Puchar Bałtyku – przegrana na początek

FOLC AZS AWF WARSZAWA – SLAVA MOSKVA 5 : 38 ( 5 : 7)
Po dobrym początku meczu i objęciu prowadzenia Folc AZS uległ jednak groźnemu przeciwnikowi, tracąc wiekszośc punktów w ostatnich 15 minutach gry
mini relacja . . .

Skład, punkty:

FOLC: Bartosiewicz, Niemczak, Domański, Jamroz, Jędral J., Zagozda, Miśkiewicz Ł., Jędral T., Grygułło, Nowosz, Szwarc, Gołąb, Osiadacz, Pisarek 5, Miśkiewicz M.
Oraz: Liedel, Kundzik, Cal, Jaworski, Sienkiewicz, Kowalski, Wieczorek.

Folc AZS rozpoczął spotkanie z wielkim animuszem przeważając przez pierwsze 30 minut gry, niestety nie zostało to odzwierciedlone odpowiednim wynikiem. Po świetnych akcjach skrzydłowych, w tym Konrada Pisarka do przerwy prowadzili jednak goście 7 : 5. Początek drugiej odsłony to dalszy atak Folca jednak bez rezultatów punktowych, natomiast dorobek punktowy powiększali sukcesywnie zawodnicy z Moskwy wykorzystując najsłabsze punkty gospodarzy. W drugiej połowie mecz został okraszony męskim starciem na pięści między kilkoma graczami obu ekip, po upomnieniach oraz 2 czerwonych kartkach pokazanych przez sędziego kontynuowano spotkanie. Końcówka meczu to popis gospodarzy gry obronnej i kontry zwłaszcza mogły się podobać rajdy skrzydłowych z Moskwy. Klasowy przeciwnicy jakimi byli gracze I ligowej Slavi postawili bardzo wysokie wymagania vice mistrzowi Polski. Folc AZS a będący w początkowej fazie przygotowań do sezonu niestety tym razem nie sprostał klasowej ekipie Slavi. Za tydzień kolejna szansa na rehabilitacje w wyjazdowym meczu na Litwie.