Puchar dla Arki Gdynia ! ! !

Arka Gdynia zdobywcą pierwszego Klubowego Pucharu Europy FIRA-AER….

Ze zmiennym szczęsciem grali Gdynianie w finale Pucharu FIRA, na początek ulegając w pierwszym meczu nieznacznie gospodarzom by nastepnie po ciężkiej walce wygrywać w drugim meczu z Niemcami z Neuenheim. Wszystko dobre co się dobrze kończy „nasi” jednak zdobyli trofeum.
To co jeszcze w piątek wydawało się niemożliwym, stało się faktem po niedzielnym zwycięstwie Niemców z SC Neuenheim nad gospodarzami imprezy RC Nada Split 35-21. Wygrana Niemców sprawiła, że o kolejności miejsc decydowały małe punkty, których najkorzystniejszy stosunek miał właśnie nasz przedstawiciel w finale…. i Puchar przyjeżdża do Polski!!!

Ostateczna kolejność:
1.Arka Gdynia 4 pkt + 7
2.SC Neuenheim 4 +4
3.RC Nada Split 4 – 11

Mecze turnieju finałowego Pucharu FIRA-AER:

Nada Split – Arka Gdynia 13 – 10 (7 – 0)

Punkty dla Arki zdobyli Wojciech Ruszkiewicz i Siergiej Garkawyj po 5, a dla Nady Vlado Urvic 8 i Luca Popovic 5.

skład Arka: Ruszkiewicz, Wojaczek, Urbanowicz – Zdunek (45 Głuszek), Dąbrowski – Raszpunda, Pruński (60 Kałduński), Nowak – Komisarczuk -Gajewski, Garkawyj, Chromiński (20 Bury, 41 Madejewski), Skrzyński (70 Bartkowiak), Skindel – Szostek.

Arka Gdynia – SV Neuenheim 26:16 (11:10)

Punkty: Janusz Urbanowicz 11, Paweł Nowak 5, Krzysztof Korbolewski 5, Wojciech Ruszkiewicz 5.

skład – Arka: Ruszkiewicz, Wojaczek, Urbanowicz – Dąbrowski, Bartkowiak – Raszpunda, P. Olejniczak (41 Kałduński), Nowak -Maliszewski – Komisarczuk, Szostek, Chromiński, Garkawyj, Korbolewski – Skindel (55 Bury).

SV Neuenheim – Nada Split 35:21

www.pzrugby.pl