Przegrana z Rosją w pierwszym meczu ME

Pomimo przewagi nie potrafiliśmy wykorzystać wielkiej szansy i przegraliśmy z Rosją o awans do pierwszej czwórki mistrzostw…

Początek meczu to mocna i agresywna gra Polski, czego efektem akcje na pograniczu pola punktowego. Rosja w rewanżu popisuje się groźną akcją i to my bronimy się na 5 metrze, szczęśliwie odzyskujemy piłkę i oddalamy zagrożenie. Znów jesteśmy stroną atakującą. W środku pola po wygranym młynie Rosjan gramy szeroko, ostanie podanie wypada jednak skrzydłowemu i zamiast przyłożenia dla nas przeciwnicy przyjmują piłkę i przykładają.
Za chwilę kopia akcji i jest 14:0 dla Rosjan. Na koniec pierwszej połowy znów atakujemy zdobywając 3 punkty po serii ataków.
Druga odsłona zaczyna się niekorzystnie tracimy trzecie przyłożenie znów po swoim błędzie tym razem zbyt odważnej i nie przemyślanej akcji na swoich 22 metrach. Przez najbliższe 20 minut walka toczy się na połowie Rosjan, nie potrafimy udokumentować przewagi punktami. Próbujemy grać z każdej pozycji co znów kończy się ukaraniem nas przez naszych wschodnich sąsiadów przyłożeniem. Na 3 minuty przed końcem po kilku udanych akcjach Sebastian Stolarz przedziera się na pole punktowe, zdobywając spóźnione przyłożenie, ustalając wynik meczu.
Reasumując szkoda straconej szansy po przyzwoitej grze naszych nadziei.

Polska – Rosja 8:28 (3:14)
pkt: Sebastian Stolarz 5, Tomasz Gasik 3.

1.Wydrzyński Kamil / Skubisz Krystian 66′
2.Stolarz Sebastian
3.Kędra Michał
4.Szczukocki Michał / Gorczyca Mariusz 36′
5.Niedźwiedź Konrad / Mikulski Sebastian 55′
6.Zeszutek Piotr
7.Księżopolski Cezary
8.Czuyłło Kordian / Muszyński Grzegorz 36′
9.Lorentowicz Dawid
10.Gasik Tomasz
11.Tokarski Piotr / Karjewski Paweł 56′
12.Kwiatkowski Robert /Tokarski Krzysztof 61′
13.Przychodzki Marek
14.Szczukocki Bartosz / Matysiak Kamil 42′
15.Piotrowicz Wojciech

Trenerzy Maciej Misiak, Tomasz Borowski, Karol Czyż