Site icon rugby.info.pl

Przedsezonowa karuzela trwa

Najstarsi górale nie pamiętają takiego bogatego w wydarzenia okresu przedsezonowego, co dzień światek rugby obiegają sensacyjne wieści zwłaszcza jeśli chodzi o zmiany szkoleniowców. Hitem stał się jednak słynny już paragraf 22 Zarządu PZR, nakazujący rozegranie 50% spotkań aby mieć prawo gry w play-off lub play-out. Kolejną sensacją jest zmiana na stanowisku trenera w Budowlanych Łódź będącego na zwolnieniu Mirosława Żórawskiego zastąpił Krzysztof Serafin , ale i tak wszyscy dopatrują się tzw. drugiego dna w tej sprawie. Ponadto wzmocnienia beniaminka Ekstraligi, oraz zmiany w ekipach I ligi, nowi trenerzy Stanisław Więciorek w Pogoni, Janusz Wilk w Juvenii i jeśli strony się ostatecznie dogadają Maciej Misiak w AZS AWF Warszawa….

Słynny paragraf 22 stworzony przez Zarząd PZR, mówił on o konieczności rozegrania połowy meczów w sezonie aby móc wystąpić w play-off lub play-out, wywołało to szereg kontrowersji np sytuacja w której jest wielu kontuzjowanych zawodników rezerwowy lub zdolny junior nie może już zagrać bo nie dopełnił wymagań rozegrania 7 meczów w sezonie. Na szczęście przepis już zmodyfikowano ograniczając go do zawodników grających za granicą. Trenerzy i działacze nadal podkreślają że przepis jest zbyt drakoński i obniży poziom naszej Ekstraligi, zwłaszcza w perspektywie transmisji meczów play-off w telewizji POLSAT. Wielu zgadza się że ograniczenie do 5 meczów zupełności by wystarczył i był by realny do realizacji a zarazem podnosił by poziom naszej ligi. Problem bedzię dyskutowany na spotkaniu w PZR działaczy klubów Ekstraligi.
Pozostałe wieści z klubów…

Budowlani Łódź:
Działaczom udało się utrzymać wszystkie gwiazdy w zespole na czele z Merabem Gabunia i Tomaszem Stępniem oraz swoimi wychowankami. Jednak stracili najbardziej zasłużonego trenera młodego pokolenia Mirosława Żórawskiego , zastąpił go wychowanek tego klubu i wielokrotny reprezentant kraju Krzysztof Serafin .

W klubach trójmiejskich wyjątkowo i tajemniczo cicho w ruchu transferowym.

Orkan Sochaczew
Prowadzi nieśmiałe rozmowy z kilkoma doświadczonymi zawodnikami z I linii młyna, gdzie mają kłopoty kadrowe. Klub od kilu miesięcy nękają problemy organizacyjne, jak choć by, nie jasna sytuacja z Zarządem klubu.

Juvenia Kraków
Nowym trenerem Janusz Wilk , odchodzi kilku zawodników w tym Paweł Piwnicki jednak pozostaje Konrad Jarosz .

Budowlani Lublin
Beniaminek na zdrowych zasadach odbudowuje swoją potęgę, ściągając własnych wychowanków: Piotra Psuja i Rafała Janeczkę z AZS AWF Warszawa oraz Pawła Piwnickiego z Juvenii.

AZS AWF Warszawa
Władze klubu prowadzą rozmowy nad objęciem stanowiska trenera drużyny seniorów przez Macieja Misiaka , od kilku lat seryjnego zdobywce złotych medali w rozgrywkach młodzieżowych oraz od 2007 roku lat trenera kadr narodowych od kadeta po młodzieżówkę.
Z zespołu odchodzą wychowankowie Budowlanych Lublin wracając do swego macierzystego klubu, pozostali zawodnicy deklarują chęć pozostania i walki o powrót do grona ekstra-ligowców. Klub liczy na pozyskanie kilku młodych zawodników studiujących w Warszawie.

Pogoń Siedlce
Główna zmiana to pozyskanie nowego trenera Stanisława Więciorka , wychowanka Budowlanych Lublin oraz zawodnika długoletniego Lechii Gdańsk, wielokrotnego reprezentanta kraju i w latach 90 Europy.

Exit mobile version