Przegrana z Flandria w debiucie nowej kadry U16

27 zawodników z rocznika 1996 wzięło udział w konsultacji kadry U16 w Myślenicach. Dla większości z nich był to debiut w kadrze, a dla wszystkich możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w treningach i grze kontrolnej z zawodnikami reprezentacji Francji.

W trakcie pobytu kadra Polski uczestniczyła we wspólnym treningu obu ekip, który przygotowali i poprowadzili trenerzy francuscy. Tematem treningu była organizacja gry ofensywnej i defensywnej oraz technika indywidualna w młynie dyktowanym.

W dniu 15.06.2012 r. na boisku Juvenii w Krakowie obie reprezentacje rozegrały mecz. W pierwszej części kadra polskich 16-latków prowadziła 7-5, a drugą połowę wygrali reprezentanci Flandrii 7-0. W ekipie polskiej zagrało 26 zawodników (Patryk Ziółkowski doznał urazu kolana na treningu). W ocenie trenera Krzysztofa Okapy mecz stał na dobrym i wyrównanym poziomie. Drużyna regionu Flandrii przeważała pod względem organizacji gry i poziomu indywidualnego wyszkolenia zawodników. Zespół polski w tym składzie spotkał się po raz pierwszy i na boisku zabrakło wspólnego ogrania i ustawienia pod względem taktycznym. Zawodnicy zrealizowali przygotowane na treningach założenia defensywne i doskonale bronili przez całe spotkanie. Trochę słabiej w formacji autu i w młynie dyktowanym wypadli zawodnicy rezerwowi, którzy zagrali w II połowie (dokonano 11 zmian).

Polska U16 v Flandria 7-12 (7:5) /sędzia: Wiesław Piotrowicz/
Punkty dla Polski: Krystian Pogorzelski 5 (P), Michał Kępa 2 (pd)

Kadra Polski U16: Radosław Kozłowski, Patryk Przybylski, Marcin Gulka – Maciej Kiciński, Hubert Olejnik – Daniel Pamięta, Paweł Adamski, Dawid Radwański – Wojciech Lubisz – Michał Kępa – Adam Sawicki, Oskar Soczewica, Jakub Młyńczak, Wojciech Santowski – Krystian Pogorzelski;
w drugiej połowie zagrali: Karol Stochmal, Arkadiusz Kamiński, Jędrzej Nowicki, Patryk Kowalczyk, Bartłomiej Kozak, Jakub Jamróz, Paweł Krzewniak, Bartosz Tondaś, Tomasz Urbański, Jakub Mańkowski, Michał Gmurczyk.

www.pzrugby.pl