Polskie rugbistki zagrają w Amsterdamie

Na zgrupowanie do Amsterdamu wybierają się polskie rugbistki ekipa prowadzona przez Jarosława Batora rozegra kilka spotkań w stolicy Holandii.

Skład Reprezentacji na mini zgrupowanie w Amsterdamie.
Ruda Śląska: Patrycja Bober, Ania Szkudlarek, Sylwia Łuksik
Częstochowa: Sylwia Gołda
Arka: Agnieszka Walczyk, Magdalena Burchardt, Monika Woś – rezerwa Dorotka Filipek
Frogs: Zofia Nowakowska, Anna Szymańska, Anna Tkaczuk, Monika Włodarczyk, Aleksandra Marianek
Sochaczew: Marta Dybiec
LL Gdańsk: Jagoda Bednarek

Do Holandii nie wybiorą się tym razem Reprezentantki BBRC Łódź – obóz klubowy przed pierwszym GP i kilka zawodniczek Lechii Gdańsk z racji rozgrywanego (z sukcesami) turnieju w Rydze w ostatni weekend.

Zdecydowaliśmy się na wyjazd do Holandii dzięki decyzji trenera Reprezentacji Polski Tomasza Putry , który zgodził się aby Reprezentacja Kobiet skorzystała z transportu do Amsterdamu wraz z I Reprezentacją oraz dzięki dobrym kontaktom z pochodzącym z RPA Gareth’em Gilbert’em – trenerem I Reprezentacji Holandii Kobiet.

Na miejscu przeprowadzimy 4 sesje treningowe na boisku , 1 sesję treningową na siłowni oraz analizę video .
Dodatkowo w sobotę rozegramy 3 mecze sparingowe z Development Team (II Reprezentacją) Holandii której trenerem jest Sasha Werlich odpowiadająca przy Federacji Holenderskiej za wyszukiwanie talentów do programu olimpijskiego.

Zawodniczki spać będę w miejscowości Haarlem , a w ramach dodatkowych atrakcji przewidziany jest spacer rowerowy po Amsterdamie wraz z zawodniczkami holenderskimi.

Jarosław Bator