Puchar Amlin Challenge – 6 kolejka

Wyniki 6-tej kolejki fazy grupowej Pucharu Amlin Challenge:

Grupa 1:

Gloucester 36:16 Mont de Marsan

Gloucester pkt: Jonny May 10 (2P), Henry Trinder 10 (2P), Billy Twelvetrees 8 (1pd, 2k), Charlie Sharples 5 (1P), Freddie Burns 3 (1k)

M.de Marsan pkt: Jean-Baptiste Claverie 11 (1pd, 3k), Yann Brethous 5 (1P)

Żółte kartki: Mathieu Guidicelli (49 min), Julien Cabannes (68 min) – obaj M.de Marsan

London Irish 17:7 Bordeaux Begles

Irish pkt: Steve Shingler 7 (2pd, 1k), Jonathan Joseph 5 (1P), Marland Yarde 5 (1P)

Bordeaux pkt: Damien Larrieu 5 (1P), Nicolas Sanchez 2 (1pd)

Tabela:

1.Gloucester 6 6 0 0 179 86 3 27
2.London Irish 6 4 0 2 174 139 3 19
3.M.de Marsan 6 2 0 4 100 156 2 10
4.Bordeaux 6 0 0 6 82 154 2 2

Grupa 2:

Perpignan 40:22 Rugby Rovigo

Perpignan pkt: Farid Sid 10 (2P), Gilles Bosch 10 (5pd), James Hook 5 (1P), Kisi Pulu 5 (1P), Armand Batlle 5 (1P), karna piątka

Rovigo pkt: Andrea Bachetti 10 (2P), Stefan Basson 7 (2pd, 1k), Luke Mahoney 5 (1P)

Żółta kartka: Armand Batlle (Perpignan – 80 min)

Czerwona kartka: Joe Van Niekerk (Rovigo – 77 min)

Worcester Warriors 71:19 Gernika

Worcester pkt: Danny Gray 21 (1P, 6pd), Josh Drauniniu 10 (2P), Errie Claassens 10 (2P), Nikki Walker 10 (2P), Jake Abbott 5 (1P), Blair Cowan 5 (1P), Aleki Lutui 5 (1P), Ben Howard 5 (1P)

Gernika pkt: Declan Cusack 14 (1pd, 4k), Santiago Salas 5 (1P)

Żółta kartka: Michael Dias (Gernika – 27 min)

Tabela:

1.Worcester 6 5 0 1 354 78 5 25
2.Perpignan 6 5 0 1 293 89 5 25
3.Gernika RT 6 2 0 4 80 309 0 8
4.Rovigo 6 0 0 6 67 318 1 1

Grupa 3:

Newport Gwent Dragons 19:20 London Wasps

Newport pkt: Tom Prydie 11 (1pd, 3k), Daniel Evans 5 (1P), Steffan Jones 3 (1k)

Wasps pkt: Nicky Robinson 15 (1P, 2pd, 2k), karna piątka

Żółta kartka: Toby Faletau (Newport – 54 min)

Mogliano Rugby 0:54 Bayonne

Bayonne pkt: J.L. Potgieter 20 (2P, 5pd), Sam Gerber 5 (1P), Mike Phillips 5 (1P), Marvin O’Connor 5 (1P), Gabriele Lovobalavu 5 (1P), Bastien Fuster 5 (1P), Thibault Lacroix 5 (1P), Benjamin Boyet 4 (2pd)

Tabela:

1.London Wasps 6 5 1 0 231 92 3 25
2.Bayonne 6 4 1 1 201 91 2 20
3.Newport 6 2 0 4 171 108 5 13
4.Mogliano 6 0 0 6 29 341 0 0

Grupa 4:

Agen 19:9 Calvisano

Agen pkt: Julien Janaudy 5 (1P), Pierre Julien 5 (1P), Antoine Erbani 5 (1P), Raphael Lagarde 4 (2pd)

Calvisano pkt: Paul Griffen 9 (3k)

Żółte kartki: Belisario Agulla (Agen – 52 min), Andrea Lovotti (Calvisano – 52 min)

Bath Rugby 53:8 Bucarest Oaks

Bath pkt: Jack Cuthbert 15 (3P), Tom Heathcote 6 (3pd), Tom Dunn 5 (1P), Horacio Agulla 5 (1P), Nick Koster 5 (1P), Chris Cook 5 (1P), Will Skuse 5 (1P), Sam vesty 2 (1pd)

Bucarest pkt: Gregorus Diaconescu 5 (1P), Florin Vlaicu 3 (1k)

Żółta kartka: Adrian Ion (Bucarest – 57 min)

Tabela:

1.Bath 6 6 0 0 245 79 5 29
2.Agen 6 3 0 3 154 120 5 17
3.Bucarest 6 2 0 4 121 215 1 9
4.Calvisano 6 1 0 5 117 223 3 7

Grupa 5:

Cavalieri Prato 0:47 Grenoble

Grenoble pkt: Laurent Bouchet 15 (3P), Nicolas Laharrague 12 (6pd), Joaquin Tucullet 10 (2P), Aloisio Butonidualevu 5 (1P), Rida Jahouer 5 (1P)

Żółta kartka: Marco Pelizzari (Cavalieri – 63 min), Lotu Taukehaio (Grenoble – 80 min)

Stade Francais 39:17 London Welsh

St.Francais pkt: Nicolas Bezy 9 (3pd, 1k), Julien Arias 5 (1P), Pascal Pape 5 (1P), Geoffrey Doumayrou 5 (1P), Remy Bonfils 5 (1P), Francis Fainifo 5 (1P), karna piątka

Welsh pkt: Phil McKenzie 10 (2P), Alex Davies 7 (2pd, 1k)

Żółte kartki: Alfie To’oala (29 min), Lee Beach (45 min) – obaj Welsh

Tabela:

1.St.Francais 6 5 0 1 210 105 5 25
2.Grenoble 6 4 0 2 163 81 4 20
3.London Welsh 6 2 0 4 152 190 1 9
4.Cavalieri 6 0 0 6 68 266 2 2

Pary ćwierćfinałowe:

Bath vs Stade Francais
Gloucester vs Biarritz
Perpignan vs Toulouse
Wasps vs Leinster

NAJWIĘCEJ PUNKTÓW:

70 – Freddie Burns (Gloucester)
57 – Paul Griffen (Calvisano)
57 – Nicky Robinson (Wasps)
53 – Tom Prydie (Newport)
52 – Alex Davies (London Welsh)

NAJWIĘCEJ PRZYŁOŻEŃ:

6 – Andrew Short (Worcester)
6 – Horacio Agulla (Bath)
6 – Francis Fainifo (St.Francais)
6 – Adrien Plante (Perpignan)