Promocja rugby na Podlasiu

W związku z utworzeniem sekcji Rugby w miejscowości Goniądz zostanie zorganizowany mecz pokazowy Rugby „7” w którym wezmą udział zawodnicy MKS ORKAN Sochaczew zapraszamy wszystkich zainteresowanych z okolic Białegostoku jak i samego miasta na stadion MOSiR w Mońkach 2 sierpnia o godz. 13.00 .
Całe te przedsięwzięcie jest zorganizowane przy niezastąpionej pomocy Pana Henryka Bartlewskiego właściciela Ośrodka Bartlowizna ( www.biebrza.com.pl )

ZAPRASZAMY!!!

Promotor Rugby
Robert Szałabski

Poniżej informacja oficera rozwoju PZRugby Tomasza Kapustki

RUGBY „NA KRESACH”. Bójcie się górale!
03.07.2009.

Są wszelkie podstawy ku temu, aby sądzić, że wreszcie doczekamy się ośrodka rugby na ścianie wschodniej. Goniądz, do tej pory znany ze spływów kajakowych Biebrzą, niedługo będzie z pewnością kolejną wylęgarnią sportowych talentów.

To tam, w połowie drogi pomiędzy Białymstokiem a Ełkiem, znalazł swoje miejsce na Ziemi Robert Szałabski, wychowanek Orkana Sochaczew. I dosyć szybko zaraził swoją ideą miejscowych nauczycieli wychowania fizycznego. A że młodzieży chętnej do nowej gry nie brakuje, a zespół miejscowych szkół (od podstawówki do liceum!) jest imponujący pod wieloma względami, można być spokojnym o korzystny zwrot w historii tutejszego sportu. Szkoła posiada niemal nową, robiącą wrażenie wymiarami halę (zima!), posiada także, co akurat nie dziwi, kilka przyległych doń boisk, na których już dziś można byłoby rozegrać spory turniej w kilku kategoriach wiekowych naraz!Ale ma przede wszystkim zainteresowanych „czymś nowym” wuefistów, którzy przeszli już wstępne, metodyczne szkolenie, a w pomysł zorganizowania letnich zajęć dla młodzieży też się zaangażowali, pomimo, że to czas ich… zasłużonego urlopu! Mało tego, miejscowy Uczniowski Klub Sportowy „Niedźwiadek” , już przyjął w swój poczet nową sekcję i niemal nazajutrz zgłosił swój akces do Polskiego Związku Rugby. Po pierwszych zajęciach potwierdziło się, że chętnych do rugby (chłopaków i dziewcząt) nie będzie na wsi brakowało. Robert Szałabski optymistycznie patrząc w najbliższą przyszłość, spodziewa się jeszcze większej frekwencji na treningach „ Lato z Rugby ”. Na pewno nie zabraknie mu tego, co najważniejsze- czyli piłek, w które zaopatrzył się przezornie w kilku źródłach! Pozostaje mieć nadzieję, że talenty z Goniądza pojawią się już jesienią, na którymś z regionalnych turniejów rozgrywanych w mazowiecko- lubelskiej grupie rozgrywkowej.

http://szkolarugby.vel.pl