PRO14 2 kolejka, opisy meczy i skróty.

Za nami 2 kolejka spotkań ligii PRO14. Oto wyniki spotkań.

Glasgow Warriors – Scarlets 21:25

Druga porażka Glasgow w tym sezonie. Scarlets odnieśli drugie zwycięstwo. Mecze bezpośrednie między tymi zespołami na Scotstoun, kończyły się różnie. W zeszłym sezonie wygrało Glasgow.
Mecz rozpoczął się dobrze dla gospodarzy. W 10 minucie Glasgow prowadziło 3:0 po karnym. W 25 i 36 minucie goście zdobywają 6 punktów po 2 karnych. W 38 minucie karnego trafia Glasgow i  do przerwy mamy wynik 6:6.
Po przerwie w 44 minucie Glasgow trafia karnego. W 46 minucie Kieran Hardy zdobywa przyłożenie dla gości, a wraz z podwyższeniem mamy wynik 9:13.
Gospodarze nie otrząsneli się po tym, jak w 51 minucie przyłożenie dla Scarlets zdobył Paul Asquith, a 2 minuty później kolejne przyłożenie dla Scarlets zdobywa Steff Evans. Po tym na tablicy wyników mamy 9:25. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat i w 65 minucie przyłożenie zdobył Brandon Thomson. W 74 minucie na polu punktowym pojawił się zawodnik Glasgow Stafford McDowall i mamy wynik 21:25. Gospodarze mogli zmniejszyć różnicę, ale Brandon Thomson nie zdobył 2 punktów, bo nie trafił podwyższenia.
Glasgow zajmuje po tym meczu 5 miejsce w grupie A, a Scarlets jest 3 w grupie B.

Leinster – Ospreys 53:5

Leinster odniosło 2 zwycięstwo a Ospreys 2 porażkę.
Ostatni raz Leinster przegrało u siebie z Ospreys w 2012 roku.
Wynik w 4 minucie otworzył dla Leinster celnym karnym Ross Byrne. W 10 minucie przyłożył Ferguss McFadden, a Byrne nie trafił podwyższenia. W 14 minucie pierwsze z trzech przyłożeń zaliczył Ronan Kelleher, a Byrne podwyższył. W 34 minucie Joe Tomane zdobywa przyłożenie, a Byrne ponownie podwyższa. Do przerwy mamy wynik 22:0.
W 44 minucie Kelleher zdobywa swoje drugie przyłożenie, a w 51 trzecie przyłożenie. Byrne podwyższa i mamy wynik 34:0.
W 55 minucie kolejne przyłożenie dla Leinster zdobywa Max Deegan, a Byrne zdobywa 2 punkty ponownie z podwyższenia. W 66 minucie przykłada Harry Byrne, a w 71 Michael Milne. W 73 minucie w końcu punkty w tym meczu zdobywa Ospreys, gdy Luke Morgan zdobywa przyłożenie.
Leinster zajmuje obecnie drugie miejsce w grupie A, a Ospreys 7 miejsce w grupie A.

Kings – Munster 20:31

Dla Kings to druga porażka z rzędu, a dla Munster drugie zwycięstwo z rzędu. W trzecim bezpośrednim pojedynku pobownie lepsze jest Munster.
W 9 minucie 3 punkty z karnego zdobywa JJ Hanrahan. W 14 minucie Demetri Catrakilis również zdobywa karnego. W 20 minucie Munster ponownie wychodzi na prowadzenie, gdy przyłożenie zdobywa Mike Haley, a Hanrahan podwyższa. Mamy wynik 3:10 dla Munster. W 26 minucie Catrakilis ponownie kopie karnego. Do przerwy wynik brzmi 6:10.
Po zmianie stron gospodarze wychodzą na prowadzenie 13:10 po przyłożeniu Stefana Ungerera i podwyższeniu Catrakilisa. W 501 minucie mamy wynik 13:17 po przyłożeniu Alby Mathewsona oraz podwyższeniu Hanrahana.
W 67 minucie mamy już wynik 13:24, gdy Fineen Wycherleya zdobywa przyłożenie, a Hanrahan ponownie podwyższa. W 71 minucie wynik to 13:31, gdy przykłada piłkę Arno Botha, a Hanrahan ponownie podwyższa. By zmniejszyć rozmiary porażki w 78 minucie Elrigh Louw przykłada, a Catrakilis podwyższa i mecz kończy się wynikiem 20:31
W grupie B Munster zajmuje 1 miejsce, a Kings 6 miejsce.

Zebre – Dragons 21:52

Zebre przegrało 2 mecz w tym sezonie. Dragons odniosło pierwsze zwycięstwo. W bezpośrednich pojedynkach we Włoszech Dragons wygrało pierwszy raz od 2014 roku.
Mecz dla gospodarzy zaczął się dobrze. W 15 minucie prowadzili 14:0 po przyłożeniach Jacopo Bianchi i Giovanni Licata. Ale w 20 minucie sędzia odgwizdał karne przyłożenie dla Dragons i zrobiło się 14:7. W 23 minucie Dragons zmniejszyli jeszcze tą różnice do 14:12 po przyłożeniu Rhodri Williams. Do przerwy Zebre ustaliło wynik na 21:14 po przyłożeniu Josh Renton. Druga połowa zaczęła się od czerwonej kartki dla gracza Zebre – Charlie Walker. I to zmieniło już mecz, bo Dragons jeszcze 5 razy przykładali piłkę w polu punktowym Zebre.
Po tym meczy Dragons jest 4, a Zebre 6 w grupie A.

Cheetahs – Ulster 63:26

Gospodarze odnieśli 2 zwycięstwo w tym sezonie. Ulster pierwszą porażkę. To drugi bezpośredni pojedynek tych drużyn w RPA. W zeszłym roku Ulster wywiozło remis.
Cheetahs zdobyło w tym meczu 9 przyłożeń. Ulster odpowiedziało 4 przyłożeniami. Do przerwy gospodarze prowadzili 28:7. Wśród zawodników Cheetahs wyróżnił się skrzydłowy Anthony Volmink (3 przyłożenia) oraz obrońca Rhyno Smith (2 przyłożenia).
Po tym meczu Cheetahs zajmuje 1 miejsce, a Ulster 3 miejsce w grupie A.

Cardiff Blues – Edinburgh 11:19

Dla gospodarzy to pierwsza porażka w sezonie. Dla Edinburgh to drugie zwycięstwo w sezonie.
Cardiff grając u siebie odniósł drugą z rzędu porażkę z zespołem ze stolicy Szkocji.
Edynburg w 9 minucie prowadził 6:0 po 2 karnych  Jaco van der Walt. W 13 minucie zawodnik gości otrzymał żółtą kartkę, a gospodarze wykorzystali to i w 17 minucie Owen Lane zameldował się na polu punktowym Edinburgh. Jarrod Evans nie zdobył punktów z podwyższenia. Następnie oba zespoły nie trafiły swoich karnych. W 27 minucie Seb Davies z Cardiff otrzymał żółta kartkę. Do przerwy oba zespoły trafiły karne, a wynik brzmiał 8:9 dla gości.
Po przerwie ponownie oba zespoły trafiły karne i mieliśmy wynik 11:12. W 73 minucie Mark Bennet z Edinburgh zdobywa przyłożenie, a potem Jaco van der Walt dokłada 2 pkt z podwyższenia.

Connacht – Benetton 41:5

Gospodarze odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie. Dla gości była to druga porażka. Benetton od 2011 roku nie może wygrać w Irlandii.
Do przerwy Connacht prowadził 22:0 po przyłożeniach Kyle Godwin, Caolin Blade i Tom McCartney. Po przerwie Colin Blade ponownie zdobywa przyłożenie Conor Fitzgerald dodaje punkty z podwyższenia. Jest 29:0.
I wtedy w 48 minucie, Luka Sperandio zdobywa dla Benetton jedyne punkty, bo Ian Keatley nie trafia podwyższenia. W 52 minucie Tom McCartney ponownie, a Conor Fitzgerald nie trafił podwyższenia. W tym momencie gospodarze prowadzili 34:5. W 76 minucie Kieran Marmion zdobył przyłożenie, a Kyle Godwin dorzucił 2 punkty.
Po tym meczu Connacht jest 4 w tabeli, a Benetton jest siódmy w grupie B.