naszych. W drugiej odsłonie obserwujemy już inny zespól, grający pewnie twardo i dojrzale. Najpierw po dobrych akcjach całego zespołu nie wykorzystujemy dwóch karnych (jeden wiatr zwiewa w słupek), jednak reprezentacyjni juniorzy są konsekwentni i po widowiskowej grze ręką, upragnione przyłożenie zdobywa kapitan Hubert Wojtowicz. Na boisku pojawiają się zawodnicy rezerwowi co dynamizuje grę naszej ekipy kolejne punkty wiszą w powietrzu. W końcówce znów po efektownej grze ręką punkty zdobywa młody Piotr Skałecki. Awans do półfinałów i wielka radość w ekipie.
Za dwa dni kolejny wielki mecz tym razem przeciwnikiem będą Niemcy, którzy pokonali minimalnie Czechow.