Puchar 3 Narodów – 5 kolejka

W sobotę w Auckland doszło do rewanżu pomiędzy Nową Zelandią, a Australią. All Blacks wzięli udany rewanż za ubiegłotygodniową porażkę i zwyciężyli 39:10. Stało się to możliwe dzięki bardzo dobrej grze autorów dwóch przyłożeń Tony’ego Woodcocka oraz Ma’a Nonu, a także bezbłędnemu w walce w autach Ali’emu Williamsowi.

02.08 Auckland

Nowa Zelandia 39:10 Australia

Sędziowie: Mark Lawrence, Craig Joubert (obaj RPA), James Bolabiu (Fidżi)

NZ pkt: Carter 19 (2pd, 5k), Woodcock 10 (2P), Nonu 10 (2P)

Australia pkt: Ashley-Cooper 5 (1P), Giteau 5 (1pd, 1k)

Nowa Zelandia: 15 Mils Muliaina, 14 Richard Kahui, 13 Conrad Smith, 12 Ma’a Nonu, 11 Sitiveni Sivivatu, 10 Dan Carter, 9 Jimmy Cowan, 8 Rodney So’oialo, 7 Richie McCaw (kpt), 6 Jerome Kaino, 5 Ali Williams, 4 Brad Thorn, 3 Greg Somerville, 2 Andrew Hore, 1 Tony Woodcock
Rezerwowi: 16 Keven Mealamu, 17 John Afoa, 18 Anthony Boric, 19 Adam Thomson, 20 Piri Weepu, 21 Stephen Donald, 22 Anthony Tuitavake

Australia: 15 Adam Ashley-Cooper, 14 Peter Hynes, 13 Stirling Mortlock (kpt), 12 Berrick Barnes, 11 Lote Tuqiri, 10 Matt Giteau, 9 Luke Burgess, 8 Wycliff Palu, 7 George Smith, 6 Phil Waugh, 5 Nathan Sharpe, 4 James Horwill, 3 Al Baxter, 2 Stephen Moore, 1 Benn Robinson
Rezerwowi: 16 Tatafu Polota-Nau, 17 Matt Dunning, 18 Dan Vickerman, 19 Hugh McMeniman, 20 Sam Cordingley, 21 Ryan Cross, 22 Drew Mitchell

Przed meczem w Auckland All Blacks pałali wielką żądżą rewanżu za zeszłotygodniową porażkę w Sydney. Dlatego z wielkim zadowoleniem przyjęto fakt, iż do składu wrócił kapitan Richie McCaw. Pierwszy kwadrans to pojedynek łączników ataku. Pierwsze punkty meczu zdobył z karnego Matt Giteau, jednak Dan Carter odpowiedział dwoma celnymi uderzeniami z tego fragmentu gry. Następnie mogliśmy być świadkami koncertu gry filara All Blacks Tony’ego Woodcocka. W ciągu 4 minut zdobył on dwa przyłożenia, w tym jedno po bardzo ładnym rozegraniu formacji autowej. Carterowi udało się podwyższyć tylko raz, więc Nowa Zelandia prowadziła 18:3. Wallabies próbowali gonić wynik i udało im się zmniejszyć przewagę gospodarzy do 18:10, gdyż po ładnej szerokiej akcji przyłożenie zaliczył Adam Ashley-Cooper, a podwyższenie Giteau. Od tej pory jednak punkty zdobywali tylko gracze All Blacks. Tuż przed przerwą kolejnego karnego wykorzystał Carter. Po zmianie stron prawdziwy popis gry dał center gospodarzy Ma’a Nonu, który podobnie jak Woodcock dwukrotnie przyłożył punkty, w obu przypadkach po akcjach zainicjowanych przez samego siebie. carter dołożył jedno podwyższenie oraz karnego ustalając końcowy rezultat na 39:10. All Blacks wzięli więc udany rewanż na Australijczykach i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. Dla Wallabies była to pierwsza porażka pod wodzą trenera Robbiego Deans’a. Teraz czeka nas dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach, gdyż następne spotkanie odbędzie się 16 sierpnia kiedy Springboks będą podejmować All Blacks