Site icon rugby.info.pl

Popularny „Bolek” – Krzysztof Hotowski wybrany rugbistą roku

Wczorajsze posiedzenie Zarządu Związku przyniosło szereg istotnych decyzji i pomysłów, z których najistotniejsze wydają się być: wybory najlepszych zdaniem Zarządu w tym roku w polskim rugby, prace nad „Wieloletnim, strategicznym planem rozwoju rugby w Polsce”, powołanie ciała doraczego Zarządu spośród osób zajmujących się rugby 7-osobowym czy inicjatywa organizacji „Balu Husarskiego” w Warszawie.
Niestety nie został wybrany organizator wiosennego meczu reprezentacji seniorów z Mołdawią, bowiem nie wpłynęła oferta, która spełniałaby oczekiwania Zarządu. Dlatego termin jego wyłonienia został przesunięty, a propozycje mogą być składane w biurze Związku do 15 stycznia 2010 r.

Jednocześnie przypominam, że sugestie trenera naszej kadry zmierzają do rozegrania go 3 kwietnia (sobota) , a wstępny termin uzgodniony z gośćmi to 10 kwietnia przyszłego roku.

Spośród trzech zgłoszonych kandydatur na trenera roku najwięcej głosów uzyskał trener reprezentacji młodzieżowej – mistrzów Europy do lat 20, reprezentacji seniorów 7 – trzykrotnych z rzędu finalistów Mistrzostw Europy oraz pięciokrotnych (nieprzerwanie w latach 2004-2009) mistrzów Polski w rugby 7 – AZS AWF Warszawa, Krzysztof Folc , wyprzedzając trenera mistrzów Polski i zdobywców Pucharu Polski – Budowlanych Łódź, Mirosława Żórawskiego oraz trenera reprezentacji juniorów, zdobywcę czterech tytułów mistrza Polski w kategorii juniora i kadeta, Macieja Misiaka .

Zawodnikiem roku wybrano Krzysztofa Hotowskiego – reprezentacyjnego centra, zawodnika Budowlanych Łódź i francuskiego Nevers, który wyprzedził kolegę z drużyny narodowej, młodego zawodnika francuskiego Lyon OU, wcześniej Ogniwa Sopot – Michała Krużyckiego i kapitana reprezentacji młodzieżowej Michała Mirosza .

Wreszcie spośród dwóch zgłoszonych przez Kolegium Sędziów kandydatów minimalną przewagę nad Marcinem Zeszutkiem zdobył Grzegorz Michalik .
Ponadto w kategorii „Odkrycie roku” najwięcej głosów uzyskał czołowy gracz reprezentacji seniorów 7, od tego sezonu gracz gdańskiej Lechii Patryk Narwojsz , wyprzedzając Mateusza Bartoszka i Michała Mirosza .

W kategorii ” Impreza roku ” zdecydowanie tryumfował majowy mecz reprezentacji seniorów Polska – Belgia zorganizowany przez Warszawskie Towarzystwo Rugby „Barbarians” na stadionie warszawskiej Polonii.

„Drużyną roku” uznano młodzieżową reprezentację Polski – mistrzów Europy do lat 20.

Przyznano także trzy wyróżnienia. Otrzymali je trener Mirosław Żórawski – za osianięcia na arenie krajowej, trener Maciej Misiak – za cztery złote medale z Orkanem Sochaczew zdobyte w M.P. juniorów i kadetów oraz Arka Rumia – w kategorii „nowopowstałe kluby”.

Jeśli pomysł organizacji ” Balu Husarskiego ” w warszawskim hotelu Sofitel-Victoria (szczegóły wkrótce) spotka się z zainteresowaniem środowiska nagrody przyznane przez Zarząd zostane wręczone właśnie podczas tej uroczystej gali.

W związku z brakiem szans na awans reprezentacji do IV rundy eliminacji Pucharu Świata 2011 postanowiono rozpocząć prace nad nowym „Wieloletnim, strategicznym planem rozwoju rugby w Polsce”. Odpowiedzialnymi za stworzenie wersji przedstawionej Zarządowi zostali oficer rozwoju PZR, który po rezygnacji Macieja Niedźwieckiego od stycznia pełnił też będzie obowiązki kierownika wyszkolenia Tomasz Kapustka (oficer@szkolarugby.vel.pl) oraz dziennikarz, prezes Warszawskiego Towarzystwa Rugby „Barbarians”, nowopowołany członek Zarządu Związku Robert Małolepszy (r.malolepszy@polskapresse.pl).

Zachęcamy zatem wszystkich zainteresowanych rozwojem rugby w Polsce do przesyłania swych uwag i pomysłów pod wskazane adresy lub kontakt w tej sprawie z biurem Związku, a z pewnością poprosimy o przedstawienie swych strategicznych celów także przedstawicieli Klubów i trenerów reprezentacji.

Kolejnym pomysłem, który zyskał aprobatę Zarządu jest utworzenie spośród przedstawicieli drużyn uczestniczących w rozgrywkach Ekstraligi Rugby 7, Polskiej Ligi Rugby 7 oraz reprezentacji 7 ciała doradczego Zarządu, które przedstawiać będzie pomysły rozwoju tej odmiany gry w jej olimpijskiej perspektywie. O jego powstaniu i składzie poinformujemy na początku przyszłego roku.

Warto też wspomnieć o chęciach wspierania przez Polski Związek Rugby inicjatyw promujących i rozpowszechniających naszą grę wśród studentów AWF (na początek w Warszawie i Poznaniu), rozmowach ze Spółką „Pl 2012” w sprawie wykorzystania dla rugby stadionów budowanych na Euro 2012, odłożenia regulaminowej kary dla RzKS Juvenia Kraków za nierozegranie pucharowego meczu z Posnanią do 30 czerwca 2010 r. oraz przyznanie jednorazowej zapomogi finansowej dla kontuzjowanego w meczu reprezentacji z Gruzją zawodnika łódzkich Budowalnych Andrzeja Milczaka .

PZRugby

Exit mobile version