Punkty:
Grzegorz Szczepański 5
Krzystian Pogorzelski 5
Michał Kępa 2

Przez pierwsze minuty meczu osiągnęliśmy przewagę terytorialną. Wygrane auty przeciwnika i szybka gra ręką pozwoliły na zbliżenie się do pola punktowego Rosjan. Maul ofensywny po wygranym aucie omal nie skończył się naszym przyłożeniem, a chwilę później nie wykorzystaliśmy kopu z rzutu karnego na bramkę. Końcowe 20 minut pierwszej połowy to dwa skuteczne kontrataki Rosjan po nie dokładnych kopach taktycznych i jedna akacja wykończona na skrzydle. Do przerwy przegrywaliśmy 0-22.

Punkty:

Polska:
Łukasz Kujawa, Hugon Noszczyk (Kamil Chodurek), Radosław Kozłowski (Adrian Adamiak) – Dawid Radwański, Radosław Dabkiewicz (Maciej Kociński)- Piotr Wiśniewski, Jarosław Michalak, Marcin Urbaniak (Rafał Biernacki)- Michał Kępa (Bartłomiej Sierant)- Patryk Reksulak (Krzysztof Piłowski) – Szymon Okapa (Adam Kubisz), Kewin Bracik, Grzegorz Szczepański, Krystian Pogorzelski – Sławosz Hodura.

W drugiej połowie dokonaliśmy korekty ustawienia w ataku i w obronie. To przyniosło zmianę obrazu gry i przez całą drugą cześć spotkania przeważaliśmy w akcjach ofensywnych, a w defensywie graliśmy bezbłędnie. Dwa przyłożenia i jedno podwyższenie to jednak zbyt mało na odrobienie strat. Warto podkreślić, że w tym okresie gry zagroziliśmy polu punktowemu przeciwnika wielokrotnie. Rosjanie okazali się przeciwnikiem bardzo silnym fizycznie, szybkim i zorganizowanym. Wykorzystali nasze trzy błędy i trzykrotnie zdobyli punkty z przyłożenia.
W tym meczu reprezentacja Polski zagrała jeszcze lepiej niż w poprzednim. Szczególnie budująca jest realizacja przedmeczowych założeń taktycznych, a także reagowanie na konieczne zmiany taktyczne w czasie meczu. Koncentracja indywidualna i mobilizacja zawodników były prawidłowe, ale zabrakło ich w sytuacjach popełnionych błędów gdy straciliśmy punkty. Potwierdziło się dobre przygotowanie motoryczne. Na krótkiej odprawie pomeczowej stwierdziliśmy wspólnie, że najbardziej cieszy to ….. że gramy coraz lepiej, a w meczu o 3 miejsce z Niemcami także pokażemy dobre rugby.