Przyznano Husarze 2013

W sobotni wieczór w hotelu Ossa Congres&Spa wręczono nagrody dla najlepszych rugbistów 2013. Rugbistą roku został wychowanek Sochaczewskiego Orkana obecnie zawodnik Arki Gdynia Dawid Banaszek, trenerami roku zostali Lechici Marek Płonka (obecnie trener narodowej XV Polski) i Paweł Lipkowski
Poniżej przedstawiamy nagrody przyznane przez kapitułę honorową:

Rugbista roku.
Dawid Banaszek

Zawodnik roku rugby 7
Mateusz Zajkowski

Rugbistka roku
Karolina Jaszczyczyn

Trener roku
Paweł Lipkowski/Marek Płonka (Lechia Gdańsk)

Mecenas Polskiego Rugby
Marian Kmita, dyrektor Polsatu Sport

Sędzia roku
Marcin Zeszutek

Husarz honorowy przyznany pośmiertnie
Edward Hodura

Wydarzenie roku
Jesienne mecze reprezentacji Polski na stadionie Polonii
Polska – Szwecja, Polska – Czechy

Drużyna roku
Lechia Gdańsk

Husarz honorowy – za całokształt osiągnięć
Włodzimierz Całka

O wyborze najlepszych drużyn 2013 zadecydowali w swoim głosowaniu internauci:

Drużyna roku rugby 15
1. lewy filar Craig Bachurzewski Arka Gdynia/Szkocja
2. młynarz Kamil Bobryk CS Vienne(FRA)/Pogoń Siedlce
3.prawy filar Adrian Chróściel Pogoń Siedlce
4.wspieracz Karol Perzak Arka Gdynia/Czarni Bytom
5.wspieracz Michał Krużycki Rodez (FRA)/Ogniwo Sopot
6.lewy rwacz Mateusz Bartoszek Glasgow Hawks(SC)/Czarni Bytom
7.prawy rwacz Stanisław Niedźwiecki Budowlani Lublin
8.wiązacz Tomasz Hebda Poitiers(FRA)/Lechia/Strasbourg/Posnania
9.łącznik młyna Rafał Janeczko Lechia Gdańsk/ Budowlani Lublin
10.łącznik ataku Dawid Banaszek Arka Gdynia/Orkan Sochaczew
11.skrzydłowy Radosław Rakowski Arka Gdynia/Orkan Sochaczew
12.center Tomasz Gasik Pogoń Siedlce/Orkan Sochaczew
13.center Rafał Szrejber Arka Gdynia/Budowlani Lublin
14.skrzydłowy Szymon Sirocki Arka Gdynia
15.obrońca Piotr Jurkowski Lechia Gdańsk/Budowlani Lublin

Drużyna roku rugby 7
1.Robert Bosiacki
2.Piotr Zeszutek
3.Marek Przychodzki
4.Rafał Janeczko
5.Mateusz Zajkowski
6.Radosław Rakowski
7.Szymon Sirocki

Drużyna roku kobiety
1.Natalia Cieślak
2.Anna Rybacka
3.Karolina Jaszczyszyn
4.Agata Maciejkowicz
5.Agnieszka Kowalczykówna
6.Patrycja Bober
7.Sylwia Gołda

Kapitułę nagrody Husarz Rugby tworzą:

1. Jan Kozłowski – Prezes PZR
2. Grzegorz Borkowski – Członek Zarządu PZR
3. Serge Bosca – Członek Zarządu PZR
4. Wiesław Chudzik – Członek Zarządu PZR
5. Tomasz Formela – Członek Zarządu PZR
6. Józef Grochowski – zdobywca Super Husarza Rugby
7. Sylwester Hodura – V-Prezes Rugby Barbarians Polska
8. Przemysław Iwańczyk – Telewizja Polsat
9. Bogdan Jancen – Członek Zarządu PZR
10. Mateusz Jaszczuk – Członek Zarządu PZR
11. Grzegorz Kacała – Prezes Rugby Barbarians Polska
12. Andrzej Kopyt – zdobywca Super Husarza Rugby, Prezes Mazowieckiego OZR
13. Zbigniew Kulenty – zdobywca Super Husarza Rugby
14. Henryk Kuczko – zdobywca Super Husarza Rugby
15. Robert Małolepszy – Telewizja Canal +
16. Maciej Misiak – portal Rugby.info.pl
17. Robert Pietrzak – Członek Zarządu PZR
18. Tomasz Plenkowski – portal Rugbypolska.pl
19. Kamila Popielarz – portal 80minut.pl
20. Wojciech Ruszkiewicz – Członek Zarządu PZR
21. Ryszard Wiejski – zdobywca Super Husarza Rugby, Prezes Łódzkiego OZR

Nominowani byli

Rugbista Roku
A/ TOMASZ HEBDA (LECHIA GDAŃSK/STRASBOURG)
B/ DAWID BANASZEK (ARKA GDYNIA)
C/ MATEUSZ BARTOSZEK (ARKA GDYNIA/GLASGOW HAWKS)

Rugbistka Roku 2013
1/ Sylwia Gołda (RC Czestochowa)
2/ Karolina Jaszczyszyn (Mario Ladies Lechia Gdańsk)
3/ Angelika Piekorz (Diablice Ruda Śląska)

Zawodnik Roku Rugby 7
A/ MATEUSZ ZAJKOWSKI (CZARNI PRUSZCZ GDAŃSKI/LECHIA GDAŃSK)
B/ ROBERT BOSIACKI (TYTAN GNIEZNO)
C/ SZYMON SIROCKI (ARKA GDYNIA)

Trener Roku
A/ MACIEJ STACHURA (ARKA GDYNIA)
B/ KRZYSZTOF OKAPA (REPREZENTACJA U-18)
C/ PAWEŁ LIPKOWSKI/MAREK PŁONKA (LECHIA GDAŃSK)

Drużyna Roku
A/ LECHIA GDAŃSK
B/ ARKA GDYNIA
C/ REPREZENTACJA U-18

Wydarzenie Roku
A/ ORGANIZACJA MECZY REPREZENTACJI W WARSZAWIE
B/ FINAŁ EKSTRALIGI W GDYNI
C/ AKCJA POLSKIEGO ZWIĄZKU RUGBY RUGBY TAG