Posnania Poznań – Budowlani Lublin 27 – 22 (8-15)

Posnania Poznań po bardzo ciężkim meczu pokonała Budowlanych Lublin . Jest to już piąta pod rząd wygrana Poznaniaków, którzy mają duże szanse na medale w Mistrzostwach Polski.

Mecz rozpoczął się z lekkim opóźnieniem, kilka minut po godzinie 14:00. I już po kilku minutach zespół Posnanii zdobył przyłożenie po ładnym rajdzie Arka Kwiatkowskiego. Przebiegł on pół boiska, podkopnął sobie piłkę, a ona jak zaczarowana nie opuściła boiska lecąc tuż przy linii. Wtedy tylko wystarczyło się na nią rzucić i „piątka” zdobyta. Niestety Jurij Buchało nie podwyższył.
Po tym rozluźnieni Poznaniacy zdekoncentrowali się a Lublinianie wzięli się do odrabiania – zdobycie punktów zajęło im około dwudziestu minut po celnym karnym Marcina Daniela. Po paru minutach kolejnego „karniaka”, tym razem dla poznaniaków wykorzystuje Jurij Buchało.
Gra się trochę ustatkowała a Poznaniacy mocno atakowali. Gdy tylko odzyskiwali piłkę, daleko ją wykopywali w aut. Po jednym z takich zagrań Budowlani zrobili coś, z czego są sławni – maula po autowego, dzięki któremu zdobyli punkty. Piłkę przyłożył w polu punktowym Tomasz Jóźwik, ale podwyższenie nie zostało wykorzystane. Po niebezpiecznym zagraniu żółtą kartkę otrzymuje Paweł Piwnicki.
Mecz obfitował w wiele niewymuszonych błędów, przodów, spalonych przy przegrupowaniach. Po jednym z takich przodów Posnania przegrywa swój młyn i traci przez to punkty po przyłożeniu, Jasińskiego, po czym poprawkę wykorzystuje kopacz drużyny z Lublina. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8-15 dla Budowlanych Lublin.
Druga połowa nabrała troszkę innego wymiaru. Nie obfitowała już w tyle błędów. Poznaniacy zaczęli atakować, co od razu poskutkowało. Po dobrze skonstruowanej akcji ręką gdzie piłka doszła do skrzydła, punkty na wprost słupów kładzie Łukasz Kujawski, a chwilę później nie myli się Jurij Buchało.
Mecz robi się bardzo nerwowy, zawodnicy grają agresywnie i bardzo mocno czyszczą. W pewnym momencie dwóch zawodników nie wytrzymało i leżąc na ziemi nawzajem się biją. Rozpoczyna się bójka, która po chwili zostaje przerwana przez sędziów. Czerwonymi kartkami zostają ukarani: Marcin Szumiński z Posnanii i Paweł Piwnicki z Budowlanych.
Po chwili po przyłożeniu Macieja Niedźwieckiego i celnej poprawce Bartłomieja Jasińskiego Budowlani wychodzą po raz kolejny na prowadzenie. Natomiast kolejne minuty to tylko i wyłącznie punktowanie Posnanii.
Piłka dochodzi do skrzydła, a szybkiego Marka Czubaszewskiego nie mogą dogonić zawodnicy z Lublina, który kładzie piłkę tuż przy aucie. Jednak z trudnej pozycji nie trafia Jurij Buchało.
Pięć minut później Leszek Krysztofiak wyprowadza piłkę. Nikt go nie może zatrzymać, robi zwód i oddaje piłkę do Marka, Czubaszewskiego, który kopie piłkę do przodu. Goni ją, co chwilę podkopując sobie, w końcu tuż przy polu punktowym podnosi z ziemi i kładzie 2 metry od słupów. Tym razem Jurij Buchało nie myli się ustala wynik spotkania na 27:22 dla Posnanii.
Mimo tego, zawodnicy Budowlanych nie poddawali się, lecz poznaniacy bardzo mocno i skutecznie bronili się do samego końca. Jest to już piąta pod rząd wygrana poznańskich rugbistów.
Punkty dla Posnanii: Kujawski Łukasz i Kwiatkowski Arkadiusz po 5, Buchało Jurij 7, Czubaszewski Marek 10
Punkty dla Budowlanych: Jóźwik Tomasz, Jasiński Jakub, Niedźwiecki Maciej po 5 Jasiński Bartłomiej 4, Daniel Marcin 3 z Budowlanych.