Puchar Amlin Challenge – 2 kolejka

Wyniki drugiej kolejki fazy grupowej Pucharu Amlin Challenge:

Grupa 1

Gloucester 25:13 Bordeaux Begles

Gloucester pkt: Charlie Sharples 10 (2P), Billy Twelvetrees 10 (1P, 1pd, 1k), Will James 5 (1P)

Bordeaux pkt: Nicolas Sanchez 6 (2k), Gautier Gibouin 5 (1P), Camille Lopez 2 (1pd)

Żółta kartka: Will James (Gloucester – 51 min)

London Irish 69:26 Mont de Marsan

Irish pkt: Ian Humphreys 13 (1P, 4pd), Topsy Ojo 10 (2P), Anthony Watson 10 (2P), Steve Shingler 6 (3pd), Halani Aulika 5 (1P), Bryn Evans 5 (1P), Sailosi Tagicakibau 5 (1P), Jamie Gibson 5 (1P), Jonathan Joseph 5 (1P), Jack Moates 5 (1P)

M.de Marsan pkt: Thibault Duvallet 16 (2pd, 4k), Mathieu Giudicelli 5 (1P), Vickus Liebenberg 5 (1P)

Żółte kartki: Arnaud Pic (67 min), William Ryder (77 min) – obaj Mont de Marsan

Tabela:

1.London Irish 2 2 0 0 112 42 2 10
2.Gloucester 2 2 0 0 36 19 1 9
3.Mont de Marsan 2 0 0 2 32 80 1 1
4.Bordeaux 2 0 0 2 29 68 0 0

Grupa 2

Worcester Warriors 90:3 Rovigo

Worcester pkt: Joe Carlisle 30 (2P, 10pd), David Lemi 20 (4P), Andrew Short 15 (3P), Matt Kvesic 10 (2P), Sam Betty 5 (1P), Craig Gillies 5 (1P), Errie Claassens 5 (1P)

Rovigo pkt: Steffan Basson 3 (1k)

Perpignan 90:12 Gerenika

Perpignan pkt: Adrien Plante 25 (5P), Gilles Bosch 20 (10pd), Joffrey Michel 10 (2P), Gavin Hume 10 (2P), Farid Sid 5 (1P), Maxime Delonca 5 (1P), Sione Piukala 5 (1P), Guillaume Vilaceca 5 (1P), Bertrand Guiry 5 (1P)

Gerenika pkt: Declan Cusack 12 (4k)

Tabela:

1.Worcester 2 2 0 0 175 8 2 10
2.Perpignan 2 2 0 0 169 24 2 10
3.Rovigo 2 0 0 2 15 169 0 0
4.Gernika 2 0 0 2 17 175 0 0

Grupa 3

Newport Gwent Dragons 19:22 Bayonne

Newport pkt: Tom Prydie 12 (4k), Tom Brown 5 (1P), Lewis Robling 2 (1pd)

Bayonne pkt: Benjamin Boyet 17 (1pd, 5k), Mark Chisholm 5 (1P)

Mogliano Rugby 12:59 London Wasps

Mogliano pkt: Ezio Galon 7 (1P, 1pd), Federico Mazo 5 (1P)

Wasps pkt: Thomas Bell 14 (7pd), Christian Wade 10 (2P), Tim Payne 5 (1P), Rhys Thomas 5 (1P), Jonathan Poff 5 (1P), Ashley Johnson 5 (1P), Andrea Masi 5 (1P), Hugo Southwell 5 (1P), Joe Launchbury 5 (1P)

Tabela:

1.London Wasps 2 2 0 0 97 37 2 10
2.Bayonne 2 2 0 0 93 26 1 9
3.Newport 2 0 0 2 44 60 1 1
4.Mogliano 2 0 0 2 19 130 0 0

Grupa 4

Agen 22:27 Bath Rugby

Agen pkt: Raphael Lagarde 17 (1pd, 5k), Benjamin Petre 5 (1P)

Bath pkt: Stephen Donald 12 (1P, 2pd, 1k), Louis-François Louw 5 (1P), Michael Claassens 5 (1P), Kyle Eastmond 5 (1P)

Żółta kartka: Damien Lagrange (Agen – 75 min)

Bucarest 42:27 Calvisano Rugby

Bucarest pkt: Andrei Filip 13 (1P, 1pd, 2k), Mike Wringi 9 (1P, 2pd), Otar Turashvili 5 (1P), Ionut Botezatu 5 (1P), Vasile Rus 5 (1P), Madalin Lemnaru 5 (1P)

Calvisano pkt: Paul Griffen 17 (1P, 3pd, 2k), Andrea Lovotti 5 (1P), Andy Vilk 5 (1P)

Żółta kartka: Giacomo Brancoli (Calvisano – 55 min)

Tabela:

1.Bath 2 2 0 0 67 39 2 10
2.Agen 2 1 0 1 58 58 2 6
3.Bucarest 2 1 0 1 59 67 1 5
4.Calvisano 2 0 0 2 58 78 2 2

Grupa 5

Cavalieri Prato 31:32 London Welsh

Cavalieri pkt: Giacomo Bernini 5 (1P), Denis Majstrovic 5 (1P), Niccolò Tempestini 5 (1P), Billy Ngawini 5 (1P), Riccardo Della Rossa 5 (1pd, 1k), Marco Frati 4 (2pd), Pino Patelli 2 (1pd)

Welsh pkt: Gordon Ross 11 (1pd, 3k), Joe Ajuwa 10 (2P), Alex Davies 6 (2k), Daniel George 5 (1P)

Stade Francais 28:25 Grenoble

St.Francais pkt: Julien Dupuy 11 (1pd, 3k), Felipe Contepomi 6 (2k), Remy Bonfils 5 (1P), Nicolas Bezy 3 (1dg), Jules Plisson 3 (1dg)

Grenoble pkt: Nicolas Laharrague 17 (1pd, 5k), Matthieu Nicolas 5 (1P), Clement Darbo 3 (1k)

Tabela:

1.Stade Francais 2 2 0 0 96 44 1 9
2.Grenoble 2 1 0 1 84 31 2 6
3.London Welsh 2 1 0 1 51 99 0 4
4.Cavalieri Prato 2 0 0 2 34 91 2 2

NAJWIĘCEJ PUNKTÓW:

50 – Joe Carlisle (Worcester)
31 – Felipe Contepomi (St.Francais)
30 – Adrien Plante (Perpignan)
28 – Raphael Lagarde (Agen)
28 – Paul Griffen (Calvisano)

NAJWIĘCEJ PRZYŁOŻEŃ:

6 – Adrien Plante (Perpignan)
5 – Andrew Short (Worcester)
4 – David Lemi (Worcester)
4 – Joffrey Michel (Perpignan)