Puchar Amlin Challenge – 3 kolejka

Wyniki trzeciej kolejki fazy grupowej Pucharu Amlin Challenge:

Grupa 1:

Bordeaux Begles 13:20 Mont de Marsan

Bordeaux pkt: Lachie Munro 8 (1pd, 2k), Darly Domvo 5 (1P)

M.de Marsan pkt: Alexandre Douvesy 10 (2pd, 2k), Arnaud Pic 5 (1P), Jordan Beaulavon 5 (1P)

Żółta kartka: Scott Murray (M.de Marsan – 43 min)

London Irish 22:29 Gloucester

Irish pkt: Ian Humphreys 7 (2pd, 1k), Salosi Tagicakibau 5 (1P), Halani Aulika 5 (1P), Anthony Watson 5 (1P)

Gloucester pkt: Freddie Burns 24 (1P, 2pd, 5k), Dan Murphy 5 (1P)

Żółta kartka: Bryn Evans (Irish – 59 min)

Tabela:

1.Gloucester 3 3 0 0 65 41 1 13
2.London Irish 3 2 0 1 134 71 3 11
3.M.de Marsan 3 1 0 2 52 93 1 5
4.Bordeaux 3 0 0 3 42 88 1 1

Grupa 2:

Worcester Warriors 22:21 Perpignan

Worcester pkt: Andy Goode 22 (1P, 1pd, 5k)

Perpignan pkt: James Hook 11 (1pd, 2k, 1dg), Florian Cazenave 5 (1P), karna piątka

Żółte kartki: Alisona Taumalolo (Perpignan – 31 min), Neil Best (Worcester – 52 min), Ceri Jones (Worcester – 62 min), Adrien Plante (Perpignan – 71 min)

Gernika 13:3 Rugby Rovigo

Gernika pkt: Declan Cusack 8 (1pd, 2k), Jon Magunazelaia 5 (1P)

Rovigo pkt: Davide Duca 3 (1k)

Żółte kartki: Oscar Astarloa (Gernika – 56 min), Jack Jones (Rovigo – 56 min)

Tabela:

1.Worcester 3 3 0 0 197 29 2 14
2.Perpignan 3 2 0 1 190 46 3 11
3.Gernika RT 3 1 0 2 30 178 0 4
4.Rovigo 3 0 0 3 18 182 0 0

Grupa 3:

Bayonne 13:13 London Wasps

Bayonne pkt: J.L. Potgieter 8 (1pd, 2k), Marvin O’Connor 5 (1P)

Wasps pkt: Philip Swainston 5 (1P), Christian Wade 5 (1P), Nicky Robinson 3 (1k)

Mogliano Rugby 0:33 Newport Gwent Dragons

Newport pkt: Tom Prydie 13 (1P, 4pd), Ieuan Jones 10 (2P), Will Harries 5 (1P), Anitelea Tuilagi 5 (1P)

Żółta kartka: Meyer Swanepoel (Mogliano – 19 min)

Czerwona kartka: Jevon Groves (Newport – 30 min)

Tabela:

1.Wasps 3 2 1 0 110 50 2 12
2.Bayonne 3 2 1 0 106 39 1 11
3.Newport 3 1 0 2 77 60 2 6
4.Mogliano 3 0 0 3 19 163 0 0

Grupa 4:

Bath Rugby 67:11 Calvisano

Bath pkt: Tom Heathcote 17 (7pd, 1k), Horacio Agulla 10 (2P), Dominic Day 5 (1P), Josh Owens 5 (1P), Guy Mercer 5 (1P), Nick Koster 5 (1P), Mark McMillan 5 (1P), Dave Atwood 5 (1P), Kane Palma-Newport 5 (1P), karna piątka

Calvisano pkt: Paul Griffen 6 (2k), Tommaso Castello 5 (1P)

Żółta kartka: Andrea Lovotti (38 min), Jaco Erasmus (63 min) – obaj Calvisano

Bucarest Oaks 25:22 Agen

Bucarest pkt: Cristian Dinis 5 (1P), Ionut Botezatu 5 (1P), Catalin Fercu 5 (1P), Florin Vlaicu 5 (1pd, 1k), Mike Wringi 5 (1pd, 1k)

Agen pkt: Mathieu Lamoulie 7 (2pd, 1k), Opeti Fenua 5 (1P), Belisario Agulla 5 (1P), karna piątka

Żółte kartki: Horace Pungea (Bucarest – 57 min), William Demotte (Agen – 57 min), Otar Turashvili (Bucarest – 72 min)

Tabela:

1.Bath 3 3 0 0 134 50 3 15
2.Bucarest 3 2 0 1 84 89 1 9
3.Agen 3 1 0 2 80 83 3 7
4.Calvisano 3 0 0 3 69 145 2 2

Grupa 5:

Grenoble 20:9 London Welsh

Grenoble pkt: Clement Darbo 8 (1pd, 2k), Vincent Campo 5 (1P), Andrew Farley 5 (1P), James Hart 2 (1pd)

Welsh pkt: Alex Davies 9 (3k)

Żółta kartka: Nicholas Runciman (Welsh – 74 min)

Cavalieri Prato 23:37 Stade Francais

Cavalieri pkt: Marco Frati 8 (1pd, 2k), Edoardo Ruffolo 5 (1P), Michele Sepe 5 (1P), Niccolo Cannone 5 (1P)

St.Francais pkt: Francis Fainifo 15 (3P), Nicolas Bezy 12 (3pd, 2k), Jerome Fillol 5 (1P), karna piątka

Tabela:

1.Stade Francais 3 3 0 0 133 67 2 14
2.Grenoble 3 2 0 1 104 40 2 10
3.London Welsh 3 1 0 2 60 119 0 4
4.Cavalieri Prato 3 0 0 3 57 128 2 2

NAJWIĘCEJ PUNKTÓW:

50 – Joe Carlisle (Worcester)
34 – Paul Griffen (Calvisano)
31 – Felipe Contepomi (St.Francais)
31 – Ian Humphreys (London Irish)
30 – Adrien Plante (Perpignan)

NAJWIĘCEJ PRZYŁOŻEŃ:

6 – Adrien Plante (Perpignan)
5 – Andrew Short (Worcester)