Wyniki drugiej kolejki fazy grupowej Pucharu Heinekena:
Grupa 1
Saracens 30:13 Racing Metro
Saracens pkt: Charlie Hodgson 15 (3pd, 3k), Chris Wyles 5 (1P), Steve Borthwick 5 (1P), Will Fraser 5 (1P)
Racing pkt: Juan Imhoff 5 (1P), Gaetan Germain 3 (1k), Olly Barkley 3 (1k), Fabrice Estebanez 2 (1pd)
Żółta kartka: Bernard Le Roux (Racing – 35 min)
Munster 33:0 Ediburgh Rugby
Munster pkt: Ian Keatley 13 (2pd, 3k), Sean Dougall 5 (1P), Conor Murray 5 (1P), Peter O’Mahony 5 (1P), Damien Varley 5 (1P)
Tabela:
1.Saracens 2 2 0 0 75 13 1 9
2.Munster 2 1 0 1 50 22 2 6
3.Racing 2 1 0 1 35 47 0 4
4.Edinburgh 2 0 0 2 0 78 0 0
Grupa 2
Benetton Treviso 21:33 Stade Toulousain
Benetton pkt: Kris Burton 21 (7k)
Toulouse pkt: Luke McAlister 18 (3pd, 4k), Louis Picamoles 5 (1P), Vincent Clerc 5 (1P), karna piątka
Żółte kartki: Christopher Tolofua (Toulouse – 32 min), Vincent Clerc (Toulouse – 45 min), Robert Barbieri (Benetton – 49 min), Ratu Vosawai (Benetton – 54 min)
Czerwona kartka: Christopher Tolofua (Toulouse – 76 min)
Leicester Tigers 39:22 Ospreys
Leicester pkt: Toby Flood 21 (1P, 2pd, 4k), Manu Tuilagi 10 (2P), Ben Youngs 5 (1P), Jordan Crane 3 (1k)
Ospreys pkt: Dan Biggar 17 (1pd, 5k), Ryan Jones 5 (1P)
Żółta kartka: Ryan Bevington (Ospreys – 34 min)
Tabela:
1.Toulouse 2 2 0 0 56 30 0 8
2.Ospreys 2 1 0 1 60 56 1 5
3.Leicester 2 1 0 1 48 45 1 5
4.Benetton 2 0 0 2 38 71 0 0
Grupa 3
Biarritz 38:17 Zebre
Biarritz pkt: Yann Lesgourgues 10 (2P), Jean-Pascal Barrague 6 (3pd), Fabien Barcella 5 (1P), Pelu Taele-Pavihi 5 (1P), Takudzwa Ngwenya 5 (1P), Arnaud Hequy 5 (1P), Julien Peyrelongue 2 (1pd)
Zebre pkt: Daniel Halangahu 9 (3k), Andries van Schalkwyk 5 (1P), Gonzalo Garcia 3 (1k)
Żółta kartka: Emiliano Caffini (Zebre – 58 min)
Connacht 22:30 Harlequins
Connacht pkt: Dan Parks 17 (1pd, 5k), David McSharry 5 (1P)
Harlequins pkt: Benjamin Botica 25 (2pd, 7k), Danny Care 10 (2P)
Tabela:
1.Harlequins 2 2 0 0 70 35 1 9
2.Biarritz 2 1 0 1 51 57 1 5
3.Connacht 2 1 0 1 41 40 0 4
4.Zebre 2 0 0 2 27 57 0 0
Grupa 4
Glasgow Warriors 8:19 Ulster
Glasgow pkt: Nikola Matawalu 5 (1P), Peter Horne 3 (1k)
Ulster pkt: Paddy Jackson 14 (1pd, 4k), Chris Henry 5 (1P)
Castres 21:16 Northampton Saints
Castres pkt: Antoine Claasen 5 (1P), Paul Bonnefond 5 (1P), Romain Teulet 5 (1pd, 1k), Remi Tales 3 (1dg), Rory Kockott 3 (1k)
Northampton pkt: Stephen Myler 11 (1pd, 3k), George Pisi 5 (1P)
Żółta kartka: Brian Mujati (Northampton – 44 min)
Tabela:
1.Ulster 2 2 0 0 60 25 1 9
2.Northampton 2 1 0 1 40 36 2 6
3.Castres 2 1 0 1 38 57 0 4
4.Glasgow 2 0 0 2 23 43 0 0
Grupa 5
Llanelli Scarlets 13:20 Leinster
Scarlets pkt: Rhys Priestland 8 (1pd, 2k), Gareth Maule 5 (1P)
Leinster pkt: Jonathan Sexton 15 (4k, 1dg), Isakeli Nacewa 5 (1P)
Żółta kartka: Ian Madigan (Leinster – 73 min)
Exeter Chiefs 12:46 Clermont Auvergne
Exeter pkt: Gareth Steenson 12 (4k)
Clermont pkt: Morgan Parra 12 (3pd, 2k), Napoleoni Nalaga 10 (2P), Wesley Fofana 10 (2P), Julien Bonnaire 5 (1P), Sitiveni Sivivatu 5 (1P), David Skrela 4 (2pd)
Żółta kartka: Richard Baxter (Exeter – 35 min)
Tabela:
1.Clermont 2 2 0 0 95 28 2 10
2.Leinster 2 2 0 0 29 19 0 8
3.Scarlets 2 0 0 2 29 69 1 1
4.Exeter 2 0 0 2 18 55 1 1
Grupa 6
Cardiff Blues 14:22 Toulon
Cardiff pkt: Leigh Halfpenny 14 (1P, 3k)
Toulon pkt: Jonny Wilkinson 17 (1pd, 5k), Steffon Armitage 5 (1P)
Montpellier 33:18 Sale Sharks
Montpellier pkt: Martin Bustos Moyano 18 (3pd, 4k), Timoci Nagusa 5 (1P), Francois Trinh-Duc 5 (1P), Julien Tomas 5 (1P)
Sale pkt: Rob Miller 8 (1pd, 2k), Mark Cueto 5 (1P), Richard Vernon 5 (1P)
Tabela:
1.Toulon 2 2 0 0 59 30 1 9
2.Sale Sharks 2 1 0 1 52 66 0 4
3.Montpellier 2 1 0 1 49 55 0 4
4.Cardiff Blues 2 0 0 2 47 56 1 1
NAJWIĘCEJ PUNKTÓW:
40 – Charlie Hodgson (Saracens)
38 – Benjamin Botica (Harlequins)
36 – Luke McAlister (Toulouse)
35 – Dan Biggar (Ospreys)
33 – Paddy Jackson (Ulster)
NAJWIĘCEJ PRZYŁOŻEŃ:
3 – Napoleoni Nalaga (Clermont)
3 – Alex Cuthbert (Cardiff)
3 – George Pisi (Northampton)
3 – Danny Care (Harlequins)