Przygotowania do ME U18 – Wygrana z Litwa w Gdańsku

Mecz Reprezenatni U18 Polski i Litwy, odbył sie w gdyni w dniu 17.01.2015 roku. Rozegrano spotkanie w kwartach: 2 x 20 minut i 2 x 15 minut, w kórym Polska wygrała 54:0. W składzie Kadry Polski wystąpiło 26 zawodników. Mecz zapowiadał sie bardzo wyrówananie ponieważ wizualnie zawodnicy litewscy prezentowali bardzo dobre warunki fizyczne. W poszczególnych częściach meczu większość akcji ofensywnych była jednak po stronie polskiej. Wynikało to z bardzo dobrej koncentracji w stałych fragmwntach, zaangażowania indywidualnego i realizacji taktyki gry. W defensywie zawodnicy polscy skutecznie niwelowali grę przecinika. Bardzo dobrze zaprezentował się cały skład, w kórym kilku zawodników wystąpiło na nowych dla siebie pozycjach. W porównaniu z meczami na jesieni, polska reprezentacja juniorów w meczu z Litwą zagrała dużo lepiej.

Wynik w czasie meczu przedstawiał się następująco:

I – 13:0 (Brzozowski 3+2+3, Wójtrowicz 5)
II – 12:0 (Pustkowski 5, Nowiński 5, Brzozowski 2)
III – 15:0 (Wójtowicz 5, Pepliński 5, Walczak 5)
IV – 12:0 (Urbaniak 5, Nowiński 5, Brzozowski 2+2)

Skład Reprezentacji Polski U18, która wystapiła w meczu z Litwą:

Zawodnicy młyna: Robert Kacprowicz (Maciej Żarczyński), Dawid Kinast (Juliusz Walczak), Paweł Pepliński (Aleksander Michaus) – Przemysław Serafin (Adam Piotrowski), Mateusz Popiołek (Konrad Radliński) – Dominik Nowiński, Kacper Franczak (Szymon Witkowski), Mateusz Nitschke.

Zawodnicy ataku: Paweł Boczulak (Adrian Sajdowski) – Mateusz Plichta – Kamil Brzozowski (Dawid Najdul), Robert Wójtowicz, Paweł Urbaniak, Bartosz Pustkowski (Wojciech Brzezicki), Miłosz Bracik (Andrzej Szczęsny, Oskar Cichosz).