Przegrana Francji na własne życzenie – relacja i video skrót

Pierwsza połowa to perfekcyjna gra Francji, prawie jak za starych dobrych czasów….

Gospodarze grają odważnie i widowiskowo „ręką” pomimo ulewnego deszczu. Dwa przyłożenia, (Picamoles, Huget) karny i drop Kogutów (Camille Lopez) i prowadzenie      16 – 0 do przerwy. W drugiej połowie upominają się swoje Walijczycy, dość szybko zdobywając kontaktowe przyłożenie. Nic nie zapowiada zmiany lidera w tym meczu, jednak z minuty na minutę wzrasta presja Smoków, a Trójkolorowi popełniają coraz więcej błędów, najpierw Yoann Huget, głupio gubi piłkę po przekopie co skrupulatnie wykorzystuje George North a za chwile po karnym Dana Biggara goście obejmują prowadzenie. W odpowiedzi, 10 – tka Francuzów – Camille Lopez wykorzystuje karnego i znów wyprowadza na prowadzenie gospodarzy, wlewając nadzieję na zwycięstwo w serca paryskich kibiców. Jednak kolejna akcja to taktyczno – techniczne kuriozum Kogutów, świetnie zapowiadająca się akcja pod polem punktowym Smoków, kończy się niepotrzebną próbą przerzucenia do skrzydła i niestety przechwytem
Super-Hero tego spotkania Georga North’a i kolejną stratą 5+2 punktów. Ambitna końcówka w wykonaniu gospodarzy nic już nie zmienia….

Francja – Walia 19 – 24 (16 – 0)