Puchar Heinekena – 2 kolejka

Wyniki drugiej kolejki fazy grupowej Pucharu Heinekena:

Grupa 1

Saracens 30:13 Racing Metro

Saracens pkt: Charlie Hodgson 15 (3pd, 3k), Chris Wyles 5 (1P), Steve Borthwick 5 (1P), Will Fraser 5 (1P)

Racing pkt: Juan Imhoff 5 (1P), Gaetan Germain 3 (1k), Olly Barkley 3 (1k), Fabrice Estebanez 2 (1pd)

Żółta kartka: Bernard Le Roux (Racing – 35 min)

Munster 33:0 Ediburgh Rugby

Munster pkt: Ian Keatley 13 (2pd, 3k), Sean Dougall 5 (1P), Conor Murray 5 (1P), Peter O’Mahony 5 (1P), Damien Varley 5 (1P)

Tabela:

1.Saracens 2 2 0 0 75 13 1 9
2.Munster 2 1 0 1 50 22 2 6
3.Racing 2 1 0 1 35 47 0 4
4.Edinburgh 2 0 0 2 0 78 0 0

Grupa 2

Benetton Treviso 21:33 Stade Toulousain

Benetton pkt: Kris Burton 21 (7k)

Toulouse pkt: Luke McAlister 18 (3pd, 4k), Louis Picamoles 5 (1P), Vincent Clerc 5 (1P), karna piątka

Żółte kartki: Christopher Tolofua (Toulouse – 32 min), Vincent Clerc (Toulouse – 45 min), Robert Barbieri (Benetton – 49 min), Ratu Vosawai (Benetton – 54 min)

Czerwona kartka: Christopher Tolofua (Toulouse – 76 min)

Leicester Tigers 39:22 Ospreys

Leicester pkt: Toby Flood 21 (1P, 2pd, 4k), Manu Tuilagi 10 (2P), Ben Youngs 5 (1P), Jordan Crane 3 (1k)

Ospreys pkt: Dan Biggar 17 (1pd, 5k), Ryan Jones 5 (1P)

Żółta kartka: Ryan Bevington (Ospreys – 34 min)

Tabela:

1.Toulouse 2 2 0 0 56 30 0 8
2.Ospreys 2 1 0 1 60 56 1 5
3.Leicester 2 1 0 1 48 45 1 5
4.Benetton 2 0 0 2 38 71 0 0

Grupa 3

Biarritz 38:17 Zebre

Biarritz pkt: Yann Lesgourgues 10 (2P), Jean-Pascal Barrague 6 (3pd), Fabien Barcella 5 (1P), Pelu Taele-Pavihi 5 (1P), Takudzwa Ngwenya 5 (1P), Arnaud Hequy 5 (1P), Julien Peyrelongue 2 (1pd)

Zebre pkt: Daniel Halangahu 9 (3k), Andries van Schalkwyk 5 (1P), Gonzalo Garcia 3 (1k)

Żółta kartka: Emiliano Caffini (Zebre – 58 min)

Connacht 22:30 Harlequins

Connacht pkt: Dan Parks 17 (1pd, 5k), David McSharry 5 (1P)

Harlequins pkt: Benjamin Botica 25 (2pd, 7k), Danny Care 10 (2P)

Tabela:

1.Harlequins 2 2 0 0 70 35 1 9
2.Biarritz 2 1 0 1 51 57 1 5
3.Connacht 2 1 0 1 41 40 0 4
4.Zebre 2 0 0 2 27 57 0 0

Grupa 4

Glasgow Warriors 8:19 Ulster

Glasgow pkt: Nikola Matawalu 5 (1P), Peter Horne 3 (1k)

Ulster pkt: Paddy Jackson 14 (1pd, 4k), Chris Henry 5 (1P)

Castres 21:16 Northampton Saints

Castres pkt: Antoine Claasen 5 (1P), Paul Bonnefond 5 (1P), Romain Teulet 5 (1pd, 1k), Remi Tales 3 (1dg), Rory Kockott 3 (1k)

Northampton pkt: Stephen Myler 11 (1pd, 3k), George Pisi 5 (1P)

Żółta kartka: Brian Mujati (Northampton – 44 min)

Tabela:

1.Ulster 2 2 0 0 60 25 1 9
2.Northampton 2 1 0 1 40 36 2 6
3.Castres 2 1 0 1 38 57 0 4
4.Glasgow 2 0 0 2 23 43 0 0

Grupa 5

Llanelli Scarlets 13:20 Leinster

Scarlets pkt: Rhys Priestland 8 (1pd, 2k), Gareth Maule 5 (1P)

Leinster pkt: Jonathan Sexton 15 (4k, 1dg), Isakeli Nacewa 5 (1P)

Żółta kartka: Ian Madigan (Leinster – 73 min)

Exeter Chiefs 12:46 Clermont Auvergne

Exeter pkt: Gareth Steenson 12 (4k)

Clermont pkt: Morgan Parra 12 (3pd, 2k), Napoleoni Nalaga 10 (2P), Wesley Fofana 10 (2P), Julien Bonnaire 5 (1P), Sitiveni Sivivatu 5 (1P), David Skrela 4 (2pd)

Żółta kartka: Richard Baxter (Exeter – 35 min)

Tabela:

1.Clermont 2 2 0 0 95 28 2 10
2.Leinster 2 2 0 0 29 19 0 8
3.Scarlets 2 0 0 2 29 69 1 1
4.Exeter 2 0 0 2 18 55 1 1

Grupa 6

Cardiff Blues 14:22 Toulon

Cardiff pkt: Leigh Halfpenny 14 (1P, 3k)

Toulon pkt: Jonny Wilkinson 17 (1pd, 5k), Steffon Armitage 5 (1P)

Montpellier 33:18 Sale Sharks

Montpellier pkt: Martin Bustos Moyano 18 (3pd, 4k), Timoci Nagusa 5 (1P), Francois Trinh-Duc 5 (1P), Julien Tomas 5 (1P)

Sale pkt: Rob Miller 8 (1pd, 2k), Mark Cueto 5 (1P), Richard Vernon 5 (1P)

Tabela:

1.Toulon 2 2 0 0 59 30 1 9
2.Sale Sharks 2 1 0 1 52 66 0 4
3.Montpellier 2 1 0 1 49 55 0 4
4.Cardiff Blues 2 0 0 2 47 56 1 1

NAJWIĘCEJ PUNKTÓW:

40 – Charlie Hodgson (Saracens)
38 – Benjamin Botica (Harlequins)
36 – Luke McAlister (Toulouse)
35 – Dan Biggar (Ospreys)
33 – Paddy Jackson (Ulster)

NAJWIĘCEJ PRZYŁOŻEŃ:

3 – Napoleoni Nalaga (Clermont)
3 – Alex Cuthbert (Cardiff)
3 – George Pisi (Northampton)
3 – Danny Care (Harlequins)