Puchar Heinekena – 1 kolejka

Wyniki pierwszej kolejki grupowych rozgrywek Pucharu Heinekena:

Grupa 1

Racing Metro 22:17 Munster

Racing pkt: Olly Barkley 14 (1pd, 4k), Maxime Machenaud 5 (1P), Mirco Bergamasco 3 (1k)

Munster pkt: Sean Dougall 5 (1P), Simon Zebo 5 (1P), Ronan O’Gara 5 (1pd, 1k), Ian Keatley 2 (1pd)

Edinburgh Rugby 0:45 Saracens

Saracens pkt: Charlie Hodgson 25 (1P, 4pd, 4k), Owen Farrell 5 (1P), Chris Ashton 5 (1P), Alex Goode 5 (1P), Joel Tomkins 5 (1P)

Żółta kartka: Schalk Brits (Saracens – 43 min)

Tabela:

1.Saracens 1 1 0 0 45 0 1 5
2.Racing 1 1 0 0 22 17 0 4
3.Munster 1 0 0 1 17 22 1 1
4.Edinburgh 1 0 0 1 0 45 0 0

Grupa 2

Ospreys 38:17 Benetton Treviso

Ospreys pkt: Dan Biggar 18 (3pd, 4k), Hanno Driksen 10 (2P), Eli Walker 5 (1P), Ashley Beck 5 (1P)

Benetton pkt: Kris Burton 7 (2pd, 1k), Luke McLean 5 (1P), Ratu Vosawai 5 (1P)

Żółte kartki: Adam Jones (Ospreys – 25 min), Antonio Panavello (Benetton – 25 min), Ratu Vosawai (Benetton – 33 min), Simone Favaro (Benetton – 69 min)

Stade Toulousain 23:9 Leicester Tigers

Toulouse pkt: Luke McAlister 18 (6k), Gael Fickou 5 (1P)

Leicester pkt: Toby Flood 9 (3k)

Żółta kartka: Guthro Steenkamp (Toulouse – 29 min)

Tabela:

1.Ospreys 1 1 0 0 38 17 1 5
2.Toulouse 1 1 0 0 23 9 0 4
3.Leicester 1 0 0 1 9 23 0 0
4.Benetton 1 0 0 1 17 38 0 0

Grupa 3

Zebre 10:19 Connacht

Zebre pkt: Filippo Ferrarini 5 (1P), Daniel Halangahu 5 (1pd, 1k)

Connacht pkt: Dan Parks 14 (1pd, 4k), John Muldoon 5 (1P)

Żółta kartka: Mauro Bergamasco (Zebre – 40 min)

Harlequins 40:13 Biarritz

Harlequins pkt: Benjamin Botica 18 (3pd, 4k), Jordan Turner-Hall 5 (1P), Danny Care 5 (1P), Rob Buchanan 5 (1P), Seb Stegmann 5 (1P), Nick Evans 2 (1pd)

Biarritz pkt: Julien Peyrelongue 8 (1pd, 2k), Arnaud Hequy 5 (1P)

Żółta kartka: Dane Haylett-Petty (Biarritz – 17 min)

Tabela:

1.Harlequins 1 1 0 0 40 13 1 5
2.Connacht 1 1 0 0 19 10 0 4
3.Zebre 1 0 0 1 10 19 0 0
4.Biarritz 1 0 0 1 13 40 0 0

Grupa 4

Ulster 41:17 Castres

Ulster pkt: Paddy Jackson 19 (2pd, 5k), Paul Marshall 10 (2P), Ruan Pienaar 7 (1P, 1pd), Andrew Trimble 5 (1P)

Castres pkt: Romain Teulet 7 (2pd, 1k), Marc Andreu 5 (1P), Marcel Garvey 5 (1P)

Żółta kartka: Tom Court (Ulster – 57 min)

Northampton Saints 24:15 Glasgow Warriors

Northampton pkt: George Pisi 10 (2P), Stephen Myler 7 (1P, 1pd), Vasily Artemev 5 (1P), Ryan Lamb 2 (1pd)

Glasgow pkt: Josh Strauss 5 (1P), Sean Lamont 5 (1P), Peter Horne 5 (1pd, 1k)

Tabela:

1.Ulster 1 1 0 0 41 17 1 5
2.Northampton 1 1 0 0 24 15 1 5
3.Castres 1 0 0 1 17 41 0 0
4.Glasgow 1 0 0 1 15 24 0 0

Grupa 5

Leinster 9:6 Exeter Chiefs

Leinster pkt: Jonathan Sexton 9 (3k)

Exeter pkt: Gareth Steenson 6 (2k)

Clermont Auvergne 49:16 Llanelli Scarlets

Clermont pkt: Morgan Parra 17 (4pd, 3k), Napoleoni Nalaga 5 (1P), Sitiveni Sivivatu 5 (1P), Lee Byrne 5 (1P), Damien Chouly 5 (1P), Julien Bonnaire 5 (1P), Brock James 2 (1pd), karna piątka

Scarlets pkt: Rhys Priestland 11 (1pd, 2k, 1dg), Jonathan Davies 5 (1P)

Żółta kartka: Morgan Stoddart (Scarlets – 15 min)

Czerwona kartka: Morgan Stoddart (Scarlets – 37 min)

Tabela:

1.Clermont 1 1 0 0 49 16 1 5
2.Leinster 1 1 0 0 9 6 0 4
3.Exeter 1 0 0 1 6 9 1 1
4.Scarlets 1 0 0 1 16 49 0 0

Grupa 6

Sale Sharks 34:33 Cardiff Blues

Sale pkt: Nick McLeod 12 (4k), Rob Miller 7 (2pd, 1k), Danny Cipriani 5 (1P), Tony Buckley 5 (1P), Mark Jennings 5 (1P)

Cardiff pkt: Leigh Halfpenny 18 (3pd, 4k), Alex Cuthbert 15 (3P)

Żółta kartka: Lewis Jones (Cardiff – 73 min)

Toulon 37:16 Montpellier

Toulon pkt: Delon Armitage 10 (2P), Jonny Wilkinson 10 (2pd, 2k), Pierrick Gunther 5 (1P), Mathieu Bastareaud 5 (1P), Bakkies Botha 5 (1P), Matt Giteau 2 (1pd)

Montpellier pkt: Ilian Perraux 6 (2k), Mamuka Gorgodze 5 (1P), Benoit Paillaugue 5 (1pd, 1k)

Tabela:

1.Toulon 1 1 0 0 37 16 1 5
2.Sale Sharks 1 1 0 0 34 33 0 4
3.Cardiff 1 0 0 1 33 34 1 1
4.Montpellier 1 0 0 1 16 37 0 0

NAJWIĘCEJ PUNKTÓW:

25 – Charlie Hodgson (Saracens)
19 – Paddy Jackson (Ulster)
18 – Benjamin Botica (Harlequins)
18 – Luke McAlister (Toulouse)
18 – Leigh Halfpenny (Cardiff)
18 – Dan Biggar (Ospreys)

NAJWIĘCEJ PRZYŁOŻEŃ:

3 – Alex Cuthbert (Cardiff)
2 – Delon Armitage (Toulon)
2 – Hanno Dirksen (Ospreys)
2 – Goerge Pisi (Northampton)
2 – Paul Marshall (Ulster)