Porażka lidera w Gdyni, jednopunktowe zwycięstwo Orkana

W sobotę, zostanie rozegrana piata kolejka Ekstraklasy, liga nabiera tempa, teraz co tydzień będą grali rugbiści. Tylko 3 listopada będzie przerwa na występ reprezentacji przeciwko Niemcom w Gdańsku. Tydzień później, zostanie rozegrana pierwsza kolejka rundy rewanżowej.
W tej kolejce na pierwszy plan wysuwa się spotkanie w Gdyni, trzecia drużyna w tabeli podejmuje lidera (beniaminka) rozgrywek, Arka na swoim terenie łatwo skóry nie sprzeda.
W Poznaniu, Posnania będzie chciała swoim kibicom pokazać kto tu rządzi, Budowlani po zmianach kadrowych nie są tak groźną drużyną jak jeszcze kilka miesięcy temu.
Lechia w Sochaczewie trochę się pomęczy w pierwszych minutach meczu, później z minuty na minutę przewaga ich będzie bardziej widoczna.
Trudny wyjazd do Lublina czeka akademików z Bielan, Budowlani u siebie wysoko pokonają przeciwnika.

Ekstraklasa
V runda – 13/14.10.2012
RC Arka Gdynia – MKS Pogoń-Awenta Siedlce 38:5 (19:5)
Arka: Dawid Banaszek 11, Tomasz Stępień 7, Robert Andrzejczuk 5, Karol Perzak 5, Rafał Kwiatkowski 5, Władysław Grabowski 5
Pogoń: Norbert Kargol 5.
KS Posnania Poznań – Budowlani S.A. Łódź 14:34
Posnania: Bartosz Szypura 5, Jędrzej Paul 5, Daniel Trybus 4.
Budowlani: Sebastian Łuczak 14, Davit Gugushvili 5, Łukasz Czarniak 5, Dariusz Kaniowski 5, Bartłomiej Szczukocki 5.

RC Orkan Sochaczew – RC Lechia Gdańsk 15:14 (6:7)
Orkan: Konrad Pietrzyk 12, Bogdan Wróbel 3 (Drop goal)
Lechia: Tomasz Hebda 5, Piotr Jurkowski 5, Rafał Janeczko 4.
KS Budowlani Lublin – AWS AWF Warszawa 55:5 (22:5)
Budowlani: Stanisław Niedźwiecki 15, Wojciech Piotrowicz 15, Arkadiusz Maksim 10, Dmytro Mokresov 5, Patryk Ćwieka 5, Jakub Stelmach 5.
AZS: Bastin Jacek 5

I liga
IV runda – 13/14.10.2012
Frogs&Co Warszawa – RC Arka II Gdynia 22:17 (22:5)

RzKS Juvenia Kraków – RKS Skra Warszawa
(niedziela, godz. 14.00; Piotrowicz, Pawlik)
MKS Ogniwo Sopot – RC Czarni Pruszcz Gdański 46:17

II liga
3 runda – 13/14.10.2012
BBRC Łódź – AZS UZ RC Zielona Góra
(niedziela, godz. 14.00; Wilk)
RC Częstochowa – Nordic Development Alfa Bydgoszcz
(niedziela, godz. 14.00; McDonald)