Polska w finale ME U20

W pierwszym meczu turnieju finałowego Polacy pewnie pokonali Serbów 33-3 i w sobotę, 21.11.
zagrają w decydującym o tytule meczu z Mołdawią, która po wyrównanym meczu pokonała Szwajcarów.

Co prawda nie był najlepszy występ naszych młodzieżowców, ale wygrana nie była
zagrożona nawet przez chwilę. Już w trzeciej minucie gry akcję naszego zespołu przyłożeniem
zakończył Robert Bosiacki, ale uspokoiło ono nasz zespół tak bardzo, że gra wyrównała się.
W końcówce pierwszej połowy, po żółtych kartkach Wierzejskiego i Jeznacha musieliśmy przez
kilka minut grać w trzynastu, ale siedem zmian w przerwie poprawiło oblicze drużyny, w której
wyróżnił się skrzydłowy gdańskiej Lechii Robert Kwiatkowski.
Polska v Serbia 33-3
Punkty dla Polski: Wojciech Piotrowicz 6 (3pd), Robert Bosiacki 5 (P), Dominik Zdun 5 (P), Robert
Pawelec 5 (P), Michał Mirosz 5 (P), Robert Kwiatkowski 5 (P), Mateusz Zajkowski 2 (pd).
Żółte kartki: Wojciech Wierzejski, Przemysław Jeznach.