Puchar 6 Narodów. Anglia kontra Walia.

Anglia – Walia 33:30

Anthony Watson zaznaczył swój powrót do reprezentacji Anglii przyłożeniem w 4 w minucie meczu. Anglia pokonała w sobotę Walię 33-30 na Twickenham i zdobyła Triple Crown oraz utrzymała nadzieję na tytuł w turnieju.
Przyłożenia dla Anglii zdobywali: Anthony Watson, Elliot Daly i Tuilagi.
W 74 minucie sędzia Ben O’Keeffe pokazał czerwoną kartkę za szarżę na George’a Northa środkowemu Tuilagi.
Po tej karze, Walia zdobyła dwa przyłożenia wykonane przez Dan Biggar i Justin Tipuricale, ale goście już nie zdążyli dogonić Anglii.
Walia, pod nowym trenerem Wayne Pivacem, poniósł trzecią z kolei porażkę w turnieju Sześciu Narodów, po raz pierwszy od 2007 roku.

Był to prawdopodobnie ostatni mecz finalistów Mistrzostw Świata – Anglii bo zaplanowany mecz przeciwko Włochom w Rzymie w przyszłym tygodniu, został przełożony z powodu koronawirusa.

Anglia poprowadziła 20-9 po pierwszej połowie dzięki przyłożeniom Watsona i Daly.
Owen Farrell kopną wszystkie podwyższenia i dołożył 3 karne, zdobywając 15 punktów.
Punkty w pierwszej połowie dla Walii padły dzięki dwóm rzutom karnym Leigh Halfpenny i jedną Biggara.
Walia rozpoczęła drugą połowę ze świetnym wynikiem. W 41 minucie przyłożenie zdobył Tipuric. Podwyższył Biggar.
Anglicy odpowiedzieli karnym Farrella i Forda. W 61 minucie przyłożenie zdobył Tuilagi, a podwyższył Farrell.
Od 75 minuty Anglia grała w 13, bo żółtą kartkę zobaczył Genge, a czerwoną Tuilagi.
I rozpoczął się szalony pościg Walii. W 77 minucie Biggar, a w 81 minucie ponownie Tipuric przykładali piłkę na polu punktowym Anglii.
Biggar dołożył 4 punkty z podwyższeń, ale Walii zabrakło 3 punktów by doprowadzić do remisu.