Powrót na boiska, mało zmian w ekipach

Po wakacyjnej przerwie w najbliższy weekend na boiska rugby ponownie wybiegną zawodnicy Ekstraligi.

I runda – 25/26.08.2012
RC Lechia Gdańsk – MKS Pogoń-Awenta Siedlce 19:26 (19:13)!!!
Lechia: Grzegorz Buczek 5, Dariusz Wantoch-Rekowski 5, Marek Płonka 5, Rafał Janeczko 4.
Pogoń: Tomasz Gasik 21, Dawid Lorentowicz 5
Blachy Pruszyński Budowlani S.A. Łódź – AZS AWF Warszawa 62:10(22:0)
Budowlani: Sebastian Łuczak 17, Bartłomiej Szczukocki 15, Tomasz Kozakiewicz 10, Michał Mirosz 5, Emil Kowalewski 5, Mateusz Matyjak 5, Krzysztof Kotasa 5.
AZS AWF: Łukasz Ślusarczyk 5, Kamil Cichecki 5.
RC Arka Gdynia – KS Budowlani Lublin 61:15 (33:5)
Arka: Dawid Banaszek 26, Radosław Rakowski 10, Tomasz Stępień 5, Łukasz Szostek 5, Jacek Wojaczek 5, Szymon Sirocki 5, Mateusz Plichta 5.
Punkty Budowlani: Adam Bobruk 5, Wojciech Król 5, Arkadiusz Maksim 5.

KS Posnania Poznań – RC Orkan Sochaczew 31:8(7:3)
Posnania: Mateusz Adamski 16, Patryk Wyrwas 5, Sebastian Gruszczyński 5, Leszek Krzysztofiak 5.
Orkan: Kamil Dudkowski 5, Bogdan Wróbel 3.

Chyba największe zainteresowanie kibiców wzbudza mecz obrońców tytułu z posiadającym spore ambicje beniaminkiem z Siedlec, który zostanie rozegrany w Pruszczu Gdańskim.
Ciekawie też z pewnością będzie w Poznaniu gdzie zagra młoda ekipa Orkana – dobrze prezentująca się w sobotniej rywalizacji o medale Mistrzostw Polski w odmianie 7-osobowej.
Mecze w Łodzi i Gdyni mają zdecydowanych faworytów, ale na starcie rozgrywek niespodzianki z pewnością nie są wykluczone.

W letniej przerwie doszło do kilku spektakularnych transferów, a chyba największe wzmocnienia dotyczą zespołów Arki Gdynia i Pogoni-Awenty Siedlce.

1. RC Lechia Gdańsk – bez większych zmian, w składzie zostali m.in. Dawid Popławski, Cedric Vaissiere, David Chartier, Rafał Sajur i Henry Brice, a na stałe po uprzednim wypożyczeniu, trafił do zespołu były gracz Skry i młodzieżowej reprezentacji Polski Cyprian Majcher.

2. Blachy Pruszyński Budowlani S.A. Łódź – z drużyny odeszli Tomasz Stepień i Władysław Grabowsky, a zasilą ją młodszy z braci Markijan Grabowsky (wcześniej Pogoń i Sokół Lwów), Gruzin Sergo Mokia, wypożyczony z Orkana Emil Kowalewski oraz zawodnik BBRC Krzysztof Justyński.

3. RC Arka Gdynia – do drużyny dołączyli Tomasz Stępień i Władysław Grabowsky (wcześniej Budowlani S.A. Łódź) oraz wypożyczony z Orkana Sochaczew gracz reprezentacji młodzieżowej Radosław Rakowski. Prawo gry mają także reprezentanci kraju, występujący na co dzień we Francji: Mateusz Bartoszek, Alex Beccuau, Romuald Berthe i Donald Gargasson.

4. KS Posnania Poznań – bez zmian w składzie.

5. RC Orkan Sochaczew – czterej zawodnicy mający na koncie występy w drużynach narodowych zostali wypożyczeni: Emil Kowalewski, Radosław Rakowski, Tomasz Gasik i Robert Pawelec. W zespole ponownie może grać Nadir Boukhaloua oraz kolejny gracz mieszkający we Francji – Yan Cochet.

6. KS Budowlani Lublin – do zespołu wraca doświadczony Jakub Jasiński, a wzmocni ją 24-letni Ukrainiec Dmytro Mokresov. Barwy klubu z Lublina mogą też reprezentować występujący już wcześniej: Oleksandr Chasovskykh, Bogdan Voloshyn i Sergii Rosikhin.

7. AZS-AWF Warszawa – Z Pogoni Siedlce przeszedł Daniel Szczepaniak, z Skry Warszawa reprezentant Polski juniorów Bartosz Zahorański, po kontuzji wrócili do składu podstawowy zawodnik kadry Polski seniorów – Wojciech Łukasiewicz oraz doświadczony Łukasz Miśkiewicz i były zawodnik kadr młodzieżowych Patryk Szeląg, ze składu ubył filar Jan Bukowski wzmacniając I ligowy Frogs & c.o. i nowo zawiązujący się klub Legie Warszawa.

8. MKS Pogoń-Awenta Siedlce – do zespołu beniaminka dołączyli wypożyczeni z Orkana: Tomasz Gasik i Robert Pawelec, wrócił były reprezentant kraju Marek Mirosz (ostatnio Budowlani S.A. Łódź). Ponadto w zespole możemy zobaczyć trzech Gruzinów: Alexandre Manjawidze, George Chincharauli i Nikę Pataraia.

PZRugby