PRO14 – 5 kolejka, wyniki, opisy, statystyki, skróty.

Glasgow Warriors – Southern Kings 50:0

Glasgow na własnym stadionie łatwo zdobyło punkty z zespołem Kings. W 5 kolejce Szkoci odnieśli drugie zwycięstwo. Kings natomiast przegrali 5 mecz zxrzędu. Do tej pory oba kluby na Scotstoun grały dwa razy i dwukrotnie wygrywało Glasgow.
Warriors wygrało posiadanie piłki w stosunku 54% do 46%. Cały zespół szkocki przebiegł z piłką 486 metrów. Kings tylko 171 metrów. Warriors 27 razy przechodził defensywe Kings przy tylko 8  gości. Warriors 172 razy podawali piłkę, gdzie Kings mieli tylko 85 podań. Warriors wygrali 92 razy w raku, Kings 59 razy. Warriors 109 razy zaszarżowali Kings, gdzie Kings 140 razy zaszarżowało Warriors.

10 min – przyłożenie Grant Stewart (2) – Glasgow
17 min – przyłożenie Matt Fagerson (8) – Glasgow
18 min – podwyższenie Adam Hastings (10) – Glasgow
20 min – przyłożenie Callum Gibbins (7) – Glasgow
22 min – żółta kartka Ruaan Lerm (8) – Kings
23 min – przyłożenie Oliver Kebble (1) – Glasgow
24 min – podwyższenie Adam Hastings (10) – Glasgow
26 min – przyłożenie Nicola Matawalu (14) – Glasgow
36 min – żółta kartka Sibusiso Sithole (11) – Kings
44 min – przyłożenie Zander Fagerson (3) – Glasgow
45 min – podwyższenie Adam Hastings (10) – Glasgow
63 min – karne przyłożenie – Glasgow
66 min – przyłożenie Ratu Tagive (23) – Glasgow
67 min – podwyższenie Adam Hastings (10) – Glasgow

Leinster – Dragons 50:15

Leinster w tym sezonie nie przegrało jeszcze meczu. Dla Dragons to 3 porażka w 5 meczu. Gospodarze byli więcej w posiadaniu piłki w stosunku 56% do 44%. Gospodarze przebiegli z piłką 406 metrów do 349 metrów gości. Gospodarze 22 razy przechodzili defensywę do 18 razy gości. Leinster wykonało 130 podań do 117 podań Dragons. Gospodarze wygrali walkę w 85vrakach przy 77 wygranych gości. Leinster 112 razy szarżowało do 137 razy Dragons.
9 min – przyłożenie Michael Bent (3) – Leinster
10 min – karny Sam Davies (10) – Dragons
22 min – przyłożenie Dave Kearney (14) – Leinster
23 min – podwyższenie Harry Byrne (10) – Leinster
29 min – przyłożenie Rhodri Williams (9) – Dragons
33 min – przyłożenie Harry Byrne (10) – Leinster
34 min – podwyższenie Harry Byrne (10) – Leinster
Wynik 19:8
44 min – przyłożenie Ronan Kelleher (2) – Leinster
47 min – przyłożenie Dave Kearney (14) – Leinster
59 min – przyłożenie James Lowe (11) – Leinster
60 min – podwyższenie Harry Byrne (10) – Leinster
62 min – przyłożenie Hugh O’Sullivan (21) – Leinster
63 min – podwyższenie Harry Byrne (10) – Leinster
64 min – przyłożenie James Lowe (11) – Leinster
65 min – podwyższenie Harry Byrne (10) – Leinster
80 min – przyłożenie Owen Jenkins (14) – Leinster 80 min – podwyższenie sam Davies (10) – Dragons

Ulster – Zebre 22:7

Ulster odniosło 4 zwycięstwo w sezonie. Zebre natomiast 5 porażkę. Zebre jest nadal bez zwycięstwa na Kingspan Stadium.
Gospodarze zdeklasowali gości posiadaniem piłki – 63% do 37%. Ulster przebiegł z piłką 392 metry, Zebre 262 metry. 27crazy Ulster przechodziło obronę, gdy Zebre 14 razy. Ulster wykonał 177 podań do 112 Zebre. W rakach Ulster też był o wiele lepszy. Wygrał walkę w 126 a Zebre w 66. Wszystkie te statystyki pokazują, że Zebre musiało mocno pracować w obronie i rzeczywiście, goście 182 razy szarżowali przy 110 razach gospodarzy.
2 min – przyłożenie Mattia Bellini (11) – Zebre
3 min – podwyższenie Carlo Canna (10) – Zebre
22 min – przyłożenie David Shanahan (9) – Ulster
23 min – podwyższenie Bill Johnston (10) – Ulster
33 min – karny Bill Johnston (10) – Ulster
Wynik 10:7
52 min – karne przyłożenie – Ulster
52 min – żółta kartka Ian Nagle (4) – Zebre
70 min – żółta kartka Giovanni Licata (7) – Zebre
71 min – przyłożenie Robert Lyttle (11) – Ulster
Wynik 22:7

Scarlets – Cheetahs 17:13

Scarlets sezon rozpoczęło bardzo dobrze. Pokonując Cheetahs zaliczyli 4 zwycięstwo w sezonie. Cheetahs natomiast po 3 zwycięstwach na początku sezonu, zanotowali drugą porażkę. Był to trzeci bezpośredni pojedynek między tymi zespołami w Walii i po raz trzeci wygrali gospodarze.
Więcej posiadania piłki mieli goście (55% do 45%). Scarlets przebiegli z piłką 257 metrów, 17 razy przechodzili obronę rywala i wykonali 65 podań. Cheetahs przebiegli 209 metrów, 14 razy przechodzili obronę rywala i wykonali 86 podań. 53 wygrane raki to wynik gospodarzy. Goście wygrali 56 raków. Scarlets szarżowało 87 razy z czego 73 razy zcsukcesem. Cheetahs szarżowało 81 razy z czego 64 zakończyło się sukcesem.

13 min – przyłożenie Tian Meyer (9) – Cheetahs
14 min – podwyższenie Tian Schoeman (10) – Cheetahs
22 min – przyłożenie Steff Evans (11) – Scarlets
23 min – podwyższenie Dan Jones (10) – Scarlets
37 min – przyłożenie Kieran Hardy (9) – Scarlets
38 min – podwyższenie Dan Jones (10) – Scarlets
Wynik 14:7
41 min – karny Tian Schoeman (10) – Cheetahs
66 min – karny Ruan Pienaar (21) – Cheetahs
68 min – karny Dan Jones (10) – Scarlets

Benetton Treviso – Edinburgh 18:16

Włosi zaczęli źle sezon, ale po 3 porażkach odnieśli drugie zwycięstwo. Edinburgh natomiast po 5 kolejkach ma również 2 porażki i 3 zwycięstwa. W meczach bezpośrednich mamy 2 zxrzędu zwycięstwo włoskiej drużyny w Treviso.
W pierwszej połowie częściej przy piłce byli Szkoci. W drugiej Włosi. Zawodnicy Benetton przebiegli 284 metry z piłką, 16 razy przechodzili obronę Szkotów i wykonali 135 podań. Wygrali też 98 raków i szarżowali 181 razy z czego sukcesem zakończyło się 162 szarże. Edinburgh przebiegli z piłką 288 metrów, 19 razy przebili się przez defensywe i wykonali 135 podań. Wygrali 131 raków i szarżowali 132 razy z czego 116 z sukcesem.

3 min – przyłożenie Jayden Hayward (15) – Treviso
4 min – podwyższenie Tommaso Allan (10) – Treviso
6 min – karny Jaco van der Walt (10) – Edinburgh
9 min – karny Tommaso Allan (10) – Treviso
17 min – przyłożenie Luke Crosbie (7) – Edinburgh
18 min – podwyższenie Jaco van der Walt (10) – Edinburgh
34 min – żółta kartka Jamie Bhatti (1) – Edinburgh
35 min – przyłożenie Tomas Baravalle (2) – Treviso
40 min – karny Jaco van der Walt (10) – Edinburgh
Wynik 15:13
43 min – karny Jaco van der Walt (10) – Edinburgh
58 min – karny Tommaso Allan (10) – Treviso

Ospreys – Connacht 10:20

Ospreys nie mogą się w tym sezonie odnaleźć. Przegrali już 4 mecz w sezonie. Connacht wygrali 4 mecz z rzędu. Ospreys przegrało u siebie z Connacht pierwszy raz od 2015 roku.
Przewaga Ospreys w posiadaniu piłki była widoczna szczególnie w pierwszej połowie. Ospreys przebiegli z piłką tylko 182 metry, tylko raz przeszli obronę, wykonali 143 podania. Connacht przebiegli aż 312 metrów, 17 razy przeszli obronę gospodarzy i wykonali 107 podań. Gospodarze wygrali 83 raki, a goście 66 raków. Ospreys szarżowali przeciwnika 107 razy z czego 90 z sukcesem. Connacht szarżowali przeciwnika 127 razy z czego 126 razy z sukcesem.

3 min – karny Luke Price (10) – Ospreys
5 min – przyłożenie Niyl Adeolokun (14) – Connacht
6 min – podwyższenie Conor Fitzgerald (10) – Connacht
15 min – karny Conor Fitzgerald (10) – Connacht
24 min – przyłożenie Peter Robb (12) – Connacht
25 min – podwyższenie Conor Fitzgerald (10) – Connacht
Wynik 3:17
56 min – przyłożenie Sam Parry (2) – Ospreys
57 min – podwyższenie James Hook (22) – Ospreys
60 min – karny Conor Fitzgerald (10) – Connacht

Cardiff Blues – Munster 23:33

Cardiff zaliczył 4 porażkę z rzędu. Munster wygrywa 4 mecz w sezonie. Munster wygrał w Cardiff po 2 porażkach z rzędu.
Jeśli chodzi o posiadanie piłki, to w pierwszej połowie wyższe było po stronie Munster, a w drugiej po stronie Cardiff. Cardiff przebiegli z piłką 337 metrów, 23 razy przechodzili obronę Munster, wykonali 139 podań i wygrali w 96 rakach. Munster przebiegli aż 415 metrów, 23 razy przechodzili obronę Cardiff, wykonali 126 podań i wygrali 89 raków. Cardiff szarżowali przeciwnika 137 razy z czego skutecznie 114 razy. Munster szarżował przeciwnika 165 razy z czego 142 razy skutecznie.
7 min – karny Jarrod Evans (10) – Cardiff
13 min – karny JJ Hanrahan (10) – Munster
15 min – karny Jarrod Evans (10) – Cardiff
24 min – przyłożenie Chris Cloete (7) – Munster
25 min – podwyższenie JJ Hanrahan (10) – Munster
32 min – karny JJ Hanrahan (10) – Munster
40 min – przyłożenie Corey Domachowski (1) – Cardiff
40 min – podwyższenie Jarrod Evans (10) – Cardiff
Wynik 13:13
48 min – karny Jarrod Evans (10) – Cardiff
49 min – przyłożenie Alby Mathewson (9) – Munster
50 min – podwyższenie JJ Hanrahan (10) – Munster
59 min – przyłożenie Calvin Nash (14) – Munster
66 min – przyłożenie Alby Mathewson (9) – Munster
73 min – karny JJ Hanrahan (10) – Munster
78 min – przyłożenie Nick Williams (20) – Cardiff
79 min – podwyższenie Jason Tovey (22) – Cardiff