Puchar Amlin Challenge – 5 kolejka

Wyniki 5-tej kolejki fazy grupowej Pucharu Amlin Challenge:

Grupa 1

Mont de Marsan 14:20 London Irish

M.de Marsan pkt: Ximon Lucu 10 (2P), Jean-Baptiste Claverie 4 (2pd)

Irish pkt: Jack Moates 10 (2P), Steve Shingler 10 (2pd, 2k)

Bordeaux Begles 26:31 Gloucester

Bordeaux pkt: Lachie Munro 16 (2pd, 4k), Rafael Carballo 5 (1P), Tamato Leupolu 5 (1P)

Gloucester pkt: Freddie Burns 26 (1pd, 8k), Darren Dawiduik 5 (1P)

Żółte kartki: Huia Edmonds (Gloucester – 56 min), Andrew Chauveau (Bordeaux – 63 min)

Tabela:

1.Gloucester 5 5 0 0 143 70 2 22
2.London Irish 5 3 0 2 157 132 3 15
3.M.de Marsan 5 2 0 3 84 120 2 10
4.Bordeaux 5 0 0 5 75 137 2 2

Grupa 2

Rugby 17:80 Worcester Warriors

Rovigo pkt: Stefan Basson 7 (2pd, 1k), Jean-Francois Montauriol 5 (1P), Francesco Menon 5 (1P)

Worcester pkt: Danny Gray 20 (10pd), Josh Drauniniu 15 (3P), Nikki Walker 10 (2P), Blair Cowan 10 (2P), Max Stelling 10 (2P), Jake Abbott 5 (1P), Andrew Short 5 (1P), Neil Best 5 (1P)

Gernika 15:50 Perpignan

Gernika pkt: Michael Dias 5 (1P), Iker Olaeta 5 (1P), Declan Cusack 5 (1pd, 1k)

Perpignan pkt: Jerome Schuster 10 (2P), Armand Batlle 10 (2P), Lifeimi Mafi 10 (2P), Gilles Bosch 10 (5pd), Farid Sid 5 (1P), Florian Cazenave 5 (1P)

Tabela:

1.Worcester 5 4 0 1 283 59 4 20
2.Perpignan 5 4 0 1 253 67 4 20
3.Gernika 5 2 0 3 61 238 0 8
4.Rovigo 5 0 0 5 45 278 1 1

Grupa 3

Bayonne 25:22 Newport Gwent Dragons

Bayonne pkt: J.L. Potgieter 8 (1pd, 2k), David Roumieu 5 (1P), Sam Gerber 5 (1P), Mike Phillips 5 (1P), Matthieu Ugalde 2 (1pd)

Newport pkt: Tom Prydie 17 (1pd, 5k), Lewis Evans 5 (1P)

Żółta kartka: Sam Gerber (Bayonne – 28 min)

London Wasps 71:7 Mogliano Rugby

Wasps pkt: Nicky Robinson 16 (8pd), Tom Varndell 15 (3P), Charlie Davies 10 (2P), Chris Bell 5 (1P), James Cannon 5 (1P), Jack Wallace 5 (1P), Tom Lindsay 5 (1P), Marco Wentzel 5 (1P), Andrea Masi 5 (1P)

Mogliano pkt: Edoardo Candiago 5 (1P), Enrico Endrizzi 2 (1pd)

Tabela:

1.London Wasps 5 4 1 0 211 73 3 21
2.Bayonne 5 3 1 1 147 91 1 15
3.Newport 5 2 0 3 152 88 4 12
4.Mogliano 5 0 0 5 29 287 0 0

Grupa 4:

Calvisano 34:20 Bucarest Oaks

Calvisano pkt: Paul Griffen 14 (4pd, 2k), Stefano Scanferla 10 (2P), Filippo Gerosa 5 (1P), Andy Vilk 5 (1P)

Bucarest pkt: Florian Vlaicu 10 (2pd, 2k), Sorin Surugiu 5 (1P), Catalin Dascalu 5 (1P)

Żółte kartki: Marian Apostol (Bucarest – 36 min), Eugen Capatana (Bucarest – 60 min), A Gavazzi (Calvisano – 69 min)

Bath Rugby 19:16 Agen

Bath pkt: Tom Heathcote 14 (1pd, 4k), Paul James 5 (1P)

Agen pkt: Raphael Lagarde 11 (1pd, 3k), Ueleni Fono 5 (1P)

Żółta kartka: Raphael Lagarde (Agen – 44 min)

Tabela:

1.Bath 5 5 0 0 192 71 4 24
2.Agen 5 2 0 3 135 111 5 13
3.Bucarest 5 2 0 3 113 162 1 9
4.Calvisano 5 1 0 4 108 204 3 7

Grupa 5:

London Welsh 62:5 Cavalieri Prato

Welsh pkt: Alex Davies 22 (1P, 7pd, 1k), Tom Arscott 10 (2P), Daniel George 5 (1P), Lee Beach 5 (1P), James Lewis 5 (1P), Phil McKenzie 5 (1P), Ashley Smith 5 (1P), Michael Hills 5 (1P)

Cavalieri pkt: Paolo Damiani 5 (1P)

Żółte kartki: Niccolo Tempestini (11 min), Paolo Damiani (29 min) – obaj Cavalieri

Grenoble 15:9 Stade Francais

Grenoble pkt: Clement Darbo 12 (4k), Nicolas Laharrague 3 (1k)

St.Francais pkt: Jerome Porical 9 (3k)

Tabela:

1.St.Francais 5 4 0 1 171 88 4 20
2.Grenoble 5 3 0 2 146 62 3 15
3.London Welsh 5 3 0 2 135 151 2 14
4.Cavalieri 5 0 0 5 68 219 2 2

NAJWIĘCEJ PUNKTÓW:

67 – Freddie Burns (Gloucester)
50 – Joe Carlisle (Worcester)
48 – Paul Griffen (Calvisano)
45 – Alex Davies (London Welsh)
42 – Tom Prydie (Newport)
42 – Nicky Robinson (Wasps)

NAJWIĘCEJ PRZYŁOŻEŃ:

6 – Adrien Plante (Perpignan)
6 – Andrew Short (Worcester)