Puchar Heinekena – 5 kolejka

Wyniki 5-tej kolejki Pucharu Heinekena:

Grupa 1:

Racing Metro 28:37 Saracens

Racing pkt: Sebastien Descons 13 (2pd, 3k), Juan Imhoff 10 (2P), Luc Ducalcon 5 (1P)

Saracens pkt: Owen Farrell 32 (1pd,10k), Chris Wyles 5 (1P)

Żółte kartki: Will Fraser (Saracens – 24 min), Jone Qovu (Racing – 33 min), Chris Ashton (Saracens – 55 min), Benjamin Noirot (Racing – 79 min)

Edinburgh Rugby 17:26 Munster

Edinburgh pkt: Dougie Fife 10 (2P), Greig Laidlaw 7 (2pd, 1k)

Munster pkt: Ronan O’Gara 16 (2pd, 4k), Conor Murray 5 (1P), karna piątka

Żółte kartki: Dave Kilcoyne (Munster – 48 min), Greig Laidlaw (Edinburgh – 53 min)

Tabela:

1.Saracens 5 4 0 1 140 69 2 18
2.Munster 5 3 0 2 104 67 3 15
3.Racing 5 3 0 2 97 96 0 12
4.Edinburgh 5 0 0 5 29 138 0 0

Grupa 2:

Stade Toulousain 35:14 Benetton Treviso

Toulouse pkt: Luke McAlister 10 (5pd), Gary Botha 5 (1P), Patricio Albacete 5 (1P), Vincent Clerc 5 (1P), Florian Fritz 5 (1P), Yoann Huget 5 (1P)

Benetton pkt: Tobie Botes 9 (3k), Tommaso Benvenuti 5 (1P)

Żółte kartki: Michele Rizzo (Benetton – 43 min), Christopher Tolofua (Toulouse – 71 min)

Ospreys 15:15 Leicester Tigers

Ospreys pkt: Joe Bearman 5 (1P), Jonathan Spratt 5 (1P), Dan Biggar 5 (1pd, 1k)

Leicester pkt: Ben Youngs 5 (1P), Niall Morris 5 (1P), Toby Flood 5 (1pd, 1k)

Tabela:

1.Toulouse 5 4 0 1 127 75 2 18
2.Leicester 5 3 1 1 110 98 2 16
3.Ospreys 5 2 1 2 106 107 1 11
4.Treviso 5 0 0 5 90 153 1 1

Grupa 3:

Zebre 6:32 Biarritz

Zebre pkt: Luciano Orquera 6 (2k)

Biarritz pkt: Dimitri Yachvili 12 (3pd, 2k), Marcelo Bosch 10 (2P), Benoit Baby 5 (1P), Seremaia Burotu 5 (1P)

Żółta kartka: Paolo Buso (Zebre – 5 min)

Harlequins 47:8 Connacht

Harlequins pkt: Nick Evans 13 (2pd, 3k), Tom Williams 10 (2P), Benjamin Botica 9 (1P, 2pd), Ugo Monye 5 (1P), George Lowe 5 (1P), karna piątka

Connacht pkt: Johnny O’Connor 5 (1P), Matthew Jarvis 3 (1k)

Żółte kartki: Johnny O’Connor (Connahct – 49 min), Fetu’u Vainikolo (Connacht – 51 min), Joe Marler (Harlequins – 59 min), Ethienne Reynecke (Connacht – 59 min)

Tabela:

1.Harlequins 5 5 0 0 227 62 4 24
2.Biarritz 5 3 0 2 114 85 2 14
3.Connacht 5 2 0 3 71 118 0 8
4.Zebre 5 0 0 5 52 199 0 0

Grupa 4:

Northampton Saints 18:12 Castres

Northampton pkt: Stephen Myler 9 (3k), Ryan Lamb 9 (3k)

Castres pkt: Rory Kockott 12 (4k)

Żółta kartka: Anton Peikrishvili (Castres – 36 min)

Ulster 23:6 Glasgow Warriors

Ulster pkt: Ruan Pienaar 8 (1pd, 2k), Nick Williams 5 (1P), Jared Payne 5 (1P), Darren Cave 5 (1P)

Glasgow pkt: Duncan Weir 3 (1k), Finn Russell 3 (1k)

Żółta kartka: Iain Henderson (Ulster – 52 min)

Tabela:

1.Ulster 5 4 0 1 117 47 3 19
2.Northampton 5 3 0 2 74 82 2 14
3.Castres 5 3 0 2 69 89 1 13
4.Glasgow 5 0 0 5 43 85 2 2

Grupa 5:

Leinster 33:14 Llanelli Scarlets

Leinster pkt: Ian Madigan 7 (1P,1pd), Jonathan Sexton 6 (3pd), Cian Healy 5 (1P), Sean Jennings 5 (1P), Luke Fitzgerald 5 (1P), Rob Kearney 5 (1P)

Scarlets pkt: Liam Williams 8 (1P, 1dg), Aled Thomas 6 (2k)

Clermont Auvergne 46:3 Exeter Chiefs

Clermont pkt: Morgan Parra 14 (4pd, 2k), Jean-Marcellin Buttin 10 (2P), David Skrela 7 (1P, 1pd), Wesley Fofana 5 (1P), Damien Chouly 5 (1P), Napoleoni Nalaga 5 (1P)

Exeter pkt: Gareth Steenson 3 (1k)

Żółta kartka: Thomas Domingo (Clermont – 48 min)

Tabela:

1.Clermont 5 5 0 0 184 64 3 23
2.Leinster 5 3 0 2 95 76 3 15
3.Exeter 5 2 0 3 73 137 1 9
4.Scarlets 5 0 0 5 79 154 2 2

Grupa 6:

Sale Sharks 6:27 Montpellier

Sale pkt: Danny Cipriani 6 (2k)

Montpellier pkt: John Beattie 5 (1P), Yohann Artru 5 (1P), Pierre Berard 5 (1P), Benoit Paillaugue 5 (1pd, 1k), Eric Escande 2 (1pd), karna piątka

Toulon 45:25 Cardiff Blues

Toulon pkt: Jonny Wilkinson 8 (4pd), Rudi Wulf 5 (1P), Xavier Chiocci 5 1P), Jean-Charles Orioli 5 (1P), Maxime Mermoz 5 (1P), Alexis Pallison 5 (1P), Matthieu Bastareud 5 (1P), Florian Fresia 5 (1P), Matt Giteau 2 (1pd)

Cardiff pkt: Leigh Halfpenny 15 (2P, 1pd, 1k), Alex Cuthbert 5 (1P), Dafydd Hewitt 5 (1P)

Tabela:

1.Toulon 5 5 0 0 183 61 3 23
2.Montpellier 5 4 0 1 145 106 2 18
3.Sale Sharks 5 1 0 4 64 172 0 4
4.Cardiff 5 0 0 5 117 170 2 2

NAJWIĘCEJ PUNKTÓW:

78 – Morgan Parra (Clermont)
60 – Owen Farrell (Saracens)
59 – Benjamin Botica (Harlequins)
54 – Dan Biggar (Ospreys)
53 – Jonathan Sexton (Leinster)
53 – Gareth Steenson (Exeter)

NAJWIĘCJ PRZYŁOŻEŃ:

5 – Alex Cuthbert (Cardiff)
4 – Danny Care (Harlequins)
4 – Juan Imhoff (Racing)
4 – Wesley Fofana (Clermont)
4 – Napoleoni Nalaga (Clermont)