Premiership – 4 kolejka, skróty, opisy, statystyki.

Sale Sharks – Wasps 28:18 (13:10)

Dla Sale Sharks było to drugie zwycięstwo w sezonie. Wasps odniosło trzecią porażkę. Sharks po raz drugi z rzędu pokonali u siebie Wasps. Po meczu Steve Diamond, dyrektor Sharks był zadowolony z wyniku, ale nie z samej gry. Rozczarowania grą nie krył także dyrektor Wasps, Dai Young. Na stadionie zasiadło 5951 kibiców.

Zawodnicy Sale przebiegli z piłką 314 metrów, 22 razy pokonywali obronę Wasps, wykonali 79 podań oraz wygrali 56 raków z 62. Wykonali 82 szarże z czego 64 zakończyły się sukcesem.

Zawodnicy Wasps przebiegli z piłką 226 metrów, pokonując obronę 18 razy, wykonali 79 podań oraz wygrali 53 z 57 raków. Wykonali 89 szarż z czego 67 zakończyły się sukcesem.

6 min – karny Robert du Preez (10) – Sale

7 min – żółta kartka Simon Hammersley (15) – Sale

8 min – przyłożenie Sione Vailanu (8) – Wasps

9 min – podwyższenie Lima Sopoaga (10) – Wasps

15 min – karny Lima Sopoaga (10) – Wasps

18 min – przyłożenie Daniel du Preez (8) – Sale

19 min – podwyższenie Robert du Preez (10) – Sale

25 min – karny Robert du Preez (10) – Sale

Wynik 13:10

47 min – karny Robert du Preez (10) – Sale

53 min – przyłożenie Zach Kibirige (14) – Wasps

56 min – karny Robert du Preez (10) – Sale

62 min – karny Robert du Preez (10) – Sale

64 min – karny Billy Searle (22) – Wasps

75 min – karny AJ MacGinty (22) – Sale

76 min – żółta kartka Valery Morozov (17) – Sale

79 min – czerwona kartka Paolo Odogwu (11) – Wasps

80 min – karny AJ MacGinty (22) – Sale

Bath – Northampton Saints 22:13 (10:8)

Gospodarze odnieśli 2 zwycięstwo w sezonie. Goście natomiast po trzech zwycięstwach w sezonie odnieśli pierwszą porażkę. Bath grając u siebie przeciwko Northampton odnieśli piąte z rzędu zwycięstwo. Mecz obejrzało 14 066 kibiców.

Stuart Hooper z Bath po meczu powiedział: Mieliśmy plan tej gry i wszystko przebiegło zgodnie z planem.

Chris Boyd z Northampton po meczu powiedział: Właśnie pokazaliśmy odrobinę niekonsekwencji i trochę niechlujstwa.

Przez cały mecz więcej posiadania piłki mieli gospodarze.

Zawodnicy Bath przebiegli z piłką 280 metrów. 26 razy przebijali się przez obronę, wykonali 109 podań, wygrali 65 raków i wykonali 91 szarż z czego 75 zakończyło się sukcesem.

Zawodnicy Northampton przebiegli z piłką 340 metrów. 16 razy przebili się defensywę, wykonali 109 podań i wygrali 50 raków. Wykonali 107 szarż z czego 81 zakończyło się sukcesem.

Gloucester – Saracens 12:21 (5:16)

Gloucester przegrało drugi mecz z rzędu. Saracens odniosło trzecie zwycięstwo z rzędu. Po czterech z rzędu zwycięstwach u siebie, Gloucester musiało w końcu uznać wyższość obecnych mistrzów Premiership.

W Kingsholm zasiadło 13 454 kibiców.

Przewagę w posiadaniu piłki przez cały mecz mieli zawodnicy Gloucester. Przebiegli oni z piłką 311 metrów i 24 razy przebijali się przez obronę, wykonali aż 143 podania, wygrali 96 raków z 97 wykonanych oraz z 91 szarż wygrali 81. Gracze Saracens przebiegli 200 metrów i 10 razy przebijali się przez obronę, wykonali 58 podań, wygrali w 57 rakach z 58 wykonanych oraz ze 152 szarż wygrali 128.

Manu Vunipola x3 (10)

Harlequins – Worcester Warriors 14:19 (14:9)

Harlequins początek sezonu nie może zaliczyć do udanego. Porażka z Worcester to 3 porażka w sezonie. Worcester odniósł natomiast 2 zwycięstwo w sezonie po 2 porażkach z rzędu. Harlequins, w meczach bezpośrednich z Worcester u siebie, odniosło pierwszą porażkę po 4 z rzędu zwycięstwach.

Na Stoop Memorial Ground przybyło 13 461 kibiców.

Dyrektor Worcester Warriors, Alan Solomons powiedział: „Obie strony były zaangażowane, ale patrząc na grę myślę, że zasłużyliśmy na zwycięstwo”.

Dyrektor Harlequins, Paul Gustard, powiedział: „Pierwsze 15 minut było bardzo dobre, ale potem popełnialiśmy zbyt wiele błędów w grze i nie byliśmy w stanie utrzymać pozycji na boisku ani posiadania piłki. Nie jesteśmy złym zespołem, ale w tej chwili nie gramy tak dobrze, jak możemy”.

Worcester był lepszy w statystykach posiadania piłki w meczu. Zawodnicy Harlequins przebiegli z piłką 298 metrów, 21 razy przebijali się przez obronę przeciwników,

wykonali 103 podania, wygrali 67 z 70 raków i wykonali 209 szarż z czego 188 zakończyło się sukcesem.

Zawodnicy Worcester przebiegli z piłką 336 metrów, 21 razy przebijali się przez obronę przeciwników, wykonali 154 podania, wygrali 124 ze 126 raków i wykonali 116 szarż z czego 95 zajończyło się sukcesem.