Puchar Heinekena – 6 kolejka

Wyniki 6-tej kolejki fazy grupowej Pucharu Heinekena:

Grupa 1:

Munster 29:6 Racing Metro

Munster pkt: Simon Zebo 15 (3P), Conor Murray 5 (1P), Michael Sherry 5 (1P), Ian Keatley 4 (2pd)

Racing pkt: Gaetan Germain 6 (2k)

Żółta kartka: Sakiusa Matadigo (Racing – 75 min)

Czerwona kartka: Antoine Battut (Racing – 5 min)

Saracens 40:7 Edinburgh Rugby

Saracens pkt: Owen Farrell 15 (3pd, 3k), Chris Ashton 10 (2P), Matt Stevens 5 (1P), Charlie Hodgson 5 (1P), Chris Wyles 5 (1P)

Edinburgh pkt: Greig Tonks 5 (1P), Greig Laidlaw 2 (1pd)

Tabela:

1.Saracens 6 5 0 1 180 76 3 23
2.Munster 6 4 0 2 133 73 4 20
3.Racing 6 3 0 3 103 125 0 12
4.Edinburgh 6 0 0 6 36 178 0 0

Grupa 2:

Leicester Tigers 9:5 Stade Toulousain

Leicester pkt: Toby Flood 9 (3k)

Toulouse pkt: Yoann Huget 5 (1P)

Żółta kartka: Toby Flood (Leicester – 68 min)

Benetton Treviso 17:14 Ospreys

Benetton pkt: Kris Burton 7 (2pd, 1k), Alessandro Zanni 5 (1P), Andrea Pratichetti 5 (1P)

Ospreys pkt: Dan Biggar 7 (2pd, 1k), Tom Isaacs 5 (1P)

Tabela:

1.Leicester 6 4 1 1 119 103 2 20
2.Toulouse 6 4 0 2 132 84 3 19
3.Ospreys 6 2 1 3 120 124 2 12
4.Benetton 6 1 0 5 107 167 1 5

Grupa 3:

Biarritz 9:16 Harlequins

Biarritz pkt: Dimitri Yachvili 9 (3k)

Harlequins pkt: Nick Evans 11 (1pd, 3k), Tom Guest 5 (1P)

Żółte kartki: Wenceslas Lauret (Biarritz – 37 min), Joe Marler (Harlequins – 37 min)

Connacht 25:20 Zebre

Connacht pkt: Dan Parks 20 (1pd, 4k, 2dg), karna piątka

Zebre pkt: Daniel Halangahu 15 (5k), Ruggero Trevisan 5 (1P)

Tabela:

1.Harlequins 6 6 0 0 243 71 4 28
2.Biarritz 6 3 0 3 123 101 3 15
3.Connacht 6 3 0 3 96 138 0 12
4.Zebre 6 0 0 6 72 224 1 1

Grupa 4:

Glasgow Warriors 27:20 Northampton Saints

Glasgow pkt: Peter Horne 7 (1P, 1pd), Ruaridh Jackson 6 (2k), Nikola Matawalu 5 (1P), Josh Strauss 5 (1P), Scott Wight 4 (2pd)

Northampton pkt: Dominic Waldouck 5 (1P), George Pisi 5 (1P), Ben Foden 5 (1P), Stephen Myler 5 (1pd, 1k)

Żółta kartka: Alex Waller (Northampton – 79 min)

Castres 8:9 Ulster

Castres pkt: Remi Lamerat 5 (1P), Rory Kockott 3 (1k)

Ulster pkt: Ruan Pienaar 6 (2k), Paddy Jackson 3 (1k)

Tabela:

1.Ulster 6 5 0 1 126 55 3 23
2.Northampton 6 3 0 3 94 109 3 15
3.Castres 6 3 0 3 77 98 2 14
4.Glasgow 6 1 0 5 70 105 2 6

Grupa 5:

Llanelli Scarlets 0:29 Clermont Auvergne

Clermont pkt: Morgan Parra 12 (1P, 2pd, 1k), Napoleoni Nalaga 5 (1P), Benson Stanley 5 (1P), Aurelien Rougerie 5 (1P), David Skrela 2 (1pd)

Exeter Chiefs 20:29 Leinster

Exeter pkt: Gareth Steenson 10 (2pd, 2k), Neil Clark 5 (1P), karna piątka

Leinster pkt: Jonathan Sexton 9 (3pd, 1k), Gordon D’Arcy 5 (1P), Rob Kearney 5 (1P), Brian O’Driscoll 5 (1P), Jamie Heaslip 5 (1P)

Żółte kartki: Ben White (Exeter – 73 min), Isaac Boss (Leinster – 76 min)

Tabela:

1.Clermont 6 6 0 0 213 64 4 28
2.Leinster 6 4 0 2 124 96 4 20
3.Exeter 6 2 0 4 93 166 1 9
4.Scarlets 6 0 0 6 79 183 2 2

Grupa 6:

Montpellier 23:3 Toulon

Montpellier pkt: Benoit Paillaugue 18 (1P, 2pd, 3k), Thomas Combezou 5 (1P)

Toulon pkt: Jonny Wilkinson 3 (1k)

Żółta kartka: Delon Armitage (Toulon – 33 min)

Cardiff Blues 26:14 Sale Sharks

Cardiff pkt: Leigh Halfpenny 16 (2pd, 4k), Lloyd Williams 5 (1P), Michael Paterson 5 (1P)

Sale pkt: Aston Croall 5 (1P), Tommy Taylor 5 (1P), Rob Miller 4 (2pd)

Tabela:

1.Toulon 6 5 0 1 186 84 3 23
2.Montpellier 6 5 0 1 168 109 2 22
3.Cardiff Blues 6 1 0 5 143 184 2 6
4.Sale Sharks 6 1 0 5 78 198 0 4

Pary ćwierćfinałowe:

Harlequins vs Munster

Clermont Auvergne vs Montpellier

Toulon vs Leicester Tigers

Saracens vs Ulster

NAJWIĘCEJ PUNKTÓW:

90 – Morgan Parra (Clermont)
75 – Owen Farrell (Saracens)
68 – Dan Parks (Connacht)
63 – Leigh Halfpenny (Cardiff)
63 – Gareth Steenson (Exeter)
63 – Dan Biggar (Ospreys)

NAJWIĘCEJ PRZYŁOŻEŃ:

5 – Alex Cuthbert (Cardiff)
5 – Napoleoni Nalaga (Clermont)